yemek düzenimi değerlendirirmisiniz ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lanker_ tarafından 14 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lanker_

lanker_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben yağ yakmaya çalışıyorum.günde 2 öğün yiyebiliyorum.bu öğünlerde biraz düşük oluyor.günde hadi 3000cal harcıyorum desem benim sistemim

3000-yediğim kadar cal

mı olur yoksa açlıktan dolayı buna yağamı çevirir.kaloriyi azaltmak istiyorum ama vücudun yağ depolaması gibi korkum var.bunu nasıl ayarlamam gerek

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sen günde 3000 cal harcarsan fazla yaşamazsın benden söylemesi....ayrıca beslenme düzenini yazmamışsın...2 öğünde cok az...beslenme biçimini yaz ilk önce...ama bunlardan önce forumu biraz oku...diyet hakında epey bir bilgi var...

3. lanker_

lanker_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım 3000cal az mı çokmudur ?

sabah 10 gibi kalkıyorum.12 gibi yemek yiyorum.örneğin bu sabah yaklasık bir kepek ekmeğin 1/3 ü kadar ekmek ve yanında ton balık yedim.spora saat 3 gibi gittim 5 gibi geldim.geldiğimde yiyecek bişey istemiyodum ve bi porsiyon kavun yedim.ve dahada bişey yemedim.bu olay yaklasık 5.30 gibi diyelim.şimdi saat 8.20 ama hala bişey canım istemiyor

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    cok hata yapıyrson, saglıgınla oynuyorsun...ben sana yön vermeyecegim, dogrudan forumu araştır....biraz forumu okumalısın, çok hata yaptıgının farkına varacaksın....

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    spora gitmek yerine bu sürede beslenmeye çalışsan eminim daha çok kütle inşaa edersin..

3000 kalori az mıdır çok mudur diye sormuşsun..
    Yaptığın beslenmeye göre bu 3000 kalori yakımı senin çok çok kısa sürede bir takım sağlık sorunlarıyla karşılaşmana ve kas kaybetmene neden olacaktır..

eğer ki günlük beslenmeni düzene oturtup besinlerle 3000 kaloriyi ve gelişim için daha da fazlasını yerine koyabileceğini iddia ediyorsan sorun ortadan kalkar..

Hepsinden önce forumu okuyarak bilinçlenmelisin..

6. lanker_

lanker_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sağolun.dediklerinizi kafama çok taktım.artık protein ağuırlıklı yemek yiyorum.merak etmeyin forumu araştırdım.bugün yediğim besinler şöyle

saat 11 de çok az yağda kızartılmıs 1 ymurta + 3 dilim kepek ekmeği

saat 15.30 1 tabak ezogelin çorbası,2 adet ufak ebatlarda tost makinesinde kızartılmıs ttavuk göğüs,3 dilim kepek ekmeği ve çoban salatası
    saat 19.00 1 adet daha tavuk göğüs.arada 3 adet ekler pasta yedim.

14.00-19.00 arası dolaştım.arada 1 saat kadar basketbol yaptım

saat 21.25-22.45 arası yürüyüş yaptım.

neyin kaç cal oldugunu belirlemek için.ortalama kaç cal harcamışımdır,kaç cal almışımdır ?

arkadasşar zayıflamaya karar verdim ve denenmemiş bişey yapmayı hedefliyorum.yaklaşık 2 ay boyunca bi kariyer yapacağım forumda.baskül sipariş ettim.gelince başlıyorum.bu kariyerde her gün yediğim besinleri ve yaptıgım olayları anlatacağım.her pazar günüde 1 adet resim ve son kilomu yazacağım.eğer ters bi tepme olursa hem siz değerli uzmanlar bana yardım edersiniz,hemde zayıflama karar verecekler için iyi bi konu olur diye düşünüyorum.siz ne diyorsunuz ?

7. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Yediklerini ayrıştırmayı öğrenmelisin bana göre..

Proteinden çok karbonhidrat ve yağ tüketiyosun bu yazdıklarına göre...

Aynı öğünde hem protein hem karbonhidrat almak bana göre saçma..

Öğününde karbonhidrat varsa protein almaMAya,
    Protein varsa karbonhidrat almamaya dikkat et..

Ekler dediğin pasta ve türevlerinin yağ oranının da yüksek olduğunu hatırlatırım..

Sayfayı Paylaş