1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yeni başlıyorum önerilerinize ihtiyacım var

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve XxAcuNxX tarafından 23 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. XxAcuNxX

XxAcuNxX Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    ocak ayında bu spora başladım 15 gün yaptım zamanımın kısıtlı olması nedeniyle bıraktım nerdeyse 1 senedir düzenli olarak futbol oynuyorum şimdi tekrar bu spora başlıcamm bırakmayıda düşünmüyorum önerileriniz nelerdir teşekkürler

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 23 Ağustos 2012
  2. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Endeksin yüksek değil yani kaliteli kas kütlesi kazanmalısın heralde sende bunun farkındasındır. Yağ oranın falan bilmiyorum ama yeni başladığını söylediğin için resmede çok bakmadım zaten sporla aşinaysan bu işe başlarken o kadar zorlanmazsın zaman geçtikce işi yavaş yavaş öğreniceksin ama genel olarak bu iş üç kısımdan oluşur. Bunlar; Beslenme, Antrenman ve Dinlenme. Eğer birini bile aksatıcaksan hiç başlama derim çünkü fena hayal kırıklığına uğrarsın. Beslenme konusunda söyliceğim şey ihtiyaçlarını belirle örneğin günlük ne kadar protein ne kadar karbonhidrata ihtiyaç duyduğun. 60 kilosun buda spor yaptığın günlerde yaklaşık 120g - 130g arası bi proteine ihtiyacın var aynı zamanda 240g - 260g arasıda bi karbonhidrata ihtiyacın var, tabi bunların yanında vitamin ve amino asitlere ihtiyacın var. Eğer neden bahsettiğinden anlamıyorum diyorsan buların hepsini internetten araştır. Zayıf olduğun için başlangıç aylarının haricinde 5-7 tekrar aralığında çalış tabi burada ağırlığın ne olucağını sorarsan onu şöyle belirleyeceksin; son tekrara geldiğinde onu zorla kaldırıyo olup daha fazla yapamıyacak durumda olmalısın ama bu ağırlığı seçerken hareketi en doğru şekilde yapmalısın yani çok aşırı ağırlıklarla çalışma. Her gün çalışma yeni başladıysan 2 gün çalışıp bir gün dinlenmen fena olmaz aynı zamanda günde 8 saat uykuda şart. Zaten supplement(Ek besinler Protein tozu, Weight gainer vs.) olayını sen araştırabilirsin. Bu söyldeiklerim seni ancak 1 adım öteye taşır herşeyi detaylıca anlatmak isterdim ama zaten yeterince yazdım. Yeni başladığın için en önemli tavsiyem durmadan araştırma yapman sadece forumdan değil dergilerden hatta bu konuda yazılmış bilimsel kitaplar bile var.Bi sorun olursa bana mesaj atabilirsin. Umarım yardımcı olabilmişimdirdumbelllls

Sayfayı Paylaş