yeni üyeler neden hemen fotograf ekleme ihtiyacı duyuyor

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

siz fotografarınızı eklediniz mi?

1. hayır eklemedim

oy sayısı 23
    48,9%
  2. eklemedim ileride düşünüyorum

oy sayısı 12
    25,5%
  3. ekledim.

oy sayısı 12
    25,5%
  4. eklemekte çok acele ettim

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bu gün aklıma geldi. nden yeni üye olan çoğu(bende dahil) kişi hemen fotograflarını ekliyor. üyenin burada söz konusu olan durum üyenin gelişmiş yada gelişmemiş olması değil. ama garip. ben hep az yağlıydım mide kaslarım falan falan hep vardı kaslı görünüyordum hep kaslı olduğumu söylerlerdi(ama şimdi gördümki hiç bir şey yokmuş ortada). ama bende hemen ekledim.

sizce neden bu fotograf kleme konusunda aceleci olduk?ego mu super egomu ne

diez bunu beğendi.
  2. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Çünkü bence geri kalan her bilgi okuyarak alınabiliyor ama kendi hakkında yorum almak icin ve fotoğraf koymak için üye olunuyor belki de :) Di mi ama?

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Savaşçıya katılıyorum herkes eksikleri için değil bir çok yeni bodyci , yaptıklarına övgü almak için resim ekliyor..zaten sadece övgü için konmamış olsa atletle, kazakla pozlar konulmazdı..

ayrıca 3-5 aylık bodycinin fiziğine eksiklerine göre yorum yapılamaz..şunu yap denilemez..bu işin temelleri vardır..eksiklere göre program ancak ileri seviyelerde o da iyi gözler tarafından yazılabilir diye düşünüyorum..

eksiği bilmek için fazlayı bilmek lazım değil mi yani ;)

en anlam veremediğim ise daha bodye başlamadan resim koymak..bu vücuttan ne olur sorusu forumun okunmadığının ve hala bilgisiz olduğunun göstergesidir..

Son düzenleme: 13 Ocak 2010
    TuGhAn, rockybalboa7, builtman ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bence bunun engellenmesi lazım. Ben de yayınladım ama günlük gidiydi ve azda olsa düzenli olduğuna inanıyorum(teorik olarak düşünürsek benim 8-9 aylıkbirgeçmişim vardı). Ki bende bu bile aceleciydi ama ben günlük gibi diye yanyınladım hemen yoksa 1-2 senedn önce eklemezdim. diez'in dediği gibi hiç salona girmeden bu vücuttan ne olur diyenler ve "daha 1 ay oldu" gibi başlıklarla fotolar ekleyenler var. Ki bunların bu spordaki ömrü 3bilemedin 5 ay daha sonra ortada yoklar. Ben SCHWARZXXL'ın dedi gibi bu konulara cevap yazmama taraftarıyım.

TuGhAn ve SCHWARZXXL bunu beğendi.
  5. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    bencede açıkçası kalabalık yapıyorlar öncelikle şunu belirteyim bu spora başlayıp 1 ay 2 ay sonra bırakanlar oldukça kalabalık... heves edip başlıyorlar sonra bırakıyorlar... önce bi sakin olup 1 yılı devirmek lazım... sabırla ama herkes hemen vucudum guzel olsun derdinde bende belki, öyleydim ama karakter olarak hırslı olduğum için bırakmadım... 1,5 yıl oldu daha yeni yeni vazgeçilmezim oldu... ama 3 yıldır üyeyim düşünün artık... kaç kere başlamış bırakmışım :) şimdiyse sanki sporsuz yaşayamam gibi geliyor... en güzel kıyafetlerimi spor için alıyorum... resmen aylık bir bütçem var spora ayırdığım inanınki kendim için tek yaptığım şey... bence resmi bi kenara bırakın spora yeni başlayan biri 1 yıl geçmeden spor yapıyorum demesin... anca 1 yıl sonra hayatınızın bir parçası oluyor.. yada ben salağım bana öyle oldu :) ve şunuda yeni başlayanlar bilsin öyle hocalarınızın spor salonu sahiplerinin 3 ayda toplarsın 6 ayda vücudu koyarsın laflarını geçin 3 yıldan önce bir allahın kulunun vücüdün güzel olmuş iltifatını duyamıyacaksınız....

6. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Üye fotoları bölümünde mesajların önizlemesine bakıp 2 aydır yapıyorum, 3 aydır yapıyorum gibi bir giriş görüyorsam hiç bir şekilde mesajı açmıyorum. Bence yeni arkadaşlar eleştiri alma hevesiyle ne yazık ki fazla aceleci davranıyorlar. 2-3 aylık çalışma sadece önçalışma ve ısınmadır. 2-3 aylık foto ne bir gelişimi ifade eder ne de alınacak yorum gerçekçi olabilir.

7. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    yeni uyeler bence biraz motive istiyor .vucut yapin iyi , cok iyi olursun falan gibi sozler duymak istiyorlar bence

agirvasita bunu beğendi.
  8. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    motive isteyenler çok bilmişlik yapmaz ki:
    bir kaçtanesinden bas edeyim
    öylesine çöp kutusunda dolanıyorum
    bir başlık
    "bakın görün". baktım bir çocuk banyoda sırt pozu vermiş.oradaki havlu çocuktan büyük. milletle artist artist konuşuyor. yaknımda bir çocuk olsa kesin dalarım.

başka bir çocuk 8 e gidiyor yaşıtlarına göre gelişmiş.
    idman programı veriyor. vucut fotolarını eklemiş. bir kaç tanesinde pc kamerasından pazuya zum yapılarak çekilmiş poz.2 tanesinde de yüzünü çekmiş koymuş. okul müdürü yanımda oğlum gibi duruyo
    ben 30x30 bariks çekiyorum(atıyor böylesini köydede gördüm benden büyük amahiç bir şeyde yapamıyor bence 30 set 1 tane çekerek bile yapamaz o) diyor vs vs vs .beslenme programı veriyor.
    adamın biri yazmış okul müdürünü merak etim. o da ukala ukala cevaplar. ben de gitim abuk subuk yorum yaptım yüzünde kas çıkmamış niye. niye bu t-shirti giydin falan diye

bir kaç taneeside abuk subuk poz vermiş. öyle değil şu linkteki gibi poz ekleyecen diyorum. adam hiç takmıyor ne bir teşekkür nede başka bir şey. hiç bişi yazmamışım gibi devam ediyor. ben adam a direk linki veriyorum beyfendinin taktığı yok yeni başlayanlara hava mı yapıyor ne...

acaba bazılarına(herkese değil özellikle yukarıdaki örneklerdeki gibilerine) "akıllı ol linke git ve adam gibi fotograf ekle ondan sonra yorum iste. bu fotografa gelecek yorum vucudundan bir cacık olmaz" demek lazım

Son düzenleme: 14 Ocak 2010
  9. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ben aslinda motive istiyor derken kendimden bahsetmistim cunku bende ilk fotomu koydugumda o an farkinda olmasamda amacim oydu birileri iyi dediginde falan motive oluyordum. ama hakkaten cok ters konusanlarda var .

10. Kum Torbası

Kum Torbası Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İnsanlar vücudun iyi olmus,sismissin dediklerinde motive oluyorlar bi nevi.

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında bir demotive edici mesaj 10 motive ediciyi egale edebilir yani motivasyon için koymak ta riskli..
    çok abuk ya da ters bir üslupla olmadığı sürece yorumlara biz müdahele etmiyoruz zira..

Savaşcı bunu beğendi.
  12. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sanal sergi gibi düşünün. Onlar da fuar alanında yer alıyorlar. Genelde de birçoğu ne programından ne beslenmesinden bahsediyor. Muhabbet doping kullanımına gelince ise namus cinayetleri işlenmesine ramak kalıyor. İki tarafı da çoğunlukla ilgiyle izliyorum ya da fişi çekip konudan çıkıyorum. En iyi yol olarak...

Bilgi paylaşımı olarak gören kişi sayısı maalesef azınlıkta olduğu bir gerçek... Genelde geyik ya da sergilemeyle gelen ego tatmini... Eski üyeleri aramızda tekrardan görsek iyi olacak. Gerçi şu da olabiliyor bir süre sonra: Artık iyice tecrübelenince nette kimseyle uğraşmak da istemiyor insanlar, daha da uğramamaya başlıyor. Bu biraz doygunluk, biraz bıkkınlık hali de olabiliyor. Öylesini de anlamak lazım...

13. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    neden üyelerimiz fotolarını koyup yorum istiyor çünkü bu sitede hocalar dolaşıyor aslında o fotosunu koyan üyeler o yorumları hocalardan istiyor
    peki neden yorumlanmasını istiyor
    çünkü kendi gittiği spor salonundaki hocasına güvenmiyor yada güveniyor ama tam emin olamıyor vücudunun iyi geliştiğinden yada gelişmediğinden bu siteye fotosunu koyuyor ve eleştirilere göre kararını veriyor arkadaşları bu işin içinde olmayan insanlar olduğu için onlara soramıyor sormayada yüzü tutmuyor çünkü bak ben vücut geliştirme yapıyorum olmuşmu diye sorarsa cevap belli vayyyyy artiisttt vücutmu yaptın lan sen gibi dialoglar yaşıyacağından arkadaşalarınla bu dialoglara girmiyorlar buraya fotolarını atarkende zaten çoğu üye utancından yüzünü göstermiyor bile yanikısacası bu adamlar ben dahil dışarda soyunup bak vücuda 4 aydır çalışıyorum olmuşmu falan gibi sorular soramazlar kimseye bu siteninde böyle bir özelliği varsa sonuna kadar değerlendiriyorlar

Son düzenleme: 26 Şubat 2010
    agirvasita bunu beğendi.
  14. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    ben yaklaşık 3 yıldır üyeyim ve fotoğraf eklemeyi düşünmmüyorum... :) ama ekleyenlerin çoğu 13-17 arası olduğu için anlayışla karşılamak gerekiyor bence...

FleXoR bunu beğendi.
  15. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    size geçengünlerde bulduğum bir tanesini paylaşmak istiyorum.
    linke bakın omuz dışındaki ölçüleri gerçek olabilir :)ve adamın konuşmalarını inceleyin.ben o zaman üye olsaydım kesin ona vereceğim cevap yüzünden banlanırdım:D bonatschi, D.Wolf iyi dayanmış.

duhişte böyleleri tam sopalık.a32

Son düzenleme: 20 Mart 2010
  16. agirvasita

agirvasita Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    bende yeni üyeyim fotolarımı ekledim ama deneysel bir amaçla ekledim...

ilk başta 128kg idim
    nasıl olduysa bi ara 121 oldum
    sonra fitnessa başladım ve adım adım gelişmelerimi koyma kararı aldım..

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Savascı o verdıgın lınk neymıs oyle ya yazık valla..
    Adam cıddı cıddı ınanmıs 175 boyunda 163 omuzlu olduguna.. :D:D:D

18. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Şahsen gelişimime yardımcı olması açısından ve o zamana kadarki gelişimimin ne düzeyde olduğunun farklı kişiler tarafından yorumlanması için koydum. 20 aylık sporcuyum ve daha geçen ay açtım konumu. 1 aylık 5 aylık sporla yapılan vücut resimleri hakkında yapılan tüm yorumlara katılıyorum, bakmıyorum bile çoğuna.

Bir de bu konu hakkında söylemek istediğim başka birşey, bu tip konulara gösterilen ilgi. Bazıları oturup olmayan vücuda ciddi ciddi yorum yapmaya çalışıyorlar ve durum daha da komik hale geliyor. Kimileri bildiğin bu tip konularda "post kasıyor".

Ayrıca benim konumda son bir mesaj var mesela, adam yeni üye olmuş girmiş benim topice "başarısızsın" deyip herkesin söyleyebileceği klişe sözlerden birini söylemiş ve gitmiş, daha da görmedim forumda...

19. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bel ölçer gibi omzunun çevresini ölçmüştür :)

20. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yok, zaten bel olcer gıbı olculur omuz.. ;)

Adam bence kolları ıkı yana acmıs kulac genıslıgı olcmus.. Baska turlu boyuna o kadar yakın olcemez.. :D:D

Sayfayı Paylaş