YENİ DÖNEM

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve İlter12 tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle herkeze bol sağlıklı sporlar diliyorum.
    Boy: 163
    Kilo: 62
    Arkadaşlar, bu spora tam manası ile başlayalı yaklaşık 7-8 ay kadar oldu. Bu sürecin ilk 3 ayını sadece cardio ile zayıflamaya çalışarak geçirdim. 10.02.2014 tarihinde salona başlamadan diyete başladım. Salona tam tarih hatırlamıyorm ama 10 Nisan civarında başladım. Kendi kafama göre derleyip toparladığım bir diyet ile 75 kg. iken 3-4 ayın sonunda 15 kg. vererek 60kg. ve en son olarakta ramazanda oruçtan dolayı 58kg. lara kadar düştüm. Yağlı hiç yemedim, ne yediysem haşlama yedim ve bu sebepten yağdanda çok verdim. Vücudumda sarkmalar oldu. Şuanda ise 62kg. ım. Aşağıda sizinle elimdeki mevcut ölçümlerimi paylaşıyorum. 19.11.2014 itibariyle son bir ölçüm daha yaptırıcam onuda paylaşırım.
    Sorularım ve konu açmamdaki sebepler şu şekilde;
    -Kendi gelişimimi beğenmiyorum. Sanki biryerlerde hata yapıyormuşum gibi geliyor. Çabama göre çok az geliştim gibi geliyor.
    -Sizce bu ölçüm değerlerine göre nasıl bir yol ve diyet programı izlemem gerekiyor? Uyguladığım diyet nasıl. ( şuan uyguladığım diyet listemi aşağıda paylaştım).
    -Şuan hala cycling derslerine girmekteyim haftada 4 gün ve 1 günde kendim rampa yukarı yürümekteyim.
    -Hergün karın egzersizleri yapıyorum.
    -Karbonhidratımı az alıyorum?
    -Yağımı az alıyorum?
    -Ağırlık olarakta, süper set şeklinde az kg. çok tekrar (4*20) şeklinde çalışmaktayım. (hergün bir bölge -5gün).
    -Dün itibariyle (18.11.2014) İF diyetine başladım. öğlen 12:30 akişam 20-20:30 son
    -Vücut gelişimini nasıl buldunuz? Sizce daha hızlımı ve daha kaslımı olmalıydı gelişim, yoksa normalmi?
    -Kullandığım suplamentler; weider likit aminoasit mega forte(spor öncesi-sonrası), weider glutamin (yatarken), gaspari nutrition bcaa (spor öncesi ve sonrası). x treme l carnitine sıvı (cardio öncesi).
    Konu ile alakalı görüş, öneri ve tecrübeli değerlendirmelerinizi bekliyorum. Şimdiden yardımcı olan ve olmak isteyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

ve aşağıdaki fotoğraflarda ise tarihlere göre çektiğim sonuçları görebilirsiniz.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

AŞAĞIDA YENİ UYGULAMAYA BAŞLADIĞIM VE KENDİ HAZIRLADIĞIM İF DİYETİ MEVCUT

VAKİT BESİN ADET PORSİYON KALORİ PROTEİN YAĞ KARBONHİDRAT
    SABAH 12:30 ETİ LİFALİF YULAF EZMESİ YARIM KUPA 30GR. 107 3,8 2,1 18,2
    MUZ 1 AD. 60 GR. 57 0,7 0,1 12,8
    KURU ÜZÜM 1ÇORBA K. 10 GR. 30 0,2 0,1 6,6
    FISTIK EZMESİ 1ÇORBA K. 24 GR. 141 5,8 12 5,2
    ÇİĞ BADEM 7AD. 12GR. 68 2,2 6,5 0,4
    KURU KAYISI PİŞMİŞ 1AD. 15 GR. 15 0,3 0 3
    HİNDİ GÖĞÜS IZGARA 1 PORSİYON 200GR. 218 51 1,1 0

AKŞAM 15:30 FISTIK EZMESİ 1ÇORBA K. 24 GR. 141 5,8 12 5,2
    HİNDİ GÖĞÜS IZGARA 1 PORSİYON 250GR. 275 63,6 1,9 0
    GREÇKA 1 PORSİYON 100GR. 149 5 1 30
    KUŞKONMAZ 50 GR. 7 0,9 0,1 0,6

SPOR SONRASI 20:30 ALABALIK IZGARA 1 PORSİYON 150 GR. 186 44,8 4,4 0
    BROKOLİ 1 PORSİYON 120 GR. 11 3,8 0,2 2,2

TOPLAM 1405 187,9 41,5 84,2

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bu gelişmeden memnun değil misin:eek:

3. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    @İlter12 kardeşim davete icabet etmek lazım dedim geldim :) öncelikle gelişimin bence iyi, kilo vermen olsun vücut gelişimi olsun bence başarılı olmuşsun bu anlamda. Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla 01.07.2014teki halin en iyisi gibi. Kilon yerinde, biraz alt karında yağ kalmış oraya yönelik kardiyovasküler hareket (leg raises iş görür) yaparak eritirsen iyi olur. Supplementlerine baktığımda hepsinden tam anlamam ama herkese de şunu söylerim gainer kullanmayın, çünkü bildiğiniz şeker o, kilo aldırır daha kötüsü yağ olarak alırsın bunu, kilo alıyoruz biraz yağlanma olur diye de düşünüldügnden (yanlış bir fikirdir) önemsemez kimse bunu. Bence kullanma gainer. Diğer konu öğün sayın az, günlük 3 ana öğün şeklinde değil de 3 ana 3 ara öğün şeklinde beslen mesela, yediklerin artmasa bile öğün artsın. 12.30 öğle yemeği saatidir, seninse ilk öğünün olmuş ya da öncesinde bişey yiyorsan da yazmayı unutmuşsun eğer yemiyorsan kahvaltıda ye 12.30da yediklerini. Protein çok fazla olmuş, kilo başına 2 gramı geçirmemeni tavsiye ederim karbonhidrat al biraz daha. Diyetine yumurta ve süt veya yoğurt da ekleyebilirsin diğerlerinden kısmak kaydıyla. Antrenmana gelirsek günlük 2 bölge çalışmanı, antrenman süresini ısınma hariç 1 saat civarında tutmanı öneririm. 5 gün antrenman iyi bir karar. Tekrar aralığını 15ten fazla yapma bence, 3 veya 4 set yapmak bir hareket için sana kalmış. Tekrar sayısını düşürürsen ağırlığı biraz artırabilirsin. Antrenmandan 30-45 dk önce kahve içebilirsin, iyi enerji verir, ben öyle yapıyorum memnunum. Bir de antrenman için verim alamadığını gelişimin az olduğunu düşünüyorsan daha sertlestirebilirsin, kısa ve sert olsun dinlenmeleri kısaltabilirsin süpersetler bu iş için iyi. Bir de gelişim için yorum istiyorsan 01.07.2014e kadar çok iyi gelmissin ama ordan sonra biraz gelişim durmuş veya çok yavaşlamış. Başarılar dilerim.

ArnoldBody bunu beğendi.
  4. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için :) 01.07 de ramazanın başlangıcıydı. 31.07 ise sonuydu o dönemler aç kaldığımdanmıdır nedir gayet iyiydi vücudum. Bende bu gözlemden sonra İF diyetine yönelmeye karar verdim. Sabah kahvaltısı yapıyordum ama İF te bu şekil oluyor diye genelde bende bunu tercih ettim. Yumurta var 3 ak ama yazmayı unutmuşum. Aynı zamandada cumartesi veya pazarda kahvaltımı ailemle peynir yumurta sucuk ve ölçülü düzeyde yaparak ödül beriyorum kendime. Aynı zamanda 31.07 den sonra bozulma sebebi, maalesef bayramdır. :) biraz tatlıyı fazla kaçırdım. Tam toplamaya başladım kurban girdi busefer yine tatlıyı kaçırdım :) tatlıya dayanamıyorum malesef i. Ama şunu söyleyebilirim, psikolojikmidir birlmiyorum ama İF diyetine başladığımdan beri tatlı canım istemiyor. Fıstık ezmem yada bal yetiyor. Bu ara sirkelendim ve çok sıkıya girdim. Umarım tavsiyeleriniz doğrultusunda daha iyi olurum. Tekrar teşekkür ederim. Son olarakta gainer den kastınız hangi ürün onu bilmediğim için anlayamadım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Pardon supplementleri yanlış okumuşum, bu ara moda oldu kilo almak isteyen herkes onu kullanıyor içeriğini bilmeden. Fıstık ezmesi mecburi değil aşırıya kaçmadan tüketilebilir, sizin tüketim ideal. Zaten vücudun şeker ihtiyacını karşılamaya bal ve bir kaç meyve fazlasıyla yeter. Çaya attığım şekeri spora başladıktan sonra kademeli olarak 4ten 1e indirdim. Gittikçe bırakacağım inşallah. Hafta sonu diyette hile yapılabilir ufak bir kaçamak, sizi motive eder iyi düşünmüşsünz, spor yapıyoruz diye tamamen hayatımızdaki bir çok şeyi kısıtlamak çevremizi özellikle aileyi bunaltır. Sizin gördüğüm kadarıyla en büyük sıkıntınz tatlılar :) Canınız ne zaman tatlı çekse kendinize şunu söyleyin: Hiç bir tatlı iyi bir vücuda sahip olmanın verdiği tadı veremez.
    Siz dediklerimi deneyin bi, gerçekten ilerleme göreceksiniz. Bundan eminim çünkü ben böyle yapıyorum ve gelişimimden çok memnunum. Bol şans.

ArnoldBody bunu beğendi.
  6. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Evet aile içi durumlarıda etkileyeniliyor zaman zaman :) Tamam, denicem söylediklerinizi :) teşekkürler tekrar. Bu arada sizce cycling yapmam bu değerlere göre normalmi? Yada hergün cardio? Salondaki hocalar artık cyclinge girmememi söylediler. Arkadaşlarda aynısını söyledi. Yapacaksan 20 yada 30 dk haftanın 3 günü yukarı eğim hızlı tempo yürü yeter diyorlar. Sıkılaştırma yapmam gerektiğini söylediler sadece. Sizede üst üste soru soruyorum kısurabakmayın.

7. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Ne kusuru estağfurullah, cycling'i ilerleyen zamanlarda yapın bence yağ oranınız iyice düşsün kas kütleniz maximum noktaya çıksın öyle yapın. Yağ oranınız %15'in altındaysa kardiyoya gerek yok bence, amacınıza hedefinize bağlı ama ben olsam yapmazdım. Ağırlık antrenmanları daha çok iş görür, biraz hacim alsanız sizin için daha iyi olur. Beslenmenize dikkat edin zaten kas kütleniz arttıkça (beslenmeniz de iyi maşallah) yağ yakarsınız. Haftada beş gün ikişer bölge antrenmanın size iyi hacim katacağını düşünüyorum. Bol şans, takipteyiz.

ArnoldBody bunu beğendi.
  8. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Amacım, kaslı ve parçalı diye tabir ettikleri vücut yapısı :) malum boyum kısa. Hacim pek bana gitmez diyr düşünüyorum. Çok body body gezmek istemiyorum. Fit bir vücudum olsun yeter :) önerilerinizi dikkate alıp yola devam. Zamanla gelişmeleri sizlerle paylaşıcam. sizede başarılar, bol sağlıklı sporlar dilerim.

9. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Teşekkür ederim, kilonuzu koruyarak hacim almaya çalışsanız abartı olmadan güzel bir vücut olur, gittikçe de yağ oranı düştükce define görünürsünz. Başarılar.

ArnoldBody ve İlter12 bunu beğendi.
  10. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şu an tamda sizin Şubat ayındaki olan halinizdeyim. Güzel bi değişim olmuş. Umarım kısa zamanda aynı gelişimi bende gösteririm. Başarılar..

11. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Hayırlısı olsun. Size uygulamalı deneyimlerinden edindiğim bilgi ile cycling grup dersini şiddetle öneririm. Ben sıkı bir diyet ve onun sayesinde zayıfladım. Yolunuz açık olsun. Sizede başarılar dilerim.

massacrewin bunu beğendi.
  12. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tavsiyen için teşekkür ederim, bir düşüneyim tavsiyenizi.

İlter12 bunu beğendi.
  13. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Ricaederim.