yeni başlıyorum ama yağlı bir karaciğerim var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve insurgente tarafından 28 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. insurgente

insurgente Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet başlıkta olduğu gibi 2. derecede karaciğer yağlanması var. boyum 175 kilom ise 67. doktorum spor ve hareketli bir yaşam önerdi. bunun için body yapmaya karar verdim. ama bazı tereddütlerim var. mesela hacim olarak genişlemek istiyorum. bunun için mecburen protein tozu almam gerekiyor. bunun bana zararı olur mu merak ediyorum. herhangi bir marka önerebilir misiniz? veya benim için başka önerileriniz var mı?

2. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Çok yüksek protein ihtiva ettiklerdinde karaciğeri yorabiliyor protein tozları.Bunun sana zararı olur mu bilemeyeceğim.Ancak genelde doktorlar karaciğer yağlanmalarında hastalarına carnitine öneriyorlar.İstersen biraz araştır ve carnitin kullanmaya başla.

Geçmiş olsun.

3. adamkral

adamkral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Benim kuzenimde de karaciğer yağlanması vardı.

Doktor ona normal besinlerden protein alamıyor diye protein tozu önermişti.

Yani doktoruna sorsan daha mantıklı bence.

Sağlık şakaya gelmez.

4. insurgente

insurgente Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktor zaten sporun gerektiğini söyledi. yani benim tereddütte olduğum nokta ilave protein almaktı. bunu doktora sormayı malesef unuttum. tekrar sormak yerine buradan fikir almayı denemiştim. zannediyorum en mantıklısı doktora sormak. yinede benimle aynı durum da olan birileri fikir verirse sevinirim :)

5. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    hemen bir telefon açıver doktora, hiç çekinecek bir şey yok zaten hastası olduğun için.

benim fikrim, ilk etapta, 3 ay kadar supplementsiz devam etmen. ardından önrilen ölçülerde whey. karaciğer yağlanmasında whey oldukça sağlıklı bir protein kaynağı. doktorun wheyi; ete, süte, peynire tercih etmeni söylerse şaşırma...

Sayfayı Paylaş