yeni başlıyorum, 2 aylık bir program için ne almalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve big johnson tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. big johnson

big johnson Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar sabahtan beri okuyorum birşeyler. anladım ki acemice soruları pek sevmiyorsunuz, lakin sorum biraz kişisel olduğundan bunu sormak zorundayım;

2 aylık bir çalışma planım var daha sonrasında bir ara vermem gerekeceğinden planımı 2 aylık yapıyorum.

maddi açıdan çok rahat olmadığımdan salona gitmicem elimde olan barfiks demiri, dumbell, el yayı; dışarıda da bisiklet, sahildeki mekik vs gibi aletlerle idare etmeyi düşünüyorum.

amacım homojen şekilde kilo alabilmek. 1.78 boy 70 kiloyum.

size almam gereken supplemet çeşidini ve miktarını danışmak istiyorum.
    sanırım genel olarak whey protein denilecek ama nette karşıma "kilo aldırıcı toz" tarzı birşeyler çıktı baktım içerikleri karbonhidrat yoğunluklu. hani genel anlamda da spordan önce karbonhidrat sonra protein tarzı birşey var sanırım hem whey protein hem bundan alsam 2 aylık dönemde işimi görür mü ?

bir de asıl sormak istediğim şundan al dediğiniz şeyden nekadar almalıyım, yani 2 ay idare edecek miktar nedir ? hatta günlük almam gereken miktarı da söylerseniz çok mutlu olurum.

ilgilenenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Maddi sıkıntın var ise ve 2 aylık bir plan yapıyorsan ve de salona gitmeyeceksen supplementlere vereceğin para boşa gidecektir. Elindeki maddi kaynağı doğal yoldan kilo alabileceğin besinlere ayır.

1-Yeni başlıyorum demişsin, yeni başlayanlar için supplement gerekli değil bence. Bu benim fikrim. Forumda destekleyen de var desteklemeyen de. Araştır kendin karar ver. Ama mantıklı düşünürsen daha vücudun kas yapısı oturmamışken bence aldığın supplementler direk dışarı gidecek. Hem maddi sıkıntın var bence gerek yok.

2-Salonlarda hoca kontrolünde çalışırsın, motive olursun, kendini zorlarsın. Evde salon kadar verim alman çok zor, hele yeni başlıyorsan, evde çalılıp çok iyi sonuç alanlar var forumda ama gerçekten zor. Artı kendini zorlamayacağın için vücut supplementlera çok ihtiyaç duymayacak. Supplementler ne zaman alınmalı şöyle bi en az 6ay1sene gidersin, altyapı oturur, kendini zorlamaya başlarsın, o zaman vücut ihtiyaç duyar.

3-Supplementler mucizevi şeyler değildir, böyle düşünme, öyle hiçbir supplement 2 ayda çok etki etmez, hele yeni başlıyorsan ve evde çalışıyorsan. Sana garanti ederim %99 çok bir fark etmeyecektir. İlla kilo alacağım diyorsan doğal kalorili şeyler ye, muz+bal+süt ıvır zıvır gibi hem daha ucuz olur, hem de sağlığın açısından daha iyi.

4-Şınavı da programına dahil et, hatta şınav barları vardır 10-15 milyona, ellerin barı 10 cm yukarıdan kavrarsın, normal şınava göre 10 cm daha inebilirsin, daha iyi gerilim sağlar.

5-Artı şunu da söyliyim kilon öyle çok da düşük değil bu demektir ki dikkatli bir şekilde kilo almalısın yağ ve göbek tehlikesi olabilir. Eğer kilo aldırıcı kullanırsan ki onlar şekerden başka bir şey içermez çok da homojen şekilde kilo alamayabilirsin. Senin için en iyisi protein ağırlıklı beslenme ile birlikte kas kütlesi olarak kilo alman. Onun için de maddi kaynağını 200-300 milyona tozlara gainerlara harcayağına yumurta+tavuk şeklinde kullanman.

3. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    deathlifterin söyledikleri doğru.suplementler daha pahalı ve onlar kullandığın zaman daha sıkı çalışmalar yapman gerekir.bunu gerektirecek aletler anlattığın kadarıyla elinde yok.bu suplementlere vereceğin parayı salona yazıl sıkı beslen daha iyi olur senin için...

4. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    bence de salona yazıl..güzel bi whey alsan seni iki ay idare edecek nerden baksan 140-150 ytl verirsin.bi de gainer alsan ona da bi 100küsür verirsin.bu ikisine vereceğin parayla salona yazılırsın ve daha etkili çalışırsın, beslenmeni de evde halledersin zaten.iyi bi vücut için supplement şart değil

Sayfayı Paylaş