Yemek yedikten sonraki şişkinlik,gereğinden fazla besin midir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MrQmc tarafından 14 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MrQmc

MrQmc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Iyi forumlar,
    Antrenman hareketleri, yada hangi vitamin hangi besinde var bu konu başlıklar en basit olanlardır. Dikkatlice uygularsın,hissedersin..Ancak gün içersindeki periyodik hareketlerde vücudun verdiği tepkileri yorumlamak çok daha zordur. Örneğin omuzunuz agriyor. Kas ağrısı mı kemik ağrısı mı eklem ağrısı mı? Yemekten sonra şişkinlik aşırı beslenme belirtisi mi yoksa gaz birikmesi mi?

Bu tarz daha onlarca yorum gerektiren ince olaylar vardır gün içersinde yaşanılan. Bunları ayırt edip dogru teshisi yapmak, bence estetik açıdan muazzam a yakın bir vücudu oluşturmada en büyük etken. Vücuttaki ağrilarin sebebini bilebilmek, midedeki sişkinliğin sebebini bilip öğünlük fazla kaloriye kaçmadan insülin i sabit tutabilmek, gece yatmadan önce insülini zıplatmadan vücuda protein sokabilmek...Bunlar gelişimdeki asıl önemli şeylerdir.

Bu konuya şurdan vardım, geçen gün antrenman sonrası olmayan bir öğünümde, patatesli tavuk, bulgur pilavı ve ayran kombini denedim. Büyük porsiyonlar değildi bunlar.Ancak vücuda nişasta protein ve karbonhidrat gibi 3 farklı besin sokmamdan mıdır nedir şişkinlik hissettim,tabi bununla beraber acaba hızlı mı yedim diye dusundum, acaba pilav mı fazlaydı diye dusunmedim de değil =) aldığım protein yada karbonhidrat konusunda günlük hedefimi yakalamış olmamın keyfini bile süremedim açıkçası.

Bu konuda vucudumuzu iyi bir sekilde tanimlayabilmek için öneriniz varmı? Örnegin yemek sonrası şişkinkiği siz nasil yorumlarsiniz genelde? yada yatmadan onceki 2 3 saatlik beslenme duzeniniz sizin nasıldır? Tabiki bunlari kusursuz yapmak cok zor. Ancak hedefler de zor..
    Zor, zoru istiyor malesef..

2. MrQmc

MrQmc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Günceldir..

3. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Yükte hafif pahada ağır ye. Tabi bu konuyu pek bilmiyorum şimdiye kadar hiç tıkanmadım yeme kapasitem çok başarılıdır :)

MrQmc bunu beğendi.
  4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Porsiyonlari küçültmeyi denedin mi?

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    selam bulktayken cok sıkıntı olacagını dusunmustum siskinligin ama hayvan gibi yemeye devam et miden büyüdükçe alışıyor :D

Sayfayı Paylaş