Yeni başladım bir kaç sorum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve shakeit tarafından 30 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. shakeit

shakeit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar boyum 1.70 kilom 59 du 61 oldu başladığımdan beri yaş 15
    Şimdi programım şöyle
    pazartesi dinlenme günü boş
    salı karın ve bacak
    çarşamba biceps ve omuz
    perşembe göğüs triceps
    cuma karın bacak
    cumartesi biceps omuz
    pazar göğüs

Beslenme
    Kahvaltı 3 haşlanmış yumurta 2-3 dilim esmer ekmek pekmez 3 dilim peynir ve 1-2 bardak süt
    Ara öğün meyve genelde 1-2 elma , muz , portakal
    Öğle yemeği ekmek arası ton balığı , domates ve bunları maden suyuyla birlikte içiyorum
    Ara öğün fındık , badem, kuru üzüm bazen de meyve
    Akşam yemeği et ya da balık, pirinç pilavı genelde (bazen bulgur) ayranla tüketiyorum genelde
    Yatmadan önce de 1 kase lifalif yiyorum sütle

Programımı her yemekten sonra yapıyorum örneğin karın ve bacak gününde
    30x mekik pozisyonunda ayak bileklerine uzanma
    30x sağa ve sola dönüşlü yarım mekik (side crunch)
    30x crunch
    30x ayaklarımı kaldırıp indiriyorum yatar pozisyonda yere değdirmeden (bazı hareketlerin adını bilmiyorum kusura bakmayın)
    30x crunch
    30x ayakları yukarı kaldırıp bileklere değme
    30x crunch
    30x ayakları çekerek yarım mekik
    30 squat ve bir kaç hareket daha var bacağa çok yüklenmiyorum her iki hareket arası 30sn dinlenme süresi yapıyorum (diğer günlerde her hareket arası)
    bu yazdığımı her yemekten 1.5-2 saat sonra 2'şer kez yapıyorum diğer günler için de programlarım var en ağırı da göğüs çünkü bayağı yoruyor
    Sizce bu sayıyı azaltmalı mıyım ? Günlük sadece iki bölgeye odaklı programlarım var gördüğünüz gibi öncelikle bunun doğruluğunu sormak istiyorum size ve eğer doğruysa günde kaç kere çalışılmalı ? sabah akşam yapmayı düşünüyorum çünkü öğlen de yapınca çok geliyor ve zaman kaybı oluyor. Yatılı okulda okuyorum. Şimdiden teşekkürler

2. shakeit

shakeit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar göğüs triceps gününde 1 kez 1 saat 10 dakikalık çalışmaya diğer günler 40dk lık ikişer kez çalışmaya başladım. Kimse cevap yazmamış birileri yardımcı olabilir mi ?

Sayfayı Paylaş