Yeni Bİr Örümcek ''SARI ÖMER''

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve _Fabregas_ tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kuzey Irak ve Hakkari de sıklıkla görülen bir yaratık (et yiyen örümcek oolarak adalandırılsada tam olarak örümcek türü değil)

Özellikle Kuzey Irak ve çevresinde bulunan bir örümceğe benzeyen ABD li askerlerin değimiyle "camel spider" (deve örümceği), Hakkari dağ komado tugayında bulunan askerlerin değimiyle "sarı ömer"... Örümceğe benzesede tam bir örümcek değil bu canlının iki ağzı 10 bacağı var ve et ile besleniyor... Diğer canlılar akrep gördüklerinide saklancak delik ararken bizim sarı ömer akrep yiyor.... Türkiyede yaygın olarak bilinmediği için herhangi bir ad konulmamış sadece "et yiyen örümcek olarak" yada camel spiderin tercümesi " deve yada çöl örümceği... Ama ben bizim askerin kullandığı ismi kullanmak istiyorum "SARI ÖMER"

İşte bu dönem ABD i askerlerin olduğu kadar kahraman mehmetçiklermizede musallat olan "sarı ömer"
    Yetişin bir sarı ömerin boyutu yetişkin bir insan eli kadardır. 42 numara bot ile üzerine basıldığında bacakları dışarıda alabilecek kadar büyüktür.

Irakta ABD askerlerini çektikleri fotoğraf.. Resimde iki sarı ömer var biri diğerini kuyruğunu ısırmış durumda
    Güçlü çeneleri, doymak bilmez iştahları ve hızları, öldürmek için yaratıldıklarını kanıtlıyor. Çölün bu saldırgan sakinlerinin avları arasında böcekler, kemirgenler, kertenkeleler, yılanlar ve hatta küçük kuşlar bile var...

Sarı ömer tarafından sokulduğunuzu bile anlamayabilirsiniz..Çünkü öncekle dişleriyle deriyi uyuşturup deldikten sonra içeriye eti sıvılaştıran bir sıvı enjekte ediyor.. Daha sonra et kıvamına gelince afiyetle yiyor...

İşte sarı ömer tarafından bazı ısırılma vakaları:

Bacaktan Isırılma
    2 gün sonra

5 gün sonra

9. GÜN :S

2. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    O neymiş öyle hele ki son fotodaki hali görünce :S Bu şekilde yayılırsa adamı öldürür heralde? Panzehiri falan yok mu bunun?

3. SpiTTLe

SpiTTLe Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de 9 gün içerisinde nerdeyse yarıcapı 10 cm olan bir daire hatta küre oluşturuyor bu hızla yayılmaya devam ettiğini farzedersek 1 ayda o bacakta sadece kemik kalır... (ilginc bir yaratık)

4. ysn1981

ysn1981 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul kadıköy
    arkadaşlar ben askerliğimi manisada yapmıştım ve bizim taburda çok fazla bu örümcekten vardı burada bahsedilmemiş bir ayrıntıda benden inanılmaz hızlı bir hayvan iyi koşabiliyorsanız belki yakalayabilirsiniz. bizim korkulu rüyamız olmuştu.

5. kahveisteyen

kahveisteyen Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Fotoğrafların birbiriyle ilgisi yok. O resmi çeken yaranın büyümesini bekler mi? Akıl-fikir diye bir şey var.
    http://www.camelspiders.net/
    http://en.wikipedia.org/wiki/Solifugae#Urban_legends
    linkinden İng. olanlar da baksın. Hızlı ama saatte 16 km, biraz koşarsanız yakalarsınız. İnsanı uyuşturan bir madde salgılamıyor, suratınıza falan sıçrayamıyor. Yakalanmaya çalışılmadıkça saldırmıyor. Evet, ısırıyor ama salak gibi iltihaplanmasını beklerseniz ancak zarar verici olacaktır.

6. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    nasıl alakası yok arkadaşım ısırdığı yerde deri bir daha kendini yenilemiyor Buyrun başka bir vaka 9. gün

7. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de öyle olabilir. Çoğu örümcek yılan yada böcek türünün deriye ve kaslara bu denli hasar vericek salgıları vs mevcut.

8. harry_suat1919

harry_suat1919 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben inan mıyorum yapamaz böyle yav yoksa en kötü örümçek türü seçilirdi arkadaşlarneden kardul seçildi

9. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Resimdeki adamlar denek miki de yaranın büyüyüp kuyu olmasını bekliyorlar en azından ordaki eti komple büyümeden kesip alırlardı.Bence bu denli zarara neden olsa bu kadar rastlanan bişey kesin haberlere çıkardı.

10. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
  11. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    sarı kız diyede bilinir forumda tartışmıştık hatta 2 konu war dı birleştirdiler

12. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    manisa da çok vardı ben kac kere oldurmeye calıstım bana saldırıyodu en son oldurdum karıncalar yedi :D

13. Gio

Gio Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Isırılma vakalarındaki ikinci fotoğraf örümcek ısırmasından(ya da camel spider) ziyade yanlış enjeksiyon sebebiyle oluşmuş gibi geldi bana..(çünkü aynı yaraya benzer onlarca yanlış enjeksiyon sonucunda oluşan enflamatuar vakası mevcut.)

14. kahveisteyen

kahveisteyen Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    HeavyDuty bunu beğendi.
  15. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Gerçekten çok kötü ya çözümü olmaması ise ayrı bir bela :(.Camel spider yayında peluş oyuncak kalır :D

16. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0

birşey söylemek istiyorum bu yabancı ülkelerinde birinde belgesel çekilmiş izledim uzun zaman önce. örümcek ısırmasında böyle bunun gibi kadın ve adamlarla ilgili bir şeyler diyordu. ürkütücü...

17. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Hakkaride de görüldüğüne göre bizim için de tehlikeli olabilecek bir hayvan. Tedavisinin olmamasını ben pek yaygın bir cins olmamasına bağlıyorum. Çok vaka rastlanırsa tedavi yöntemleri geliştirilir...

Sayfayı Paylaş