~ Yeni Başladığım Ev Çalışması ~

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ludacris tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Geçmişim : 2 yıl önce 1 ay , ve bu sonbaharda da 2 ay olmak üzere toplam 3 ay body yaptım hayatım boyunca ; ama evde çalıştığım mekik ve şnavın bana yararı bunlardan daha büyük ölçüde oldu. Bodydeki çoğu kişi benden iyi bench yapıodu ama benim gibi şekill göğüsleri yoktu...

Amacım : Yaza kadar kilo alıp şekilli güzel bir vücut yapmak.

Konu ve maLzemeLer : Body salonu uzak geldiği için şimdilik evde çalışıcam. 8,5 kgLık 2 tane dumbeLL var eLimde.. Kilo almaya çalıştığım için kendimi çok yormak istemiyorum.. Kollarım çok ince olduğu için şimdilik sadece koL yükLenmek istiyorum.. İlerde body salonuna gitmeyi dşünüorum elbette. 1 tane GNC Weight Gainer 1850 2kg bitirdim şu an 2. kutuya başladım. İlki fazla yaramadı çünkü spor yapmıyordum.. Sanrsam yarım kilo - 1 kilo almışımdır en fazla ölçmedim..

Her gün (Haftada birkaç gün değil, program küçük olduğu için hergün yapmayı tercih ettim);
    - Max Tekrar Şnav
    - 4*8 Dumbell Kol Çalışması (8,5 kg)
    - 2*Max Tekrar Bilek Yayı (Her gün tekrarı arttırmaya çalışıyorum gelişim çok güzel oluyor bu yayla herkese tavsiye ederim.)

Şu anki Ölçülerim - Yaza kadarki Hedefim :

- Boy : 1.92
    - Kilo : 65 Civarı - (80)
    - Omuz : 110 - (120)
    - Göğüs : 94,3 - (105)
    - Bel : 71 - (75-80 arası)
    - Kol : 28,3 - (36)
    - Önkol : 25 - (31)
    - Bilek : 16,3
    - Bacak : 47
    - Calf(Baldır) : 37

*** O kadar süt içmeme rağmen bileklerim fazla kalın değildir ama sağlamdır bundan eminim.. Kolumla önkolum orantısız duruyor.. Arada 3,5 cm farkedio sadece.. Kolumu minimum 35-36 yapmak istiyorum yaza kadar..
    16 Ocak'ta başLadım 16 Haziran'a kadar , yani 5 ay'da kolumda büyük bir gelişim istiyo sayılırım.. Göğüs ve omuz ölçümü doğaL yoLLarLa (şnav) geLiştirmek bana nedense çok hoş geLiyor. BodyciLer daha çok kasLı oLuyorLar ama doğaL yoLLarLa kendini geLiştirenLer güçLü ve dayanıkLı oLuyorLar...

Sizce 5 ay içinde düşündükLerimi yapabiLir miyim ? Ne Kadar kiLo aLırım ? Kol ölçüm düşündüğüm gibi artar mı ?

*** KemikLerim çok kaLın değiL de sert oLduğu için o kadar zayıf gözükmüyorum.. Belirli bir kas kütLesinin beni sağLam gösterebiLceğine inanıyorum.Küçük bir ev programıyla boyuma olan kilo orantımı toparlıyp düzgün bir vücuda sahip olabilir miyim ? Yorumlarınızı bekLiyorum..

Son düzenleme: 17 Ocak 2009
  2. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ludacris bende evde çalışmaya karar verdim, evdeki çalışmalarımdan daha fazla yarar gördüm, taşınmanın yanında zaman yokluğu ve salonda rahat olamam gibi nedenlerden, doğal yolla gelişim konusunda sana katılıyorum. bende bir düzen kuramadığımdan dolayı tam verim alamıyorum
    bugün sirkeciye gideceğim atlama ipi, flanş, rezistans bandı, ayak bilek ağırlıkları, bar, minder, gibi şeyler için, hatta nalbura demirciye, marangoza uğrayacağım dips, barfiks için nasıl bir sistem kurabilirim diye
    netten aralıksız gezinmelerim sonucu 2000 sayfaya yakın çıktı aldım, onları hemen okuyup süzüp, bir program yapacağım,
    zaman açısından, beslenme açısından tüm özgürlük bende olacağından, örneğin bacak antreman öncesi sonrası rahat raht esneme imkanımda olacağını düşünüp seviniyorum:)

mükemmel bir siteyle karşılaştım http://www.scoobysworkshop.com
    bu vücudu evde yapmış, ve bütün sırlarınıda açıklamış
    "spotting rig" sistemiyle ilgili birde videosu var, ağır kilolarla yardımcıya bile ihtiyaç kalmıyor, tabiki ekstra dikkat ve her çalışmadan önce kontrol ederek.
    ama insan hüzünleniyor, bugün salona gideceğim, duygusala bağladım son günlerim fln diye hüzünleniyorum
    ancak başka çare kalmadı
    birazda ara vericem 1 hafta 10 gün evde açılmayan koliler var hala yerleştiremedim, işyerimdeki eşyalarıda bugün kolilemeye başladım :)
    umarım bir yardımım olmuştur

3. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu hayat koşusunda dediğin gibi salona gitmek çok zor .. Benm doal kas dediğim barfix ve ya şnavla olan kas yani insanın kendi ağırlığıyla yaptığı kas.. Bu kaslar güç olarak da yansıo.. Senin dediklerini dikkate alıcam.. tşkkrler yorm için.

4. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    senin yaptığın kası sadece formda tutmak olacaktır... evde ağır girmediğin sürece hacimlenemessin... eğer evde çalışacaksan bar plaka ağırlık küçük bar vb. aletleri alırsan işine yarar... şu anda ben salondan eve geçtim ve tesisatıda eve kurdum.... salonla pek bir farkı yok sadece salonda insan gaza geliyor.. evde çalştıın zaman sıkılabiliyorsun bazen ama çok iyi konsantre oluyorsun.. eğer antrenmanını müzikle kombine edersen gayet zevkli geçer idmanların. idmanları eğlenceli hale getirmek de senin elinde ...:D

5. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    müzik vazgeçilmez unsurum.. :)

6. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Üzgünüm, ama bu programla olmaz.

Morphling bunu beğendi.
  7. burak1989

burak1989 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hacim kazanmak için beslenme onemlıdır

8. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    evet doğru diyosun beslenme çok önemli ama ben bu konuda beslenmeden çok evde body yapma üzerine konuştum.. sende bilgi eklediğin için saol.

9. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    weight gainer kullanıorm ve beslenmeme çok dikkat ediyorum.. :)

Sayfayı Paylaş