Yeni başlıyorum, Yardım!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve talha1905 tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. talha1905

talha1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamun Aleyküm, Ben VG başlamaya karar verdim. Aslında 2 sene önce abim giderken bende gitmiştim sohbet için sonra bende merak saldım ve eve dumbell seti alıp 1 ay düzenli çalıştım.(geçen sene) Şimdi artık düzenli bir şekilde çalışmaya başlıyacam. Yaşım 17 boy 178 kilom 65 :
    1.Kilom ideal mi kilo almam lazım mı?
    2.Vücudu 2'ye bölüp 2 gün çalışıp 1 gün ara vermek istiyorum.(1.Gün Göğüs, Ön kol, Sırt Kanat 2.Gün Omuz, Arka kol, Bacak )
    3.Bilekleri geliştirmek istiyorum ama çok şaşaalı bir görüntü veremiyorum kiloyla mı yoksa yapıyla mı alakalı yoksa çalışmayla mı ?
    4.Haftada kaç gün çalışmam lazım? (Ben Pzt, Salı, Perş, Cuma, C.tesi çalışıp Çarşamba Pazar dinleneyim dedim ama kaslar dinlenirken gelişir diye duydum )
    5.Antreman hocası önemli mi? (Ben kafama takılanları buraya sormak istiyorum hocalar çok ağırdan alıyor, ben evde de çalıştığım için biraz daha ağır ve hızlı başlamak istiyorum.)
    6.Bana antremana uygun bir beslenme programı yazabilir misiniz? (Yaşıtlarımın çok altında besleniyorum. Yani çok az yiyorum)
    7.Çalıştığım kiloları ne kadar sürede artırmam lazım? (Ben evde 1 ayda dumbell ile tüm kiloları kullanmaya başladım)
    8.Antreman öncesi ve sonrası ne kadar sürede ne yemem lazım?
    9.Hareketleri yavaş yapmak daha mı faydalıdır?
    10.Tozsuz çalışmak istiyorum tozsuz hızlı gelişimi nasıl sağlayabilirim?
    11.VG'de dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
    12.Başka tavsiyeleriniz varmı ?

2. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni başlıyorum '' yardım'' gibi başlıklarla soru sormak yasak.
    Forum kurallarını okuyun

3. talha1905

talha1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bunu nasıl kaldıracam peki?

Sayfayı Paylaş