Yemek konusunda yorumlarınız bekliyorum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oznyldz961 tarafından 25 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. oznyldz961

oznyldz961 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Yaş 18 Boy 187 Hafta da 5 gün idman ve koşuşturmalı hayatım var.
    Şuan 96 kiloyum şuan ki amacım ise kilo vermek. Spora başladığımda 103 kilo cıvarındaydım yavaş yavaş düşüş sağlayabiliyorum.
    Fakat şuan 96 nın altına pek düşemedim yane o şekilde bi eğilim yok sürekli 95.6 - 96 - 96.5 çıkıyor kilom.
    Aynı zaman da vücut geliştirme de yapıyorum 4 ay oldu sayılır.
    Merak ettiğim doğru besleniyor muyum ? 3 Beyaz hayatımdan çıkalı 4 ay oldu. Yararını gördüm.
    Beslenmem ise şu şekilde :
    Sabah Kahvaltı da :
    Çok az tereyağı ( küçük çatalın yarısını dolduracak şekilde ) + 2 ad. kırmızı biber + 2 ad. yeşil biber + 2 ad. domates + 1 ad soğan + 6 ad. yumurta ( ve üstüne baharat )
    yanında Lor peynir yaklaşık 100 - 150 gr
    içecek olarak ta az yağlı süt veya çay veya su
    Biraz da yulaf + az yağlı süt karıştırıp yiyorum.
    Aradan zaman geçiyor yaklaşık 3 - 4 saat
    Sonrasın da tekrar yulaf + az yağlı süt karıştırıp yiyorum sabaha nazaran biraz daha fazla yanında shake yapıyorum ( muz + yulaf + süzme yoğurt + tarçın + su )
    ( Salona girmeden önce de her zaman Soda içerim bi zararı var mı yok mu bilmiyorum )
    bundan 1 - 2 saat sonra salona gidiyorum.
    Salondan sonra çıkışta 500 gr. Tavuk göğsü yiyorum ( çoğu var azı yok belki biraz daha fazla olabilir ) yanında 3 veya 4 yumurta suda haşlayıp yiyorum.
    Ve saat zaten 6 gibi olmuş oluyor bu saatten sonra yersem anca meyve ( erik, üzüm vs. )
    Olumlu olumsuz yorumlarınız bekliyorum.
    Teşekkürler.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    kahvalti. kilona gore kiyaslarsak muhtemelen kahvaltida asiriya kaciyorsun.
    ogle yemeginde, yemek yemen daha iyi olur. sebzeli, baklagilli veya bulgur, esmer pirinc vb karbonhidrat kaynaklarini tuketirsen daha iyi olur. 500gr tavugun yarisini bu ogunde ye
    aksam yemegi. 1 ogunde alacagin protein miktarini 40gr da tutmaya calis. 60 gri gecme. sen aksam yemeginde cok fazla protein aliyorsun. yumurtaya gerek yok. 250gr yeter. diger 250yi oglen ye. aksam kh tuketmiyorsun.
    soda yerine maden suyu daha iyi olur.
    beslenme konusunda arastirma yapman lazim. sporcu beslenmesi konusunda bilgilerin biraz karisik. boyle soru cevap seklinde gitmek faydali olmaz. forumdaki basliklari okuman lazim.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLvPhXY5syqg-m8xezLkflFN-Q5xvdfQc-
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/?order=title

Sayfayı Paylaş