yeni başladım 14 yaşındayım...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kcah23 tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kcah23

Kcah23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben spor yapmaya yeni başladım. 14 yaşındayım boyum 160 - 165 cm arası. kilom 45-50 kg arası. dambell almak istiyorum 5 kg lik. boyun uzamasını durdurur diyolar. sizce doğrumu bu fikir . dambell boy uzamasını durdurur mu?

bide ben evde şınav çekerek kas yapmıştım daha önceden. bazı dövüşlere katıldım (sokak dövüşleri :D) . nedense bana vurduklarında kendilerinin canı acıyor:D. yani nedense canım çok zor acıyo. ağrıları felan hissetmiyorum kolay kolay. bunun nedeni ne olabilir? kafa_dumbelllls

boyuma göre kilom iyi mi?weightlifter

2. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    14 yaşındaki kişi için bu spor erken diye düşünüyorum. Neden dersen daha gelişme aşamasındasın. yani en azından 1 1.5 sene daha beklemen gerekir. Ama illa yapıcam dıyorsan fazla kılo altınada gırme sonra yapın bozulur egrılesırsın gibi gibi. Agır yukler altına gırersen mesela squat hareketi boy uzamasına ters yonde etkiliyebilir.

Sokak dovuslerıne mı katıldın ? Sen Türkiyede mi yaşıyorsun ? Türkiyede bu tür dövüşler yerine daha çok sopalı, bıçaklı kavgalar olur benim bildigim :)

Daha çok amerika arka sokaklarındaki kavgalarda teknik kavgalar olur :D

Herneyse canın acımıyorsa sevin sende benım gıbısın genetik olabilir ama benim daha cok psikolojik birisi bana vurdugunda ben acımıyormus gıbı hıc bır tepkı vermıyorum aslında acıyor ama tepkı vermeyınce adam acıtamıyorum gıbı dusunuyor tabı morali bozuluyor buda hosuma gider :D

Kilon az bu arada. 60 olsa iyi durur gibi dusunuyorum. Yani acıkcası ben karsımda 50 kılo kısıden korkmam.(sokak dovusu dıon ya ondan dıyorum bıraz kılo al kalıplan ) :D

batuhanzafer bunu beğendi.
  3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet kan mevsimine katılıyorum yaşın çok erken
    bence bu yaşta bodye başlamak yerine,dövüş sanatları-sporlarından birine başlayabilirsin
    hem geleceğin içinde daha iyi olur ve bu sporlar sayesinde de güzel bir vücuda sahip olursun
    sokak dövüşlerine fln katıldım demişsin ne demek istediğini tam anlayamadım,sokak dövüşüde nedir hele de 14 yaşındaki bir çocuk için ????:S
    eğer ki bu yaşlarda tekvando ya k boxa fln başlarsan 17-18 yaşına geldiğinde artık bu iş senin mesleğinde sayılır ve kendi paranı da kazanmaya başlarsın
    öyle sokakta dövüşmeyi fln da bırakmanı sana tavsiye ediyorum bir büyüğün olarak

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Burada neyi tartışıyorsunuz? Body building sporunu mu? Sokak dövüşleri mi? Atatürk'ün Cumhuriyet'i emanet ettiği gençler mi yazıyor burada ???
    Üzüldüğümü söylemeden geçemeyeceğim...

HeavyDuty bunu beğendi.
  5. Kcah23

Kcah23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben sokak dövüşleri derken sinirimi bozan , güçsüz kişilere bulaşan , insanlıktan nasibini almamış şahsiyetlerle kavga ediyorum.. bunlar genelde benim yaşıtlarım oluyo.. ben zaten her zaman barıştan yanayım. ama barıştan anlamayanlara da haddini bilidiririm...

6. drazor

drazor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben tekvandoya başlamayı düşünüyorum ama yazılmıcam sakatlık olursa aseri liseye giremem evde 3 kg ile bir programla çalışyorum 13 yaşındaym baskette oynuyorum boyum 1.45 kilom 39 yaştlarıma göre bizraz ufağım ama 1.66 lık adam bni deiremiyo saygılarımla sizce kas çalışmay bırakıp sadece evde kum torbasıylamı çalışim yoksa her ikisidemi birde ben kas çalışmay bırakırsam sarkmaya başlarlarmı ?

Sayfayı Paylaş