yeni başladım çalışma ve beslenmeyle ilgili sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve batistr tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba arkadaşlar,

boy:190
    kilo:80-85
    karın bölgesi çok aşırı olmasa da az yağlı =)

daha önceden uzun süre basketbol oynadım ve ara ara fitness yaptım. yaklaşık 2 haftadır da spora tekrar başladım. siz tecrübeli arkadaşlardan bazı sorularım olacak.

forumda bir çok başlığı okudum ve bana çok katkısı olduğunu düşünüyorum tabi sizde onaylarsanız. =)

her neyse fazla uzatmadan sorularıma geçmek istiyorum.

1. Spor salonundaki hocam bana 3 gün (pazartesi, çarşamba, cuma) olmak üzere farklı kas gruplarını çalıştırmama yönelik program yazdı. fakat ilk başta bana az geldiği için 3 günde kardiyo yapmaya başladım (salı,perşembe,cumartesi). bundan sonrasına da bu disiplinle götürmeyi düşünüyorum. böyle bir programın sakıncası var mı onu öğrenmek istiyorum.
    2. spora çıkmadan önce ve sonra soğuk duş alıyorum. bunun performans arttırdığı yönünde eskiden beri kalmış bilgim var. ayrıca internette araştırdığımda da gördüm ki bir çok spor dalındaki sporcular bu uygulamayı yapıyor. sizler arasında bunu yapanlar mı?

beslenme ile ilgili sorularıma gelince

1. uyguladığım diyet aşağı yukarı şu şekilde oluyor.
      kahvaltı:
      3 tam yumurtalı 100 - 150 gr lor peynirli omlet
      50 gr kadar pınar hindi salam
      bir bardak ballı süt

öğle:
      160 gr ton balığı veya kepek ekmeğine tavuklu sandiviç

antreman öncesi taze sıkılmış portakal suyu
      antreman sonrası içebildiğim kadar üzüm suyu

akşam yemeği
      1 porsiyon yağsız makarna 150 gr yoğurt ile

yatmadan önce
      ballı ılık süt

aşağı yukarı beslenmem bu yönde. bununla ilgili görüşlerinizi yazabilirseniz.

2. üzüm suyu konusunda çok tereddüt yaşıyorum. özellikle antreman sonrasında üzüm suyu mu içilmeli? bir çok yerde antremandan hemen sonra vücudun glukoz ihtiyacından bahsediliyor ancak bu sıvı glukozu nasıl almamız gerektiği söylenmiyor. bunun içinde görüşlerinizi söylerseniz sevinirim.

şimdilik aklıma gelenler bu kadar. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 25 Mart 2009

Sayfayı Paylaş