Yeme düzenimi mi değiştirmeliyim lütfen yardım edin..

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve ohbe tarafından 5 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ohbe

ohbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

172 boyundayım, 60 kiloyum (problem burada başlıyor). Düzenli olarak spor yapıyorum. Haftada en az 2 gün 6K koşuyorum, bunun dışında en az 2 saat yüksek tempolu kardiyo yapıyorum. Yeme düzenim biraz problemli, neredeyse gün içerisinde hiç birşey yemiyorum. Kahvaltı 1 elma, diyet yoğurt, yulaf /öğlen ton balıklı salata, çorba, soğuk zeytinyağlı / ara öğün elma / akşam light peynirli tost, antreman öncesi belki bir muz. Alıştığım için bu düzen bana zor gelmiyor, fakat çok sağlıklı da gelmiyor. Keza ömrüm boyunca böyle yaşayamam.

Yeme düzenimi değiştirmeye çalıştım, kahvaltıları arttırayım dedim, 2 ay içerisinde tam 5 kilo aldım (normal kilom 55). Tekrar eski yeme düzenime döndüm fakat kiloları veremiyorum. Bünyeyi bozdum galiba.

Sizce ne yapmalıyım ?

Lütfen yardım edin, eski kiloma geri dönmek istiyorum :(
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Nisan 2015 ---
    ya ben bu tempoyla nasıl aldım bu kiloları allasen biri bana bunu açıklasın :confused:

Son düzenleme: 5 Nisan 2015
  2. MobLife34

MobLife34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Bursa
    Anladıgım kadarıyla karbonhidrat fazla alıyorsunuz. Ama daha bilen birinin cevap vermesi doğru olur.

3. karamazov689

karamazov689 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    bence kilo almaya devam etmelisiniz neden kilo vermeyi düşünüyorsunuz

4. ohbe

ohbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zayıf olma hissini seviyorum açıkçası, ayrıca koştugum için fazla kilolu olmamam gerek, dizlerimi sakatlamak istemem.

5. MobLife34

MobLife34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Bursa
    Her bayan zayıf olmayı sever ama bence 57-60 civarı boyunuza göre tam orantılı bir kilo daha fazla zayıflamanızı önermem. Sabah kahvaltınız ortalama olursa günün geri kalan 2 öğününü hafif yerseniz düzenli beslenme ile sabit bir kiloda kalabilirsiniz. Yediklerinizin içeriklerinede her zaman dikkat edin :)

6. ohbe

ohbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cevaplar için teşekkürler.

Uzun süredir ilk defa bu kadar kilo aldım ve biraz panik oldum açıkçası. Biraz araştırdım forumdan, kahvaltıları arttırıp spor öncesi LaCarnitine ve CLA alsam acaba işe yarar mı ?

7. MobLife34

MobLife34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Bursa
    Kaç kilo aldınız kaçtan kaç oldunuz ? L-Carnitine ve CLA yağ yakmanıza yardımcı olur. Kardiyo ve spor yapıyor olmanız gerekiyor sanırım o takviyeler için. Onlarla ilgili pek bilgim yok ama.Yağlı olduğunuzu düşünüyorsanız sanırım sıkılaşmak için etkili olucaktır. Amacınız sadece kilo vermek ise kullanılması doğru olur mu bilemiyorum. Googleda biraz araştırma yapmanız yerinde olucaktır.
    Edit: Eminim buradada bilen birileri çıkıcaktır.

8. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yulaf disinda nerede karbonhidrat kaynagi gordunuz acaba
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Nisan 2015 ---
    Ben yerinde olsam kahvaltimi duzgun edip elmayla gecistirmezdim. zeytin Yumurta peynir salatalik domates yulaf vs vs
    ara ogunde yogurt ya da elma yerdim. Gunde 3 kere meyve yemezdim bi elma yerdim. Sekeri azaltmak adina
    Aldgim kaloriyi cok asagi cekmezdim. Bir sey yememek de vucuda ya da yag yakimina fayda saglamaz bence.
    kardiyonun yaninda agirlik da calisirdim
    yag karbonhidrat protein hicbirini tam arttirma ya da tam azaltmaya gitmezdim. Her sey dengeli olmali. BuNlari ne kadar almam gerektigini hesaplardim. Yuzde 40 30 30 gibi.
    ogle ve aksam yemeklerini tostla gecistirmezdim. Nohut fasulye tavuk ispanak brokoli vs vs ev yemegi yerdim. Tek tip beslenmezdim.

Son düzenleme: 6 Nisan 2015
    pnrbz bunu beğendi.
  9. ohbe

ohbe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok cok tesekkur ederim cevaplariniz icin. Bugun kahvaltimi tamamen degistirdim ( yumurta/peynir/domates), elma konusunda da haklisiniz. Kahvaltiyi degistirince elmaya gerek kalmiyor zaten. Kilo alsam da versem de bunyemin buna alismasi lazim.
    19 nisanda yarisim var sonrasinda agirlik ve kas calismasina baslayacagim.

10. Gzmmkplnn

Gzmmkplnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yanliş bir sey demek istemem ama bana kalirsa yaptiginiz spora oranla cok az besleniyorsunuz. Ve uzunca bir sure az kalori alımı bir sure sonra metabolizmanizin yavaslamasina sebep oluyor. 2 ay onceki metabolizma hizinizi, az beslenerek dusurduyseniz yemegi arttirmanizla da kilo artisi olacaktir tabiki. Fakat bu sizi az yemeye tesvik etmesin. Ogunlerinizi proteni + saglilikli yaglardan zengin yapmanizi ve kahvaltida yumurta tuketmenizi oneriyorm. Aldiginz 5 kiloyu vermek istiyorsaniz daha da az yiyerek metabolizma hizinizi iyice dusurmek hicbir sekilde fayda olmayacaktir. Spora agirlik verin ve vucudunuza yeni beslenme duzenine uymasi icin zaman taniyin.

11. Eviga.

Eviga. Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, bende de benzer bir probl

12. Eviga.

Eviga. Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yağsız lor peyniri eksik etmeyin. protein doludur;)

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    - Ara öğün yapman gerekmiyor. Önemli olan günlük tüketim değerlerin.
    - Meyve, yoğurt gibi gıdalar da şeker içerir.
    - Light ürünler de diğer işlenmiş gıdalar gibi sağlıksızdır.
    - Yağ yakımı sürecinde asıl uzak durman gereken karbonhidrat, özellikle de şeker kaynakları; yağ değil.

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş