yeni başladım önemli bir sorum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lineman50 tarafından 21 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lineman50

lineman50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba 2 gün önce spor salonuna başladım ilk ay için hocanın verdiği programda
    yarım saat koşu
    2x12 chest press
    2x12 butterfly
    2x12 shoulder press
    2x12 lateral
    2x12 dumbell curl (ben cable curl yapıyorum ayrıca hoca vermedi ama triceps cable extension da yapıyorum)

hoca pek salonda durmadığı için burada sorma gereksinimde bulundum 1 ay boyunca her gün aynı hareketleri yaparsam kaslarımda küçülme olmaz mı gerçi set sayısı az ama yine de içime bir şüphe düştü hocanın verdiği programdan farklı bir program bulup 1 gün cardio 1 gün de ilk ay ağırlık programı mı uygulamalıyım?

girdiğim ağırlıklar:
    chest press 51 kg
    butterfly 60 kg
    shoulder press 25 kg
    lateral 10 kg dumbell
    cable curl 46kg
    triceps 46 kg

bu spora ilk defa başladım ama uzun zamandır amerikan futbolu oynuyorum amacım bu sporu profesyonel yapmak ya da vücudumun güzel görünmesi değil güç kazanmak sizce nasıl bir program uygulamalıyım salona gitmeden önce ve sonra yemem gerekenlerle ilgili ufak tüyolarınız var mı?

not:1.78cm 101kg 22 yaş

konu açmayı baştan bulamadığım için başka bir yere yazmıştım ama mesajı nasıl sileceğimi bulamadım

Son düzenleme: 21 Temmuz 2012
  2. lineman50

lineman50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    cevap verebilecek biri yok mu acaba? spor salonuna gitmek için cevap bekliyorum cevaba göre bir program uygulayacağım ya da spor salonu kapanmadan cevap gelmezse riske atmamak için bugünü off günüm yapmayı düşünüyorum.

3. brhmcr

brhmcr Guest

YEni başlayalar için program var forumda onu kullan.

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    yağlı bir vücudun mu var bilemiyorum lakin 1.78 boya 101 kilo eğer yağsız ise çok güzel..

Kaldıki amrican futbolu oynayan kişiler genelde iri olurlar( kaslı) o nedenle cardio yu pek tavsiye etmiyorum size.

Son olarak ; neden aynı programı sürekli yaparsanız vücut küçülsün ki? anlamadım.Bence öyle birşey olmaz.takma kafana.

lineman50 bunu beğendi.
  5. lineman50

lineman50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    şu an antrenmanlarımız olmadığı için spor salonuna her gün gitmeyi düşünüyorum her gün aynı hareketler aynı kasları çalıştırırsam kaslar dinlenemediği için gelişmenin aksine küçülmez mi tam bilmiyorum kusura bakmayın
    yağ oranım geçen sene ölçtürdüğümde %17 diydi 1 sene geçti kilomda değişme olmadı ama göbek falan var :)

6. lineman50

lineman50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bugün vücut ölçülerime de baktım
    omuz:136
    göğüz:115
    bel:103
    kol:41

Sayfayı Paylaş