yeni üye lütfen yardım!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kaplan86_sk tarafından 5 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. kaplan86_sk

kaplan86_sk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    ANKARA
    :badgrin: merhab ben 20 yaşına ve 65kg ve 1,78 boyundayım ve 5aydır sadece tek kas gurbu çalışıyorum sadece kol kası yapmak istiyorum sadece kol kası çalışması hakkında bir çalıma planı istiyorum. ben her akşam genelikle 30-45 dk çalışıyorum. sizce sırf kol kası için gün aşırı dinlenmeli mi günde dumbell da 10set (60 şardan)yapıyorum bunu her hafta 5 er 5 er artırıyorum fakat yinede önemli bir gelişme kaydedemedim sabırlı olmam gerektiğini biliyorum. bu konuda hırslıyım lütfen bana yardım edin!...[[/quote]

2. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Çalıştığım salona bir vatandaş gelmişti bir kaç ay önce .Vatandaşın kol kasları uzun ve çok iriydi ve tek damar bahçe hortumu gibiydi.En az 45-50 cm arasıydı.Sırtı dikkat çekiyordu ama omuzları ve göğüsleride iyiydi.Kolu kadar olmasada iyiydi.Tanıştık.Ağır iş yapmadığını ilçede kuyumculuk yaptığını ve 4 senedir düz bara ağırlık takıp hergün 50*2 100 tekrar kol çalıştığını ve bu şekilde geliştiğini söyledi .İnanamadım ama dürüst birine benziyordu.Daha önce çelimsiz olduğunu ve 3 sene içinde geliştiğini söyledi.Vücudu define ve çok düzgündü.Benim tavsiyem diğer bölgeleri hafif geçip kolu haftada 2 defa çalışman.

3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    [/quote]

neden sadece kol (büyük ihtimalle biceps) çalışıyorsun anlayamadım.omuz olmayınca kolun ne onemi var omuz olunca trapezde olması lazım trapezide yaptın göğüssüz olurmu vs. vs. yani tek kas grubu çalışmakla estetik bi görüntü elde edemezsin.+ her gün çalışmak ,bide beslenmene dikkat etmiyorsan yarar yerine zarar verir kasına

4. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    [/quote]

bence sen sadece gösteriş için calısıyorsun.yanılıyorsam söyle.yani sen süper kol yapıp sadece kollarını göstermek için bu kolların üzerine düsüyorsun.senin için baska kasların önemi yok...bence kol kasları diye bi kitap var istersen al onu işine yarar.. ;)

5. Bloodlust

Bloodlust Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    ben bu işe yeni başladım ve sizin bazı görüşlerinizi alabilir miyim ben 3-8 set mi yapsam
    yoksa hiç dinlenmeden direk mi yapsam daha iyi olur

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    mutlaka dinlen 4-5 set 8-10 tekrar çalışsan yeterli olur...
    çalışmanın yeterli olup olmadığını anlamak için çalışmayı 10 gün kadar bırak santim kaybediyorsan adaleyi boşuna yoruyorsun demektir...
    ama çok az bir ufalma oluyorsa doğru yoldasın demektir.

7. Bloodlust

Bloodlust Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    set araların ne kadar dinleniyim

8. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    body building sadece kol gelistirmek degildir...

kaslar ikiye ayrılır;
    1_düz kaslar
    2_cizgili kaslar...
    cizgili kaslarda kendi arasında kalp kası ve iskelet kası olarak ikiye ayrılır..
    cizgili kaslar cizgi cizgidir...cizgili kasların en buyuk ozelligi mikroskop ile bakıldıgında yapragın cizgileri gibi gorünürler...

iste vücut gelistirmenin amacı da bu cizgili kasları büyütüp gelistirmektir...
    yani anlatmak istedigim vücut gelistirme sadece kol kası,gögüs kası veya omuz kasını gelistirmek degildir...her adaleyi gelistirmektir....
    basarilar diliyorummm...

9. UÇURUM

UÇURUM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KARTUŞ DOLUM
    Yer:
    İSTANBUL
    banada yardım lutfen

26 yasındayım boy 170 kl 75 forum ve internet anlamam bb icin hesap actım biraz zorlayacagım sizi simdiden özür
    evde calısıyorum dumbellarım barım yeni basladıgım icin biraz kilo ve benc masam var calışma sistemine ihtiyacım var
    herkes bir sey söyledi sizleri takip ettiktensonra siteye yazmaya karar verdim yardımmmmmmmmmm edinnnnnnnn :shock: :shock:

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    vucut sisteminde başlangıç ve sonlanış vardır tek kol yaparsan kolun gelişimi yavaş olur çünkü bağlantılı kas gurupları çalışmadığından senin istediğin bölgeyi destekleyemez

11. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    Re: banada yardım lutfen

dumbellerle kol gögüs omuz kanat calisabilirsin...

biceps(pazu)=dumbelle evde yapilacak hareketler:

dumbell curl
    hummer curl
    concantrasyon curl

triceps(arka kol pazusu);

kickbaks
    fransiz press (dumbell enseye)

chest (göğüs);

(bench sehpasinda)

dumbell bench press
    dumbell fly
    pullower

shoulders (omuz)

shoulders dumbell press
    over side lateral
    shoulders dumbell öne kaldiris

latissimusdorsi (kanat)

yerden dumbell cekis

v.s. v.s.

yardimci olacagim bukadar...gerisi senin istegine,azmine,hirsina kalmis...

ayrica sitede arama yaparsaniz aradiginiz her soruyya istemediginiz kadar cevap bulacaksiniz...
    antreman bodybuilding&fitness bolümünde de arastirma yaparsaniz ne yapacagini nasil yapacagini neden yapacagini herseyi ogrenirsin...

12. UÇURUM

UÇURUM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    KARTUŞ DOLUM
    Yer:
    İSTANBUL
    Re: banada yardım lutfen

zahmet olmazsa 1gün hangi bölge 2gün hangi bölge kaç set kac tekrar yani program yazarmısın salona gidemiyorum :shock: çalışma öncesi yana dumbel sağ sol bar mekik çakı yapıyorum sonra tek bölge calısıyorum
    tek bölge bütün hareketleri yapıyorum yanlış olan birsey var degilmi site takip ettikten sonra işi çözüyorum ama program
    lazım oda sizde hareketleri adele ve kuvvet kitabını okuyarak öğrendim azim hırs var daima tek bölge olunca hareketler
    uzun yorucu :cry: yardım lütfen :idea:

Sayfayı Paylaş