Yeni başladım (1.ay bitti ) Yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ZayiflamaSorunu tarafından 18 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ZayiflamaSorunu

ZayiflamaSorunu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Elektronik teknikeri
    Yer:
    Aydin
    Merhabalar arkadaşlar.Lafı uzatmadan konuya geçmek istiyorum.Boy 1.77 kilo 97.5 bu yazdıklarım sadece düz olarak yazdım.Bir boyunca yediklerime ve içtiklerime dikkat ettim.Dün tartıldım 94 kilo geldim.1 ayda 3.5 kilo sizce az değil mi yeni başlamış biri olarak.2 adet 10 ar kilo dambıllarım var eklemeli onları kullandım bir ay boyunca 1saat yürüdükten sonra mekik şınav ve dambıllarla çalıstım.Benim asıl sorum şu arkdaşlar bu vucut ile cardiyoya mı devam etmeliyim yoksa sitedeki evde 2 dambıl ile yapılacakları mı yapmalıyım.Ayrıca Cardiyodan sonra ilave olarak ip atlama eklesem mekik 2x50 yapıyordum 3x50 yapsam sizce arada fark olurmu? Şimdiden teşekkür eder ve İyi çalımsalar dilerim.. weightlifter

2. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    cardio ağırlıklı çalış bence
    tabi ki ağırlık antremanları ile destekle bunu
    kilon azaldıkça ağırlık antremanına bir tık daha ağırlık verirsin

ZayiflamaSorunu bunu beğendi.
  3. ZayiflamaSorunu

ZayiflamaSorunu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Elektronik teknikeri
    Yer:
    Aydin
    Teşekkür ederim.O zaman cardiyo ya devam

4. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Kardeşim ben 102 kiloydum 89a düştüm yaklaşık 6 ay sürdü.Önemli olan hızlı kilo vermek değil spor yaparak kilo vermek. 2Hafta boğazını tutarsın 3kilo verirsin sonra bi başlarsın yemeye fıs
    4-5kilo alırsın.

Çalışma konusuna gelirsek Muhtemelen kilo göğüs, göbek, kalça ve diz ile kalça arasındaki bölümde birikmiştir.

3dakika orta tempo yürüyüş 2dakika orta tempo koşu ( toplam 5dakika sürücek bunu 4tur yani 20dk yapsan yeterli olacaktır.). İleride kondisyonun artar ve bunu 1dakika yürüyüş 4dakika koşu şeklinde arttırabilirsin.

Göbek bölgesi için mekik
    Kalça bölgesi için twist
    Göğüs bölgesi için dumbell ile çalışabilirsin.
    Dumbell ile yaptığın kol-omuz-kanat hareketlerinin zayıflamana çok bir yararı olmaz.

ZayiflamaSorunu bunu beğendi.
  5. ZayiflamaSorunu

ZayiflamaSorunu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Elektronik teknikeri
    Yer:
    Aydin
    Verdiğin cevap için teşekkür ederim.Ben haftanın 5 günü (çarşamba ve cumartesi haric) yürüyüşe gidiyorum 40 dk yürüyorum orta tempoda sonra da dakika hesabı koşuyorum.Eve geldiğimde mekik ve şınav çekiyorum.Yağlanma dediğin bölgelerde kardeşim.

6. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yürüyüşü her gün kısaltmaya çalış, koşuyu artır.Zaten yağsız ve tuzsuz beslenirsen akciğerin genişleyecek, kalbin daha hızlı kan pompalayacak ve daha uzun sürede yorulacaksın.
    Mümkün olduğu kadar hızlı hareket etmeye çalış.
    Ekmek, un, şeker yeme sadece protein içeren gıdalar yemeye çalış.
    Bu arada burundan nefes alıp ağızdan vermenin inanılmaz faydası var, bunu her zaman uygula.

Sayfayı Paylaş