Yemeklerle ılgılı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kular15 tarafından 16 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    Iyı gunler arkadaslar ben dıyet yapamya karar verıdm vede agırlık ve kardio da yapıyorum ama yemeklerımden bıraz suphecıyım soylekı

sabah 3 yumurta beyazı 1 kibrit kutusu kadar peynır 3 adet yesıl zeytın bı tabak salatalık ve domates ve cay

sonra okula gıdıyorum oglen yanımda yemek getıremedıgım ıcın donercıye gıdıyorum

1 tabak tavuk doner alıyorum ekmek yok sadece tavuk donerle yogurt veya ayran

aksamda artık annem evde ne yapmıssa hıc ekmek yemeden tabagımın yarısını yıyorum

ekmek kullanımını %90 azalttım sızce ıyımı

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Değil. "Annem akşam ne yapmışsa" diye bir beslenme iyi değildir.

Yağ yakımı için günlük kalori ihtiyacının %20 altında yemelisin ve vücut ağırlığı x 2 gr protein almalısın. Kahvaltı ve öğle yemeğinden sonra annenin akşam yaptığıyla bu besin miktarını karşılayabiliyorsan iyidir, yoksa değildir.

3. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    Pekı abı napıcam ben okula gıdıyorum yanı spor salonuna fln gıdemıyorum gıdersem yazın gıdıcem yaza kadar yapbıldıgımı yapıcam aksamları ne yapmam gerek ?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yapabileceğin iki şey var.
    1- Klasik usül, ezberden bir şeyler yersin. Bu şekilde beslenmeyle ilgili internette yeterince bilgi var, ben ilgilenmiyorum bununla. İşte, şekeri, unu, tuzu kes, kepek ekmeği ye, light süt iç vs, bir yığın ıvır zıvır. Arat bulursun.
    2- Benim önerim ise şu, günlük kalori ve protein ihtiyacını hesaplarsın, yediklerinin kalori ve protein içeriğini hesaplarsın, toplama çıkartma yaparsın. Bu ne yazık ki birazcık çaba sarfetmeni gerektirmekle birlikte herhangi bir şekilde başarısız olmanı engeller ve kısa süreliğine değil, ömür boyu nasıl beslenmen gerektiği hakkında seni geliştirmiş olur.

5. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    abi o zmn ben bı doktora gıdıp vucut analızı alıyım ne kadar kalorıye ıhtıyacım varmıs bakıyım o zmna kadarda yıyeceklerı bıra zkesem

ya abı su mantıklı eıglmı cıpğsı kola alkol sıgara vede ekmegı bıraktımmı deli miktarda kaloriden kurtulurum dımı

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş