Yeni başladım beslenme programım nasıl ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve legendslash tarafından 12 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. legendslash

legendslash Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Günde 1 ekmek ,200 gr yağ ve çikolata ve şekerli şeyler çok yiyen birisiydim normalde ama 2 haftadır bu beslen
    me programımı uyguluyordum , 2 haftada 6 kilo verdim . Spor salonuna gitmediğim süre zarfında evde çalıştım .
    84 kiloyum yağ oranım %26 ve 80 kiloya düşüp sonrada kas kütlemi artırmak istiyorum ve spor salonuna daha dün yazıldım .
    Şuanki beslenme programımda hiç ekmek yok ve zeytinyağından (1 tatlı kaşığı ) başka hiçbir yağı kullanmıyorum .
    Sabah
    Kalkar kalkmaz bir muz yerim ardından ;
    sarısı beyazı bilikte 3 yumurtalı omlet 1 domates 1 salatalık . Sebzelere 2 gr tuz --( 25 gr protein alıyorum bu öğünde)
    Ara öğün:
    100 gr yulaf 250 ml light süt (%0,1 yağ ) --(20 gr protein alıyorum bu öğünde)
    Öğlen :
    Limonla birlikte
    160 gr zeytinyağlı tonbalık konservesi - zeytinyağını dökmek zorunda kalıyorum çünkü içindeki zeytinyağı fazla geliyor . - ( 30 gr protein alıyorum bu öğünde)

genelde öğlen yemeğinden önce ara öğünden 30 dk sonra spora gidiyorum full body çalışıyorum ve ağırlığa başlamadan önce 30 dakika kardio yapıyorum orta tempoda . Sadece son 5 dakika tempo yavaş yavaş yükseliyor ve son 1 dakikada 12 km/h koşuyorum .Ağırlık antremanımda ise ağırlıkları yüksek tutuyorum ama abartmıyorum kesinlikle overtraining e kaçmıyorum ama ertesi günü şiddetli ağrım olucak kadar çalışıyorum (sadistim galiba kas ağrılarına bayılıyorum ). Dinlendiğim günlerde kardio yapmak için spor salonuna gidiyorum .

Geldiğimde öğlen yemeğimi yiyorum . Ama çok terlediğim için mineral kaybediyorum bu açığı kapatmak içinde 200 ml maden suyu içiyorum .

Ara öğün :
    250 gr kadar Vişne . İşte endişelendiğim kısım bu ben vişne yemeden duramam . Kışın bile dondurulmuş olarak alıp yerim . Vişnenin kas gelişimine ve kilo vermeye olumsuz bir etkisi olurmu ? ilk önce bunu soracağım .

Akşam saat 17.00 :
    400 gr tavuk eti ( Genelde göğüs ama bütün tavuk aldığım için bir gün göğsünü bir gün geri kalan kısmını yiyorum ) maydanoz- marul - roka - domates - salatalık - 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ve 2.5 gram tuz dan oluşan bir salata yiyorum . ( Aldığım protein akşam en az 80 gram bazen 100 e çıkıyorum )
    Akşam yemeğinden sonrada bir maden suyu daha içiyorum .

Akşam saat 8.30 :
    50 gram yulaf ezmesi - 300 ml yağsız süt ( aldığım protein 10 gr )

Gün içerisinde aldığım en az protein 160 gram a denk geliyor . Tabikide limondan - tavukdan vs amino asitlerimi karşılıyorum .

Beslenmeme eklemem gereken yada çıkarmam gereken birşey varmı arkadaşlar ? . Tecrübeli body builder lar yardımcı olursa sevinirim.

Sayfayı Paylaş