Yeni başladım bazı sorunlarım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bgR1471 tarafından 28 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bgR1471

bgR1471 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Body building salonuna başlayalı 2.5 ay oldu
    Bir arkadaşımla birlikte başladım body salonuna
    Arkadaşımla aynı boydayız fakat o 50 kg ben 78 kg 'ım
    Sizce body building için ben fazla mı kiloluyum ?
    Kaslarımız hemen hemen aynı gelişiyor gibi görünüyor fakat yağlanma oranım ondan kat kat daha fazla .
    Sizce ne yapabilirim?
    Yaşımız 14 , Boy 1.79 , Benim kilom 78kg.
    Yapabileceğim nedir önerilerinizi alablrmym
    ?

2. bgR1471

bgR1471 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca fazla kiloluysam da nasıl kilo verebilirim forumun çoğu konusuna baktım bakmasına fakat öğrenci olduğum için beslenme programlarını uygulayamıyorum sizce nasıl kilo veririm ve bu arada da kaslarımın kaybolmamasını sağlayabilirim ? Yardım ederseniz memnun olurum

3. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    soruyu pek iyi anlayamadım ama sen kendin diyosun 78 kg yum die doal olarak bunun çoğu yağdır bunu eritmek için de forumu araştırmayla işe başlayabilirsin forumda yazan tek şey programlar değil dikkatli araştırırsan kilo verme metodlarını rahat bulabilirsin.

4. bgR1471

bgR1471 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakmayın tam olarak düzgün yazamamışım sorum şu :
    14 Yaşındayım 1.79 boyundayım ve 78kiloyum .
    Sizce body building için fazla mı kiloluyum ? fazla kiloluysam eğer nasıl kilo verebilirim foruımun çoğu yerini gezdim metodlara da baktım :S fakat öğrenci olduğum için pek uygulayamıyorum . ayrıca bir arkadaşla başladık body building e o da aynı boyda fkat 50 kilo kas gelişimimiz aynı gibi ama bende yağ oranı daha fazla . ne yapablrm?

5. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    boyun yaşına göre uzun. kilo vermeye çalışma ilerde o arkadaşın kaslıda olsa cılız birşey kalır sen kalıplı olursun.

6. GallienoFerri

GallienoFerri Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    14 yaş vücut geliştirme için erken diye düşünüyorum. Senin yerinde olsam yüzme, basketbol gibi sporlara yönelirdim ya da ille de vücut geliştirmeyle ilgili bir şeyler yapmak istiyorsan senin yaşındakilere önerilen bazı hareketleri uygulardım -barfiks, push up(şınav), lat pull down vs.-
    Soruna gelince öncelikle kilom vücut geliştirme için fazla mı sorusu pek uygun bir soru değil. Bu spora başlayan birisine sen çok zayıf ya da çok kilolusun, bu sporu yapma denmez. İstediğin vücut yapısına göre antremanlarını, yemek düzenini ayarlayacaksın. Yağ oranını azaltmak istiyorsan cardio çalışması yapacaksın, diyet uyguladığın dönemler olacak. Kas yapımı istiyorsan antreman düzenini ona göre programlayacaksın.
    Özetle, sana tavsiyem şu olacak: Koşu, bisiklet ya da her gün basketbol, voleybol hangi spor dalına ilgin varsa ona yoğunlaş ve yemek konusunda dikkatli ol. Yağlı yiyeceklerden uzak dur, örneğin 14 yaşında Burger King ya da Mc Donalds gibi yerlere gidip hamburger, patates kızartması yemek adettendir genelde; bu huyun varsa hemen terket. Bu sporda ilerlemek istiyorsan vücut geliştirme konusunda araştırma yap, zira önünde çok uzun ve zorlu bir süreç var. Bu spor diğerlerine benzemez, çok daha fazla özveri gerektirir. Zaman geçtikçe, kilonun fazla olup olmadığına ya da bu sporda ne kadar ilerlemek istediğine daha rahat karar vereceksin. Başarılar dilerim.

Sayfayı Paylaş