Yeni başladım bi yardımcı olurmusunuz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Enes Rasim Sütcü tarafından 8 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Enes Rasim Sütcü

Enes Rasim Sütcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    16 yaşındayım Boyum 1.71 66 kiloyum vücudumdaki yağları yakmak istiyorum fakat cardiyoda program oluşturamadım yardımcı olurmusunuz
    (Spor salonuna gidiyorum)
    Diyet progmamımda şu şekilde
    Sabah: 1 kase yulaf ezmesi 1 haşlanmış yumurta biraz peynir ve çay
    Öğlen: Okulda olduğum için 1 küçük tost ya da yarım domates ve 2 kibrit kutusu peynir
    Akşam: Pilav makarna vs. hariç herşey
    Not: ekmek yemiyorum ( akşam yemeğinde çorbayla 1 dilim arasıra)

2. Buğra Önger

Buğra Önger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Forumda örnek cardio programları mevcut diye biliyorum onları kullanabilirsin

3. Jaddet00

Jaddet00 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    66 kiloda ne kadar yağın olabilirki , yağsız beslenerek dengeleyebilirsin 60 50 kilomu olacaksın.
    Zaten bu beslenmeyle rahat 2 aya 60 olursun :D:D

doxux bunu beğendi.
  4. Enes Rasim Sütcü

Enes Rasim Sütcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben daha önce çok kiloluydum zayıfladım ama benim baldırlar ve kalçada yağ kaldı sıkıntı orda o yüzden :D

5. lazermeth

lazermeth Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Günlük ihtiyacın olan proteini alamıyorsun. Büyük ihtimalle çeyreğini bile alamıyorsun yediklerine bakarsak. Bu yüzden sen de benim gibi "Skinny-Fat"sin gibi duruyor. Forumda benim de bununla ilgili bir konum var göz atabilirsin belki yardımcı olur.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hala gelişme çağındasın ve şişman değilsin. Şu anda hızlı bir şekilde kas yapabilme şansın var, yağ yakmaya çalışarak bu olanağı harcama. Yağı her zaman yakarsın ama kas yapımı bir daha asla bu yaşlardaki kadar hızlı olmayacak. Sadece sağlıklı beslen ve ağır kaldır.

7. Enes Rasim Sütcü

Enes Rasim Sütcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aynen skinny fat tam tabir oldu kilom yok ama yağ var linki atarmısın ?

8. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beslenmen biraz sıkıntılı. Sabah kahvaltını olabildigince zengin tut. Yağlanırım diye az yemek yemek yapılan en büyük hatalardan biridir. ( ilk başladıgımda bu hataya bende düşmüştüm, gelişemiyorsun aksine ölçü kaybediyorsun ) Sabah 1 yumurta çok az ciddi anlamda az hemde. Ben yumurtadan nefret eden biri olarak sabahları en az 5 tane yerim bu bile bana az geliyor ama babam iflas etmek istemiyormuş o yuzden az yiyorum :D

Cardio mevzusuna gelirsek eğer kendi adıma konuşayım , ben agır kaldırıyorum ve her antreman sonrası çorabıma kadar heryerim ter oluyor , eger sende bu sistemli çalışıyorsan agır bir cardio yapmana gerek yok.( en azından ben; istesemde yapamıyorum halim kalmadığı için ) Antreman sonrası 10 dakka bisiklet 10 dakka hızlı tempo yürüyüş işini görecektir. ( 2-3 mide hareketi de ekleyebilirsin )

9. lazermeth

lazermeth Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    https://www.bodyforumtr.com/threads/skinny-fat-problemi.120289/

Kan tahlili yaptırıp insülin değerlerine baktırmanı tavsiye ederim, ben de birazdan gidicem tahlil sonuçları için. Zaten 66 kilosun günde 5-10 gram protein yiyorum diyosun o da bir yumurtadan, bunu uzun yıllardır yapıyorsan vücudunda kas diye birşey kalmamış olması lazım. Bu arada tostun içindeki salamda sucukta protein yoktur arkadaşlar, karbonhidratlardaki sebzelerdeki proteinler de ekstra olarak yazılmaz, önemli olan proteinin içindeki aminoasitlerdir ve bu tür proteinlerin içinde yeterli aminoasit yoktur.

10. Enes Rasim Sütcü

Enes Rasim Sütcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    5 yumurta ne midemi kaldırır :D Bende bu konuda baya bilinçsizim valla ne yapcam bilmiyorum sizin dediklerinii uyguluyucam inşallah kurtulurum :)
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2015 ---
    Bu tahlillerden sonra ne oluyor peki ? tedavisi mi var ?

11. lazermeth

lazermeth Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Gerek günlük yeme düzeni olarak gerekirse ilaç olarak tedavi görüyorsun evet, İnsülin düzene girmeden yağ yakamazsın, öyle birşey mümkün değil yani. Üşenmeyip internetten biraz araştırabilirsin insülin direncinin ne olduğunu, dediğim gibi önce doktora gitmende yarar var.

12. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yaklaşık 15 yıl önce bozuk yumurta yemiştim , yumurtanın bozuk oldugunu ekmegi bandırıp agzımda çignerken farkettim ve o gunden sonra yumurtanın yanına bile yaklasmadım. Taa ki gurbette ögrenci olana kadar :D normalde 1-2 tane yiyodum ama 90 kiloluk bi birey için 10 gr protein hiçbişey. Günde 10 yumurta bile protein ihtiyacımın 3te 1'ini karsılıyo. Sen 60 kilosun en az 120 gr protein alman lazım gunde. (baslangıcta sayıların pek bi önemi yoktur) yiyebildigin kadar yemen lazım. Ağır çalışırsan zaten 1 yumurtanın seni doyurmıcagını anlıcaksın. Yarın 2 tane ye mesela 2-3 gün sonra 3 yumurtaya cıkar böyle böyle artırman lazım. He ayrıca unutmadan madem amacın yag yakmak yumurtanın sadece beyazını ye. Yiyemiyosan yut zamanla alışcan :D

13. Enes Rasim Sütcü

Enes Rasim Sütcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bi yazı okudum ara öğün yemeyin diyo arada yağ yakan bi hormon salgılanıyomuş yani 4-5 saat ara ile yemek yiyilcekmiiş bu ara ağzına hiçbirşey koymadığın için o hormon yağ yakıyomuş doğrumu acaba

14. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

ara öğün yemedigim için o konuda bilgi sahibi değilim açıkçası. sen ana öğünleri atlama yeter. benim okudugum bir makaleye göre ana öğün atlamak , bir sonraki öğün alınacak bütün besin değerlerini yağ olarak depolamaya neden oluyormuş.

15. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Forumda beslenme ile ilgili bir sürü konu var onlara göz gezdir ve onlar dogrultusunda kendi kilo ve durumuna göre bir beslenme düzeni oluştur

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş