yedi aydır diyetteyim

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve hugocuk tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    merhabalar 7 ay önce kendi başıma kilo veremeyeceğii anlayınca diyetisyene gittim :D tahliler yapıldı filan yağ oranı %36 çıktı :mad: neyse listemi verdi yolladı. 7 ay listeme uydum kardiyo çalıştım düzenli. hala çalışıyorum. 2 aydırda pilates yapıyorum. sonuçlar güzel oldu benim için. şimdi ölçümlerim şöyle
    boyum:170 cm
    kilom:65
    fat mass:%22.5
    ffm:45.5
    bmı:23.5
    bmr:1402 kcal
    hedefim yağ oranımın şimdilik yüzde 20 olması.
    bayanlar daha zor kilo kaybediyo :eek: ama yılmadan pes etmeden devam ediyorum. şeker tatlıyı light ürünleri yapay tatlandırıcıları beyaz unu tamamen hayatımdan çıkarttım. meyve sebze yarımyağlı kefir esmer ekmekler veya onun yerine bulgur filan yiyorum. karnımda doyuyo yağlarımda gidiyo :D her ay yağ verme durumuma göre listemde değişiklik yapıldı. son iki 3 aydır her ay birer kilo yağ veriyorum birer kilo kas oluyo dolayısıyla kilom aynı çıkıyo :D ancak kas sevdiğim için bu durumu seviyorum. yanee diyet yapıp kas kaybı yaşarsam zaten o diyeti yapmam. son 2 aydır ağırlık kullanıyorum kardiyo yaparken. koşu bandını kullanıyorum ama muhakkak cam açık olur bol oksijen için. kışın bile açık tuttum hep kaç kere üşüttüm bu yüzden :D
    dumbellerimde var göğüs çalışıyorum.
    karnımda biraz yağ kaldı onuda verirsem çok mutlu olacağım.
    şimdi bikaç gündür kardiyoda ağırlığı bıraktım hamile kalma durumu var diye :D ama en az 45 dakika en fazla 1 saat kardiyo yapıyorum ama aralara koşular ekliyorum 3-5 dakika. değişiklik olsun diye. değişiklik yapmaz isem yağ vermem zor oluyo buna şahit oldum asla alıştırmıcam metabolizmamı alışınca değişiklik yapmalıyım.
    şimdi yine listemi uyguluyorum. inşallah geri kalan yağlarıda kısa sürede veririm. hiçbir ilaç vb.. şeyler kullanmadım. yağ yakıcılar filanda almadım. sadece yeşilçay içtim. birde kefir. kefirin faydasını çok gördüm. kendim evde yapıyorum ama yarımyağlı süte. sporun diyetle beraber verdiği kırgınlık halsizlik durumlarını gideriyo.
    siteyi takip ediyorum faydalanmak için
    sonrasındada sporu bırakamam zaten 3 yıldır koşuyodum haa derseniz niye veremedin :D 3 yıl önce yağ oranım yüzde 45 lerde idi 2 yılda ite kaka yüzde 36 ya düşürebildim ama yağ gitti ama kas arttı kilo 83 e fırladı :D hem yağda çoktu yüzde 36 çok o yüzden geri kalanınıda diyetisyene giderek devamm ettim.
    diyeceğim spor olduktan sonra herşey oluyo bence
    herkese selamlar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:45 ----------

off yanlış renk seçmişim yazılar umarım okunabilir

Son düzenleme: 8 Haziran 2011
  2. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    off yaa renkli yazdım olmadı okunmuyo
    idare edin arkadaşlar yeniyim forumda

3. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşımızın yazdığı yazı;

merhabalar 7 ay önce kendi başıma kilo veremeyeceğii anlayınca diyetisyene gittim tahliler yapıldı filan yağ oranı %36 çıktı neyse listemi verdi yolladı. 7 ay listeme uydum kardiyo çalıştım düzenli. hala çalışıyorum. 2 aydırda pilates yapıyorum. sonuçlar güzel oldu benim için. şimdi ölçümlerim şöyle
    boyum:170 cm
    kilom:65
    fat mass:%22.5
    ffm:45.5
    bmı:23.5
    bmr:1402 kcal
    hedefim yağ oranımın şimdilik yüzde 20 olması.
    bayanlar daha zor kilo kaybediyo ama yılmadan pes etmeden devam ediyorum. şeker tatlıyı light ürünleri yapay tatlandırıcıları beyaz unu tamamen hayatımdan çıkarttım. meyve sebze yarımyağlı kefir esmer ekmekler veya onun yerine bulgur filan yiyorum. karnımda doyuyo yağlarımda gidiyo her ay yağ verme durumuma göre listemde değişiklik yapıldı. son iki 3 aydır her ay birer kilo yağ veriyorum birer kilo kas oluyo dolayısıyla kilom aynı çıkıyo ancak kas sevdiğim için bu durumu seviyorum. yanee diyet yapıp kas kaybı yaşarsam zaten o diyeti yapmam. son 2 aydır ağırlık kullanıyorum kardiyo yaparken. koşu bandını kullanıyorum ama muhakkak cam açık olur bol oksijen için. kışın bile açık tuttum hep kaç kere üşüttüm bu yüzden
    dumbellerimde var göğüs çalışıyorum.
    karnımda biraz yağ kaldı onuda verirsem çok mutlu olacağım.
    şimdi bikaç gündür kardiyoda ağırlığı bıraktım hamile kalma durumu var diye ama en az 45 dakika en fazla 1 saat kardiyo yapıyorum ama aralara koşular ekliyorum 3-5 dakika. değişiklik olsun diye. değişiklik yapmaz isem yağ vermem zor oluyo buna şahit oldum asla alıştırmıcam metabolizmamı alışınca değişiklik yapmalıyım.
    şimdi yine listemi uyguluyorum. inşallah geri kalan yağlarıda kısa sürede veririm. hiçbir ilaç vb.. şeyler kullanmadım. yağ yakıcılar filanda almadım. sadece yeşilçay içtim. birde kefir. kefirin faydasını çok gördüm. kendim evde yapıyorum ama yarımyağlı süte. sporun diyetle beraber verdiği kırgınlık halsizlik durumlarını gideriyo.
    siteyi takip ediyorum faydalanmak için
    sonrasındada sporu bırakamam zaten 3 yıldır koşuyodum haa derseniz niye veremedin 3 yıl önce yağ oranım yüzde 45 lerde idi 2 yılda ite kaka yüzde 36 ya düşürebildim ama yağ gitti ama kas arttı kilo 83 e fırladı hem yağda çoktu yüzde 36 çok o yüzden geri kalanınıda diyetisyene giderek devamm ettim.
    diyeceğim spor olduktan sonra herşey oluyo bence
    herkese selamlar

4. alitopuk

alitopuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu nesfit diyet programını uyguluyorum, https://www.facebook.com/nesfitturkiye facebook grubunda tarifler paylaşılıyor tülin şahin destekli 1 haftada 1.5 kilogram verdim ama sadece nesfit yiyorum. Ne düşünüyorsunuz hanımlar.

5. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bana çok geldi haftada bir kilo vermek
    haftada bir kilo yağ verilirmi dersen uzun zamandır cardiyo yapıyorum yağım yüzde 22.5 ayda 1 kilo yağ verebiliyorum veya 2 o da sıkı yaparsam kardiyoyu ve listeme uymak şartı ile ayrıca işlenmiş ürünler şeker yapay tatlandırıcılar bile yasak yanee :D

mevsimlik sebze meyve yağsız pişmiş tavuk eti haftada bir kez yağsız kırmızı et. ton balığı ama yağını iyice sıkıyorum saman gibi oluyo :D etler hem yağsız olacak hemde yağsız pişecek. sebzede öyle. günlük 4 kaşık yağı geçmemeli. sonra yarımyağlı süt var ama ben bunu kefir olarak içiyorum kendim kefir mayalıyorum yarım yağlı süte. çok tok tutuyo diye.
    şimdi meyveleri ara öğünlerde alırsan ve zaten bu nesfit karbonhidrat olduğu için 2 öğün alıyosun diğer öğünde muhakkak sebze olmalı et olmalı hergün calsiyum olmalı.
    örnek prgramları varsa onlara bakarsın dicem ama herkesin günlük kalori ihtiyacı karbonhidrat ihtiyacı protein ihtiyacı farklı
    ama yinede haftada verilecek 1 ile 1.5 kilonun yağ olacağını sanmıyorum
    o kadar kısa sürede verilmiyo tecrübelerime göre heleki kadınlarda. belki erkeklerde farklıdır ama kadnlarda yağ vermek zaman alıyo kardiyonu yapacaksın yediklerine dikkat edeceksin yağ yakımını olumsuz etkileyen işlenmiş gıdalardan şekerden yapay tatlandırıcılardan vs.. yani doğal olamyan herşeyden uzak kalacaksın. heleki göbekte varsa o zaman insülin direncini aşarıya çekmeli uzun iş yanee
    bence diyetisyene gitsen yağına kasına baktırsan filan ona göre yapsan daha mantıklı.

6. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    yağ yakımı kadınlarda daha zor . ayrıca bana görede haftada 1 kilo çok geldi zamanla yavaşladımı peki bu kilo kaybınız . çok hızlı kilo kaybetmekte sakıncalıdır

7. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bizde yağ yakmak çok daha güç ve kesinlikle çok düzenli arada değişiklikler yaparak ağırlık kullanma hız yükseltme kısa koşular ekleme gibi şeyler yapılmalı kardiyoda ancak o şekilde ve düzenli bir diyet listesi artı doğal beslenme işlenmiş her türlü yiyecekten uzak durarak yapmal lazım. erkekler belki daha kolaydır yağ vermek ama bizde zor birde uzun zaman alıyo. ilk başlangıçta hızlı verilsede çoğu su ödem vs.. oluyo sonra yavaşlıyo zaten ve eğer bilinçli spor ve listeye tam uyulursa minimum kas kaybı oluyo bazen artabiliyo bu yüzden zaten yağ kaybı olsa bile normal tartıya pek yansımıyo çok kilo vermiş gözükmüyosun. çoğu kadın bu yüzden sağlıklı uzun vadeli diyet artı sporu istemiyo veremiyorum sanıyo
    kas kaybı çok kilo vermiş gösteriyo hızlı oluyo.
    evet zor biliyorum 8 aydı uğraşıyorum hedefim yüzde 18-19 yağ miktarı ve koşmak istiyorum zor biliyorum bazen sıkıcı oluyo ama eğer gerçekten isteniyorsa başarı geliyo sabır disiplin spor
    bir kadın için haftada 1 kilo vermek ve bunu tamamen yağdan vermek ayda toplam 5 kilo yağ eder bu ve eğerki yağ miktarı yüzde 40 larda değilse yani obez değilse imkansız diyorum bende yüzde 36 ile başladım maratonuma sadece ikinci ayımda 2 kilo yağ kaybetmiştim sonrasında hep birer kilo filan gitti şimdi 22.5 tu en son gittiğimde bu ayda çok düzenli yapıyorum sporumu aksatmıyorum kardiyo pilates ağırlık hepsi var ay sonunda kontrole gitcem diyet listemide değitirmişti tamamen alıştı vücudum diye bu ay ne kadar yağ verdim yazarım size. elimden gelen yardımı yaparım elbette erkeklere bişey diyememde bende bir bayan olarak uzun vadede spor beslenme yapıyorum yardımcı olurum. ama nesle nesfit programı her hafta 1 kilo verdiriyosa bence sağlıklı değil o zaman veya siz eksik besleniyosunuz zaten ordada diyor günlük almanın gereken karbonhidrat calsiyum protein ihtiyacınızı bir öğününüzde alın diyor. bir ay oldumu başlayalı ilk ay hızlı gider ödem su vardır
    ama bence ölçüm yapılıp uygun liste sporla insan rahat ediyo

Sayfayı Paylaş