Yeni başladım (1 ayda 4 kilo)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 7barca7 tarafından 6 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar yaşım 18 boyum 1.86
    Body buildinge başladığımda kilom 62di,spora başladıım 2 hafta geçti ne adam gibi beslendim ne adam gibi gittim geldim ne de ek kilo aldırıcı kullandım..Daha sonra mass techin %30 proteinli karbonhidrat tozundan aldım(günde 4 ölçek) ve bir ay civarı kullandım..Beslenmeye de hafif yüklendim ama ne spora ne de beslenmeye tam anlamıyla disiplin verdim diyemem..Sadece gittiğim günlerde kendime fazla yükleniyordum ağırlık olarak;ve bir ay sonunda 66-67 arası oldum,bu benim için büyük değişim diyebilirim..Farkı sadece terazide değil aynada da hissettim diyebilirim..

Size beslenmeyle ilgili sorum olacak..Spora ara verdm ama kilomda düşüş olmadı yeniden başladım ve 5kglık nitrofull karbonhidrat aldım (herkes kötü diyor :S )

Sabah=2-3 dilim ezine peyniri-beyaz ekmek-1 yumurta-bir ölçek toz

öğlen=üni.yemekhane yemeği(genelde pilav ev makarna çıkar)-bir ölçek toz

akşam=spordan sonra=1 tabak pilav-yanına tavuk kavurma veya tavuk pirzola-bir ölçek toz

gece=bir veya iki adet küçük ton balığı-bir ölçek toz ve bazen de yanına ek bir besin daha

Sizce bu program bana yeterli olur mu?eksiği fazlası var mıdır?Şimdiden teşekkürler

2. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yukarı :/ Yardım lütfen

3. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yok mu yorum yapacak yardıma ihtiyacım var

4. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yukarı____

5. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    mass tech çok abanmışsın yeni başlayan biri için ben mass tech önermezdim şahsen en azından ilk iki ay...
    bir gün içinde 4 ölçek çok fazla , şahsen ben 6 aydır bb yapıyorum ve günde 1.5 ölçek içiyorum mass techden...
    unutma ki gainerler tehlikeli ürünlerdir normal protein tozlarına göre çünkü karaciğere daha fazla yüklenirler nedeni içinde çok fazla kalori olmasıdır...
    tüm gainerlerde 1000 kalori 5 ölçek tarzı kullanma önerileri var ama bana kalırsa doğal olmayan yoldan alınan bu 1000 kalori çok fazla karaciğeri yorar...
    günde en fazla 2.5 ölçek iyidir , asıl olan beslenmene önem ver...

7barca7 bunu beğendi.
  6. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkür ederim hocam dediklerin doğrultusunda düşüreceğim ölçeği,bir de yazdığım programa yorum yapsan?

7. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    şimdi bende ünide okuyorum ancak ünide çıkan yemekler son derece yetersiz özellikle benim gibi devlet üniversitesinde okuyorsan son derece yetersiz kalıyor öğlen yemekhanede çıkan besinler...
    o nedenle ben okulda yemek yesem bile antreman öncesi yemeğimi evde arttırarak yerim...
    akşam yemeğin gayet güzel , eti ve tavuğu bol yediğin sürece...
    gece ton balığı yazmışsın bu öğün mideni bozabilir ve ağır gelebilir özellikle yatmadan 2 saat önce yemek yeme kuralını bozarsan , yiyeceksen de ekmek tarzı makarna tarzı birşeyle birlikte ve uykudan 2 saat önce ye derim...
    sabah kahvaltı sıkıntısı özellikle erken kalktığım günlerde bende de var o yüzden kendini zorlayarak kahvaltı yapmanın kötü bişey olduğunu bilirim ; yiyebildiğin kadar yersin...
    gaineri ben her zaman antremandan sonra 2 ölçek alırım ve sadece antreman yaptığım günlerde tüketirim , sabah içilen gainer özellikle de sütle içiliyorsa gaz problemi üretir...
    öğünlerin ve yediklerin sana kilo ve kütle kazandıracak cinsten eğer bol tutarsan (y)

7barca7 bunu beğendi.
  8. harun759

harun759 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karabük
    kilo alma

kardeş protein tozlarımı daha çok kilo aldırır yoksa kilo aldırıcılarmı ?lütfen bana biraz yardımcı olurmusun...
    boyum:175
    kilom:55 ben 9-10 kilo alsam yeter bana ne önerirsin?

9. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    protein tozları ve kilo aldırıcı tozlar sadece TAKVİYE ürünlerdir ve asla bir öğünün yerini tutamazlar...
    protein tozları insana kilo ALDIRMAZ , kalori yok denecek kadar azdır...
    gainerler düzgün ve ayarında kullanıldığında kilo almaya destek ve proteinsel destek sağlarlar; fazla tüketimleri protein tozlarına göre daha ZARARLIDIR...
    eğer bir kişi düzgün beslenmiyorsa takviye ürün kullanımının HİÇ BİR faydasını göremez...
    kilo almaya destek ürün istiyorsanız kilo aldırıcı toz ve b vitamini kullanın , bol bol süt için...

10. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam yeniden çok teşekkür ederim..Birkaç sorum daha olacak,acaba bu beslenmeyi spora gitmeden evde uygulasam faydasını görür müyüm?Evde sadece şınav,mekik,kol ve bazen de omuz çalışıyorum..

11. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    salona gitmeden vücut geliştirmek gerçekten zor ve bence salona gitmeden evde aletsiz programla çalışarak protein tozu tüketmek faydalı bir durum olmaz...
    salon harici çalışmayı bir çok arkadaşım denedi ancak evde gelişme durumu eğer makinalar yoksa gerçekten güç ancak salon istemiyorsan başka bir spor tipine de yönlenebilirsin , örneğin kürek takımında olan bir arkadaşım protein tozu da kullanmadan sadece takım antremanlarıyla inanılmaz bir vücut yaptı yaklaşık bir senede...

12. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Ben yağlı besinler hariç ne bulursam yiyorum 4 ayda 10 kilo aldım. Ek besin falan almadım zaten kendin evde çalışıyorum 4 ay önce 1,80 boyunda 55 kg dim şimdi 1,84 boyunda 65 kg yim hedefim 70 75 e çıkmak. gece yatarken süt iç kilo aldırır. Kolay gelsin inşallah hedefine ulaşırsın başarılar.

13. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    öncelikle tebrik ederim gayet başarılı bir gelişim sergilemişsin ancak bu kiloları yağ ağırlıklı mı aldın yoksa genelini kas olarak mı aldın bunu bilemiyorum ancak evde aletlerin yoksa büyük oranda kas almana olanak yok ki 4 ayda 10 kilo almışsın gerçekten hızlı bir gelişim toz kullanmadan...
    ayrıca 4 ayda 4 cm uzamışsın ilginç bir durum şaşırdım gerçekten :D
    gece yatarken süt içmek herkes için aynı etkiyi yaratmaz bazı insanlarda yoğun gaz problemine yol açabilir ayrıca...

14. 7barca7

7barca7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ya üstad aslında hedefim sırf yağsız full kas bir vücud değil,sadece görünüşüm değişsin biraz dolgunluk olsun giydiklerim üzerime otursun istiyorum..Yani asıl sorum şu ki,kullandığım karbonhidrat ve beslenme programım spora gitmeden bana yağ olsa da kilo aldırır mı?

15. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    10 Kg lik dambıllarım var onlarla dumbell biceps kurl yapıyorum. Şınav çekiyorum ilk başladıgımda 15 tane cekemezdım sımdı 70 tane cekebılıyorum ve artık ayaklarım yuksekte cekmeye basladım dar kol daha çok göğüse vursun diye triceps hareketi var 2 sandalye arasında kendini indirip kaldırıyorsun ya bacaklarım arasına plaka koyuyorum 20 kg lik oyle yapıyorum. Karın içinde 3 farklı hareket uyguluyorum. Crunch[40tekrar + Reverse Sit Up Lying Knee Up[40tekrar] + Plank ( Side(Right) Klasik(Centre) Side(Left ) [10sn aralıklarla]

Vg başlamadan once 55 kgdim dediğim gibi karın kaslarım belli olmuyordu. Şimdi 65 kg yim karın kaslarım belli oluyor nisana kadar 75 olmayı planlıyorum sonra definasyon yapacağım hazirana kadar six pack için yani göbek oluşmadı dümdüz taş gibi karınım var. Boy uzamasına gelince genetikte var bizim bide gelişme çağındayım 2010 ekim - 2011 ekim arası 10 cm uzadım ( 1,70 - 1,80 ) ekimde vg basladım suan subat ayındayız 1,84 oldum. böyle yani umarım açıklayıcı olmuştur iyi forumlar thums:

Bide eklemek isterim gelişimde uykunun çok önemi var benim uykum düzenlidir en geç 23:00 en geç 07:00 boy uzamasında en önemli etken uyku diye düşünüyorum tabi ki kas gelişimi ve yenilenmesindede öyle

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:29 ----------

Dostum elbette kilo alabilirsin makarna pilav ekmek bu 3 besini bol bol tüket derim. ekmek ile pilav - makarna ile yoğurt çok iyi gidiyor ve çok ta güzel kilo aldırıyor. Her öğünde 1 ölçek toz alıyorsun bana çok gibi geldi zararı olabilir fakat pek bilmiyorum bende diğer arkadaşlar sana yardımcı olacaktır bu konuda. Ekmek makarna pilav bol bol tüketmeye çalış. Antremandan sonrada protein ağırlıklı besinler ve gainerini yada whey protein herneyse almayı unutma mutlaka kilo alırsın iyi forumlar thums:

Son düzenleme: 9 Şubat 2012
  16. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    kusra bakma kardeşim senin yaşın 15 miş şimdi fark ettim...
    ekmek makarna pilav vs gibi öğünleri bol bol yiyip karın kası çıkarıyorsan ektomorf bi yapın var sanırım... gerçi kilon da çok fazla değil çalışarak çıkarabilirsin o kiloda ancak sana çok fazla kilo almamanı öneririm 15 yaşındaki genç biri için 184 boyda en fazla 74 kilo uygun olur diye düşünüyorum tabi senin idealin farklıysa bişey diyemem

17. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Şuan boyuma göre hafif bir zayıflık söz konusu fakat vg yaptığım için haliyle kollar falan normalden daha hacimli bu şekilde kapatıyorum zayıflığımı fakat amacım yüksek kg(75) düşük yağ oranı (%8)
    05.10.1996' doğumluyum boy uzamasında şanslıyım bende senın benım bukadar kısa sürede uzamama şaşırmana şaşırmıştım :)

18. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    aslında normaldir o yaşlarda erkeklerde uzama en çok olur 96 lı olduğunu sonradan fark ettim dediğim gibi...
    benimle aynı boydasın ben şu an 76 kilodayım zaten görmüşsündür zayıfken kas çalışmak en iyisidir , ben zayıfken yağ oranım inanılmaz ama %4 dü vücutta neredeyse yağ yoktu bu da 2 sene kadar yüzmeye gittim senden 2-3 yaş küçükken bundan kaynaklı sanırım...
    kilo alınca yağ oranım şu an %9-%10 civarı o da hızlı kilo almamdan dolayı tabiki...
    karın kaslarım zayıfken iyi belli oluyordu şu an sadece karın antremanımdan sonra belirgin oluyor malesef ki...

19. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Umarım istediğin vücuda kavuşursun en kısa zamanda :)

Phil_Heath bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş