Yeni başladım bilgilerinize ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dincerisenc tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dincerisenc

dincerisenc Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Selamlar Arkadaşlar;

Masabaşı bir işte çalışıyorum ve pekte harektli olduğum söylenemez kilomdan rahatsız olmaya başladığım ve 1 ay önce spor yapmaya karar verdim formdan da araştımama sonucu evime yakın olan bir GYM kayıt yaptırdım. Ancak şöyle bir problemim var ki kayıt yaptırdığım spor salonunda yol gösterecek bir program uygulayacak kimse yok tabiri cahizse herkez saldım çayıra mevlam kayıra takılıyor. Hatta doğrumu yapıyorum onu bile sorup öğreneceğim birileri yok. İlerlemiş birilerini yakalarsam rica minnet cevaplar alıyorum ama her zaman olmuyor. öğrenmek istediğim;

Boy:1,78
    Kilo:88

Yaklaşık iki haftadır hergün salona gidip cardio yapıyorum. Sıkı bir diette yapıyorum. Henüz ağırlık çalışmadım. Formda yeni başlayanlar bölümünedeki programların işime yarayacağını anladım. Ama yine bilemiyorum hemen iki hafta geçti artık başlamalımıyım ağırlık çalışmaya, yoksa cardio yapmaya devam mı etmeliyim veya formdaki programlar 1 gün çalış 1 gün dinlen olması sebebiyle çalıştığım günlerde hem ısınmak amaçlıda cardio yapsam ve sonra ağırlık çalışsam dinlenme günlerinde de yine salona gidip sadece sıkı bir cardio yapsam hatamı yapmış olurum. Sora bileceğim kimse de yok merakımı gidermeniz dileğiyle teşekkür ederim.

2. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    1 gün agırlık bi gün cardio en iyisi
    Tabi agırtan öncede koşman lazım ısınmak için ama o kadar çok degil

dincerisenc bunu beğendi.
  3. onur10

onur10 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de bir gün ağırlık bir gün kardio iyi olur . Şınav çekerek vücut kondisyonunu arttırmaya yönelikte çalışmaya başlaman iyi olacaktır sanırım. Ayrıca cardio'yu sabah kalkınca bir bardak su içerek aç karına yapman daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum.Antrenmanlara başlamadan önce iyi ısınman ve antrenman sonrası da kısa bir süre esneme haraketlerini yapman sakatlık riskini en aza indirecektir buna da dikkat etmeni öneririm ;)

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence bir gün ağırlık bir gün kardiyo iyi olmaz kaslarını bir gün dinlendirmelisin
    kardiyoda bir çok kas çalışır
    yani aynı gün içinde kardiyo+ağırlık çalışsan BENCE daha iyi olur
    ilk zamanlar kardiyoyu daha çok çalışırsın
    bi kaç hafta sonra ağırlık çalışmaların ön plana çıkar
    tabi seninhedefinde önemli
    çok kas istemiyorsan kardiyoya daha çok zaman ayırırsın
    ama her ne olursa olsun bence mutlaka ağırlık şart

5. dincerisenc

dincerisenc Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz fikirler için ayrıca formdaki progralar için ayrıca minnettarım bu siteye. Sayesinde ne yapıcağımı biliyorum.

Sayfayı Paylaş