Yedikçe Her Gün Kilo Alınır mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MetinSarigul tarafından 27 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MetinSarigul

MetinSarigul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Forumdaki ilk mesajım..

Yanıtınız benim için çok önemli. Kilo alma sürecindeyim, daha doğrusu çok zayıfım. Buradan okuduklarım ile kendime bir program yaptım ve onu uyguluyorum. Fakat merak ettiğim bir konu var.

Örneğin kilo şu anda 55... O güne ait besinleri tükettikten 1 gün sonra, tartıldığımızda kilo artışı olmalı mıdır? Yani 55 kilo 50 gram veya 55 kilo 100 gram olmalı mıdır 1 gün sonra? Eğer 1 gün içinde hiç gram artışı olmamış ise o gün verimsiz mi geçmiş demektir?

Her gün tartılmaya gerek yok elbette ama bu konuyu cidden merak ettim. Mantıken, her gün bir gram artışı olması gerekmiyor mu? Durup durup 1 hafta sonunda 500gr birden gelmez herhalde?.. Bazen şevkim kırılıyor, 2-3 gün düzenli yememe ve programa sadık kalmama rağmen kilo artışı olmuyor. Bazen oluyor, bazen olmuyor diyeyim..

Yorumlarınızı esirgemez iseniz memnun olurum, teşekkürler dostlar.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Hergun olabilirde, olmayabilirde.Dedigin konu da haklisin 500 gram bir anda gelmez. 2-3 gun saglam beslenip kilo alamadim diye demotive olmak cok yanlis. Kendine aylik hedefler koy. Kilonu da haftalik ayni gunde sabah cirilciplak olc ve not et.

3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Kilonuz günden güne çok değişir. En azından benim öyle. Dün 71,5kilo iken bugün 70.0 çıkabiliyorum. Sanırım midemizdeki yemeklerden tutun, dışkımıza kadar etki ediyor bu kilo meselesi.

MetinSarigul bunu beğendi.
  4. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kalkıp, büyük tuvaletini yapıp, soyunup tartıldığında 50 kilo isen, ertesi günün akşamı 54-55 kiloları görebilirsin.Gün içinde çok değişkenlik gösteriyor.

MetinSarigul bunu beğendi.
  5. MetinSarigul

MetinSarigul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yanıtlarınız çok teşekkür ederim, biraz daha net oldu. Yılmadan yemeye devam o zaman...

Sayfayı Paylaş