yemegin yanında içecek?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve JaCqUeS tarafından 5 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. JaCqUeS

JaCqUeS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi mi kötü mü bilmiyorum ama bende bi alışkanlık var yemek yerken yanında illa bi şey içmem gerekiyor ve su nedense canım istemiyor.. Ve neyin yararlı ve ya en az zararli olduğuna karar veremiyorum.. Çoğunlukla diet cola içiyorum ya da portakal suyu.. Bunlar iyi midir kötü müdür ya da önerdiğiniz başka bi içecek var mi ??

2. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    benimde bişey içmem gerekiyor ve ben ya meyve suyu yada ayran içiyorum tabi ayran uykumu getirebiliyor.

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Diet kola kötü, portakal suyu iyi.
    Doğala yakın olan içecekleri tercih et. Meyva suyu, ayran, süt gibi.
    Kahve, kola ve çaydan uzak dur..

4. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kola yı günde 2 litre içerdim artık haftada 1 litre fln o bile olmuyor bazen unutucaksın aklına gelmicek kolalı seker ye saka saka onuda yeme ne war içinde belli değil :p

Su içe bilirsin aşırıya kacamdan gun asırı maden sodası içerdiği minareller bakımında faydalı olabilir portakal suyunun yaklaşık 100ml 35 40 kalori yaglanma problenmin yoksa içebilirsin ben sulandırıp içiyoum yaglanmadan korktugum için

Ayrıca light ice tea içersin ama bunuda aşırıya kacırma tatlandırıcılar pek saglıklı değiller bence kutusu 0.85 fln

Ayran olarak sutasın light ayranı war ama besin değerleri pek farkı değil noral ayrandanki normal ayranıda epey kıvamlı gine yaglanma problemin warsa sulandırabilirsin

Ayrıca bitki çaylarıda saglıklı olur tavsiye ederim hatta mesala

Portakallı caya azıcık portakal suyu koyarsan tadı fln güzel oluyor aynı şeyi diğer caylarada yapabilirsin (narlı cay + visne suyu gibi)

5. jan99

jan99 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dans
    Yer:
    istanbul
    Yemeklerle birlikte sıvı tüketimi genel olarak pek tavsiye edilmiyor.Zira sindirimi sağlayan mide sıvısının kalitesini bozmakta.Dolayısı ile yemeklerden yarım saat önce veya yarım saat sora sıvı tüketimi tavsiye ediliyor.

Cola yapay meyva suyu gibi içeceklerin zaten ne kadar zararlı olduğunu biliyoruz.maden suyu ise içerdiği mineraller dolayısı ile çok faydalı lakin yemekle birlikte tüketilmemesi gerekiyor zira sindirime yardımcı olması nedeni ile mide de tembellik yaratabiliyor , bu da uzun vade de gastrit reflü gibi hastalıklara neden olabiliyor.

6. iscrotix

iscrotix Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    ben de yemeğin yanında ille de sıvı almak zorunda hissederim kendimi , garip gelecek ama ben yemeklerin yanında süt içiyorum bol bol ..tavsiye edermiyim ? bence bir dene

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ben etmem. Süt diğer gıdalara bir şekilde bulanıyor ve oları izole ediyor. Bu da sindirim problemlerine sebep olabilir.

8. KırımTürk

KırımTürk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kola ve benzeri gazlı içecekler şişkinlik yarattığı için tokluk hissi de yaratabiliyor.
    ben su içiyorum ama oda şişiriyor :)
    meyve suları içsen daha yararlı olur.

9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Demir aldığnız zaman, yemeklerden hemen sonra çay içmeyin derler.demir emilimini azalttığı için.onun dışında aşırıya kaçmamak kaydıyla çayın zararı yoktur faydası vardır.vücudu dinlendirir,krapmları önler( potasyum,kafein/tein old için)
    yemeğe bağlı olarak yoğurt yiyotum yada ayran içiyorum.eğer ayranla yenilemeyek yemekse sodayı tercih ediyorum.
    Şunu unutmayın ice tea ler,light kolalar(hatta light içecek,yiyecekler daha zararlı üstelik normal yiyecek/içeceklerle aynı değerlere sahip) ıvırlar zıvırlar yapay şeyler vücuda zararları var.bunlardan mümkün old kaçınmak lazım
    ve gururla söylüyorum 5-6 ayda sadece 2-3 bardak kola içmişimdir :)

Sayfayı Paylaş