Yeni başladım aklımda 1-2 soru var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve can666 tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. can666

can666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    boyum 1,81 kilom 93,9 üniversite okduğum için ve 2.öğretim okudugum icin uyku düzenim sıkıntılıydı fast food sürekli yiyordum gecen hafta spora başlamaya karar verdim.
    Gittim spor salonuna yazıldım haftada 3 gün gelmem lazımmış ölcülerimi kilomu aldıktan sonra yağdan uzak duracağım beyaz ekmek yememem gerekiyormuş.
    Neyse gelelim soruya full kardiyo yapıyorum verdikleri herşeye uymaya başladım hocamın verdiği
    Haftada 3 gün kardiyo yapıyorum ya daha 1 hafta oldu başlayalı vucud biraz alısınca sabahalrı yürüyüş+biraz koşu yapmam doğru mu?dinlenmeden koşmak.
    ayrca spora gitmeden önce sabahları yağsız yoğurt yiyorum 3-4 yemek kaşığı çeyrek ekmekten ufak kepekli ekmek yiyorum sabahları öğlenleriyse domates salatalık ekmeksiz yine geçiştiriyorum.Akşamları da yoğurt yiyorum yarım kase kadar buda yaklasık 200-250 grama denk geliyor bana önerileriniz neler olabilir.Şekeri hayatımdan çıkarttım kolayı da.Gittiğim ilk gün nefesim kesilip gözlerim kararmıştı ama daha sonra gittiğimde gayet rahat bi şekilde tüm hareketleri yaptım.Sizce böyle devam etmelimiyim.Bir de salona gitmeden önce yediğim yoğurt ve kepekli ekmek zararlı mı?sonuçta 9-10 gibi kalkıp 12 de salona gidiyorum üstatlar.
    antrenman
    yaşım 21
    boy 181
    kilo 93,9
    bu salı spor salonuna yazıldım
    kola şeker fast food herşeyi kestim
    kahvaltıda yogurt ceyrek kepekli ekmek öğlen domates salatalık arada meyve yiyorum muz mandalina gibi
    aksam yine yogurt
    ciddi şekilde dikkat ediyorum beslenmeme ve hocamın verdiği herşeyi yapıyorum
    haftada 3 gün salona gittiğim için kalan 4 günde insanity yada p90x düşünüyrum bana yardımcı olur musunuz düşüncelerinizle?
    antrenman programımsa
    25 koşu bandı 2 dakika yürüyüp koşuya geçiyorum yorulunca tekrar yürüme tekrar koşu
    sonra 10 dk bisiklet 5-6 kilometre yapıyorum
    sonra epiclik mi ne böyle adımlar gibi kosuyorsun 24-27 km hız yapıyorum 10 dk
    3 set mekik çekiyorum (55 küsür yapıyorum)
    3 set yarım mekik (tam alışamasamda 40ı görüyorum)göbeği sıkıştırıyor
    4 set ters mekik yapıyorum
    3 set (150 tane) sopa ile yana esneme
    yine 3 set 10ar kiloluk dumbell alıp yana esniyorum 200 tane böyle tamamlıyorum bi yorumlar mısınız?

Son düzenleme: 1 Kasım 2013
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru miktarda yiyip yemediğini anlamanın en kolay yolu kilo değişimini takip etmek. 2 hafta sonra kilo düşmeye başlamışsa yediğiniz miktarlar iyi demektir, düşüş olmadıysa fazla yiyorsunuz, azaltmanız gerekli demektir. Eğer 2 haftada 1.5-2 kilodan fazla düşüş olursa hızlı kilo kaybediyorsunuz, kas yakma tehlikesiyle karşı karşıyasınız demektir vs.

Yoğurt ve kepekli ekmeğin zararı olmaz.

3. can666

can666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkürler böyle devam ediyorum o halde :)

Sayfayı Paylaş