Yeni Başladım Ama Yağ Yakmalımıyım ? Nasıl Beslenmeliyim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yago94 tarafından 1 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yago94

yago94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Yeni başladım body e, 1 hafta oldu. Body e başlamadan önce 10 kilo verdim(yaklaşık 10 ayda). Düzenli hafta içi her akşam (5gün) gidiyorum. sanırım 8-9 ay devam edicem. Ama kafamda bir kaç soru var. Kas geliştirmeden önce yağ yakmalımıyım ? Nasıl beslenmeliyim ? Bu süreç sonunda nasıl bir vücudum olur ?

İşte resmim :

IMAG0020.jpg
    IMAG0024.jpg

Boy: 1,86
    Kilo: 76

Göğüslerim ve göbeğim yağlı. Özellikle göğüsteki yağlanma çirkin duruyor. Salondakiler çok yok diyor ama beni çok rahatsız ediyor bu yağlar. Ne yapmalıyım ? ((yanlış yere açtıysam konuyu özür dilerim yeni üye olduğum için buraya yazabiliyorum))

Şimdiden teşekkürler.

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    valla yanlıs anlamada sende göbekmı var . dışarda söleme döverler valla :D yağ yakmak için insülün seviyesini düşük tutarak az karbonhıdrat alarak yapılan bir diyeti güzel bir kardiyo ile desteklersen yağ yakımında sonuc alırsın. aynı anda hem yağ yakmak hemde kas yapmak ıstıyorsan https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ins-lin-ayn-g-n-t41164.html bu makaleye bır goz at ben buradakını uyguladım 1 aya yakın işe de yarıyor cidden cok güzel bir yazı. zaten boyun 186 kilon 76 yanı kilolu sayılmassın.

3. yago94

yago94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama göğüsde fazla var yağlanma resimde tam çıkmamış. yani belki de bana öyle geliyordur ama bilemiyorum. nasıl bir sonuç alırım 8-9 ay içinde ?

diğer arkadaşların yorumları neler ?

Son düzenleme: 1 Ekim 2012
  4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    sanırım sadece yag yakmak ıstıyorsun . nasıl sonuc elde edersın bılmem ama ben 6 ayda 53 kılo verdım sen 8-9 ayda neler yaparsın düşün artık. iş azim disiplin inanç ve çalışmadan geçiyor. ben bu aralar hacim için inancımı kayıp etmek üzereydim ama :D

5. yago94

yago94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani tam olarak yağ yakmak denemez, istiyorum ki kaslarım da gelişsin, hacimlensin ama işte hangisini yapmalıyım hiç karar veremiyorum

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    ahanda aynı benım 3 ay önceki halım her gun bır yag yakımı bır hacım beslenmesı yapardım o kadar kafam karısıktı:D bak o lıntekı makeleyı oku hem yag yakar hemde kas ınsaı edersın kendıne uygun beslenme ve antrenman programını ayarla ve bır an önce calısmaya basla sımdı kıs geldı kasların buyume zamanı ıstersen hacım calısıp kas alırsın mayıs gıbıde definisyona gider yagları yakarsın yada aynı anda hem kas alır hemde yag yakarsın. aynı gun agırlık + kardıyo yapıyorsan sabah düşün insülin seviyesınde kardıyonu yap öğlenden sonra agırlık calıstıktan sonra insülin seviyeni arttır böylece faydasını görursun. kardiyoya sakın ac gitme ibrahim abinin taviseysıdır ve forumdakı en bılgılı kişilerden birisidir azda olsa birseyler atıstırıp gıtmekte fayda var demişti bana.

7. yago94

yago94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi benim salondaki hoca önce 12dk koşturuyor ya da 10 dk bisiklet yaptırıyor sonra sırayla kol-omuz, sonraki gün bacak-karın, sonraki gün göğüs çalıştırıyor. yağlı yeme diyor beslenme için de başka bişey demiyor. ben bilmediğim için hiçbişey ne derse yapıyorum. bu bana yaptırdığıyla ne oluyor ? çok acemiyim üzgünüm :(

8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenmeye-giri-t58540.html bak burada beslenmeye gırıs var buradan oku bak yagın gereklı oldugunu anlarsın. benım yag yakımı dönemımden tecrubemdır sakın ola sakın yagı tamamen kesme hangı hafta yagı tamamen kestıysem yag yakım hızım düşmüştür. şekeri tamamen kesmen lazım yag yakımını arttırman ıcın 12 dakıka kosu olayı vucut harekete baslar baslamaz depodan enerjı kullanmaya baslamaz 12 dakıkalık efordan sonra yag yakımı baslar ve nabızın 120 yı gecmesı lazımdır. hocana söle sana hangı hareketı neden yaptırıyor yag mı yaktırıyor hacımmı yaptırıyor hangı hareketın nereye calıstırıyor sana anlatsın adamın işi o yanı gözü kapalı körü körüne antrenman yapma sana bilgi versin. ben senın yerınde olsa kıs ayında alabıldıgım kadar kas kazanırım ve yazında definisyona girerek varsa fazla yagımı yakarak guzel bır vucut elde ederım. sımdı bb yaparken hafif agırlık cok tekrar hacımden zıyade yag yakımına maximum agırlık az tekrar ise hacıme yönelık bb calısmasıdır. mesela hacım zamanında max agırlıkla 4x8 10 yapılırken yag yakımı ıcın hafif agırlıkla 4x20-25 yapılır. sana 12 dakıka kos 10 dakıka bısıklet yaptırıyor ama bununla yag yakımı cok az olur sımdı 10 kilo vermıssın asırı fazla kıloyu kısa zamanda vermemıssın ama belkı derı sarkması olmustur sende gögüs ucların o yuzden öledır ben 53 kg verdım %9.9 yag oranım vardı 15 gun önceye kadar göbek bıngıl bıngıl duruyordu valla :D kilon boyuna göre ıyı senın tekrar söleyım benım kendı fıkrım sana ılla söle yap dıyemem zaten o kadar tecrubelıde degılım ancak kıs kapıdayken hacim calısmak daha akıllıca gıbı sankı

yago94 bunu beğendi.
  9. yago94

yago94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki o zaman öyle yapayım. 12dk koşu veya 10dk bisiklet yaptıktan sonra dediğin gibi yapıyım abi. 4 ay hacim gidicem bakalım ne olacak. konu açma zamanım geldiğinde bi kez daha açıcam konuyu yeni başlayanlar bölümüne bakalım orda ne gelicek cevap. teşekkür ederim yardım için

10. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Yeni baslayanlar bölümünde sabit baslıklar var onları oku cok faydalı bilgiler var sana vok yardıcı olur orada flexor hocanın yenibaslayanlar için örnek antrenmanıda var bende ilk ay onu kullanmıstım bir göz at derim

11. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    @mehmetanil 6 ayda 53 kg muazzam bir basari ama tehlikeli degilimi? Ben 4-5 ayda 20 kg verdim icimde hala bir korku var.

Ben 2 günde 1 45 dk agirlik idmani + 30 dk normal tempoda cardio yapiyorum, nabizimi kontrol ediyorum ama.

zayiflama sürecinde deli gibi cardio yaptim. Yag yakdim ama kas da kaybettim. eskiden yag oranim >30% simdi ise 20%. Daha yolum var hedefim 8-10% civari.

Sayfayı Paylaş