Yeni başlıyacağım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bluem tarafından 20 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bluem

Bluem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Body-bulding e başlamak istiyorum.Spor yapmadığım için kaslarım yeterince gelişmedi.Bu yüzden dsiplinli bir biçimde salona gideceğim.Spora mbaşladığım zaman supelement lerede başlamak istiyorum böylece daha iyi sonuç alabileceğime inanıyorum.Çünkü çok iştahlı biri değilim ve okul felan derken çok iyi beslenemiyorum.Yemek seçme huyumda var malesef :mad: 16 yaşındayım boyum 1.75 kilom 62 .Spor yapmadığım için koşunca hem yavaş koşuyorum hemde tıkanıyorum.Sigara kullanmıyorum.Sormak istediğim ürünler;

1. Hardline Amino 900:Ürünün arkasında 15 yaş altı çocuklar ve hamile kadınlar kullanmasın ve beslenme uzmanınıza danışarak kullanın diyor.Hap şeklinde.

2. Hardline Whey Pro (Whey Proteini) :Toz şeklinde.Ürünün arkasında 15 yaş altı çocuklar ve hamile kadınlar kullanmasın ve beslenme uzmanınıza danışarak kullanın diyor.

3.Hardline Progainer (Yüksek karbonhidratlı Kilo Aldırıcı):Toz.16 yaşındayım boyum 1.75 kilom 62.Kas kütlem çok az.Bunu kullanmam gerekir mi?

Bunların üçünü ardarda aynı zamanda kullanıcağım.Acaba yaşımdan dolayı bir sorun olur mu?Bu ürünlerin iç organlara zararları olur mu?(Bazı ürünler böbrekleri iflas ettiriyormuş:shock:)Bu ürünlerin fiyatları uygun.Ayrıca geratin de kullanmam gerekiyor mu?Spor yapmadığım için tıkandığımı ve kas kütlemin az olduğunu söylemiştim.5 ayda farkı hisseder miyim acaba?(Biliyorum çok sıkıldınız bu tür sorulardan ama siz tecrubelisiniz)

Bana bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Bluem keşke forumda biraz araştırma yapsaydın ama olsun insanlık hali belki araştırdın ama göremedin flexor hocanın forumda bir yazısı var bu konuyla ilgili ve ben de ısrarla bu soruyu soran herkese aynı cevabı veriyorum flexor hoca yeni başlayanların ilk 3 ay boyunca böyle ürünler kullanmasına gerek olmadğını kullanırsa da tuvalete gideceğini söylüyor yani sen bi sporauna başla 3 ay disiplinli yap ...bunlar sonra konuşulacak şeyler

3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bu yaşta doğal beslenmeye çalışmak varken neden supplementlere yöneliyorsun hemen...

4. Bluem

Bluem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için teşekkürler.Evet o yazıyı okumuştum.Ama protein tozu daha masum göründü gözüme bu yüzden içimde bir merak oluştu.Bu tür şeylere yönelmemin sebebi çok fazla iştaha sahip olmamam ve yemek seçme gibi kötü bir alışkanlığa sahip olmam.Bu tuvalet olayını okurken atlamışım sanırım çok teşekkür ederim belittiğiniz için aksi takdirde :( Supelementi şimdilik kapatıyorum kafamda.O zaman sorumu ben şöyle değiştireyim;

X.Forumda yeni başlayanlar için çok güzel bir beslenme programı verilmiş.Sabahlı akşamlı felan.Benim yaşım 16.Bu programı tam olarak uygularsam yaşımdan dolayı bir problem olur mu?(Bu program yetişkin insanlar düşünülerek mi yazıldı?)

X.Birde forumda yeni başlayanlar bel hareketlerini yapmamalı denmiş.(çok ağır olduğundan spordan soğmasınlar diye)Bel hareketleri olmadan şekle sokabilir miyim vucudumu?

X.Üç ay sonra yaz tatiline denk geliyor.Bu tür ürünlerin henüz 18 yaşını doldurmamış olanlara bir zararı olur mu?

Son düzenleme: 21 Mart 2009

Sayfayı Paylaş