Yeni başlıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve qui tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. qui

qui Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1.84 boy 92 kiloyum body ye başlamadan önce diyet mi yapmam lazım yağ oranım çok çünkü ya da böyle başlasamda faydasını görür müyüm kas olarak çok bi şey istemiyorum zaten diyette yapmak istemiyorum

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    selamlar,

daha önce spor yapmadıysan eğer, muhtemelen sahip olduğun kilona göre yağ oranın epey fazla. bunun için öncelikle diyet ve kardiyo çalışması yapmalısın, daha sonra kas inşası.

vg'ye başladığımda ben de yağlı bir adamdım, iki ayda altı kilo verip yağ oranımı biraz olsun azalttım, bu sürede yediklerime dikkat ettim ve kardiyo ağırlıklı bir program uyguladım. daha sonra kardiyoyu yavaş yavaş azaltarak kas inşasına başladım.

qui bunu beğendi.
  3. qui

qui Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle teşekkürler

daha önce evde çalışmalarım oldu ama fazla değil şuan için bi 5 kilo fazla var gibi evet ama kardiyo değilde direkt kas yapmak istiyorum açıkcası eğer yapsam vucüt kendini toplar mı yoksa boşuna mı yapmış olurum

4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    kendimden örnek vererek açıklayayım, muhakkak benden daha iyi bilen ve yardımı dokunacak arkadaşlar da yazacaktır.

boylarımız hemen hemen aynı sayılır, 1.87 boyundayım ben de. vg'ye başladığımda 85 kiloydum, ama kas kütlem hiç yoktu ve 96 santim belim vardı. yaklaşık üç-üç buçuk aylık süreçte hafif bir diyetle -aslında diyet bile denemez, yediklerime dikkat ettim, akşam yemeğinden sonra bir şey yemedim- 6 kilo verdim ve belim 83 santim şu an. hala ince değil evet ama eskisine göre gözle görülür bir değişim var yine de elbette.

bu sürede neler yaptım;
    sıkı bir kardiyo, sözünü ettiğim üzere çok hafif bir diyet, fakat ağırlık çalışmasını da ihtmal etmedim. yine de kardiyoyu uzun tuttuğum için çok ağır çalışamıyordum mesela yorgun düşüyordum çünkü, o kadar koşu, kardiyo hareketleri vs. derken. söylediğim gibi birkaç ay sonra kilom 80'e düşünce kardiyoyu yavaş yavaş azaltıp kütle inşasına başladım.

söylemek istediğim direkt olarak ya bu ya da bu tadında bir tercih görmedim önümde. yani ne sadece sıkı bir kardiyo ve diyet ne de sadece kas inşası için vücut çalışma. vücudumun durumuna göre öncelikle kardiyo ve diyeti önplanda tuttum, ama çalışmayı da ihmal etmedim. vücudum kendini toparlamaya başladığında ise kardiyoyu yavaş yavaş azaltıp, kas kütlesi için çalışmaya ağırlık verdim. şu an artık pek kardiyo çalışmıyorum denebilir. bazen off günlerde gidip biraz bisiklet, koşu. yetiyor gibi, en azından şimdilik. :)

Sayfayı Paylaş