Yediklerim ve durumum hakkında sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SrPennywise tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SrPennywise

SrPennywise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir, Turkey
    Öncelikle hepinize selamlar...
    İlk mesajım ismim Yasin, 29 yaşındayım, İzmirde oturmaktayım....

Bu spora yaklaşık 1 ay önce başladım. Bu dönem öncesi 6 aylık bir evrede askerdeydim... Orada bir anda 13 kg verince son 3 ayımda düzenli karın egzersizlerine ve koşulara başladım.. Neyse şimdi tam bir aydır düzenli bir biçimde salona gidiyorum...

Sizden öneri almak istiyorum, doğrumu yapıyorum yoksa yanlış mı bilmiyorum.

Öncelikle Boy: 1.82 Kilo : 73 Yağ Oranım : %12
    Çok hafif bir ayva göbeğim var. Ayakta iken dümdüz ama :) Ama 6pack için çok sıkı çalışıyorum. Her ne kadar sonuç alamasamda...
    Karın için yapmadığım hareket yok hemen her idmanda 20 dk bu hareketlere gidiyor. Crunch,Plank,Bycle crunch v.b. birçok hareket yapıyorum. Belli bir rutinim yok.... Ama en az 20dk ayırmaktayım... Öncelikle sorum bu çok mu? Ben çünkü gözle görülür bi değişiklik göremedim çok fazla. yaklaşık 3 aydır yapıyorum karın egzersizleri ancak bir sıkıntı var eminim.

Haftada 4 gün spora gidiyorum.

1 GÜN : Biceps - Triceps - ABS
    2 GÜN : Omuz - Kanat Sırt - ABS
    3 GÜN : Göğüs - Bacak - ABS
    4 GÜN : Serbest Cardio - ABS

Beslenmeme gelince ;

İdman öncesi ve idman sonra 2şer ölçek protein tozu alıyorum. İkisi 70gr ediyor.
    Onların dışında her gün tavuk yemekteyim. 100-150gr arası ve pilav her öğünümde var.
    Et iki günde bir 100-150 gr alıyorum. Haftada bir günde balık yemekteyim.
    Her öğünümde light yoğurt 100gr alıyorum.

Sabah kahvaltıları : 2 dilim tahıllı ekmek, 4 yumurta beyazı, 1 domates, yarım yağlı peynir 100gr,çay
    veya yulaflı krep ( yulaf,tarçın,4 yumurta beyazı )
    veya omlet ( 5 yumurta beyazı,peynir,maydanoz)

Bunara dışında taze sıkılmış meyve suları hergün içmekteyim vede sütle karıştırarak yulaf yemekteyim. Günde 4 öğün yemeğim var açıkçası....

Sizce duruma gerekli özeni gösteriyor muyum yoksa abartı mı?

Sayfayı Paylaş