Yeşil Çay ve Çiğ Badem?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nicolevis tarafından 26 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    arkadaşlar yeşil çay ve çiğ bademin yağ yakmaya herhangi bir katkısı var mıdır?
    kulaktan duyma söylentiler varda birde size sorıyım dedim.

bu arada hazır yeşil çayları olur mu yoksa kendimiz mi demlemeliyiz?

2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Yeşil çayın var günde 2 kulplu bardak içebilirsin. Ben hazır içiyorum uğraşmıyorum. Bademi bilen söylesin :)

nicolevis bunu beğendi.
  3. Gangstamonlu

Gangstamonlu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Builder
    Yer:
    Istanbul
    Ayni sekilde ant. Dan 30 dk once icecegin kahvede yag yakimina yardimci olur ve icerdigi kafein spor aninda performans olarak sana geri donecektir.

nicolevis bunu beğendi.
  4. veg

veg Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    bence en güzeli kahve, yemeklerde acı biber ve karabiber :)
    çiğ bademi sanmıyorum, kaliteli yağlar ve lifli olduğu için, protein de içeriyor, tok tutuyor o yüzden önerilen kuruyemiş ama günde 30 gram, maksimum 50 gram diyorlar zaten.
    yeşil çaya gelince ben aman aman bir etki görmedim. üstelik ne zaman yeşil çay içsem gariptir iştahım açılıyordu, bir gün google da arattım yabancı sitelerde çok karşılaştım. az miktar metabolizmayı hızlandırdığı için acıktırma riski oluyormuş. bunu okuduktan sonra tümden bıraktım yeşilçayı. :D zaten tadını da sevmiyordum.

nicolevis bunu beğendi.
  5. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    peki 15 tane çiğ badem, 15 tane çiğ fındık ve laktoksuz light sütten bir ara öğün oluştursam nasıl olur ?
    amacım yağ yakımı ve kas gelişimi.

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    süte yorum yapamam fakat badem ve findik güzel olur,hatta bu tip saglikli yag iceren cerezleri yatmadan önce yemeniz daha iyidir,bu sekilde icerdigi saglikli yaglari vücudunuz enerji olarak kullanmaz,saglikli yag olarak vücudun ihtiyacini karsilar.Diyet esnasinda gün icinde alinan bu tip saglikli yaglar almis oldugunuz kalorinin azligindan dolayi genelde amacina ulasamadan gün icinde enerji olarak kullanilir.

nicolevis bunu beğendi.
  7. veg

veg Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    bence ara öğün olarak tüketmek daha mantıklı. gece yatmadan önce süt içimi okey ama kuruyemiş yemeyi uygun bulmuyorum ben :) kuruyemişi çayla, veya meşrubat vs ile de tüketebilirsin, her ne kadar kola tavsiye edilmese de kuruyemişin yanında cola zeroyu tercih ederim açıkçası, zevk meselesi :)

8. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    @Bekci
    hocam genelde aç yatmayı tercih ediyorum (en son öğünümden 3, 4 saat sonra uyuyorum) o yüzden ara öğün olarak yapsam daha iyi olucak benim için. Fındık ve Bademin yanında tavsiye edebiliceğiniz başka birşey var mı? Sütten vaz geçtim bu arada.

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    :):)yatmadan önce derken yataga girmeden hemen önce yemen manasinda söylemedim,günün son ögünü olarak yatmadan önce dedim,yatmadan hemen önce bisiy yenmese zaten iyi olur.icerdigi yaglar icin soruyorsan findik ve badem yeterli,ara ögün olarak diyorsan yani neyi eksik hissediyorsan kendinde onu ara ögün olarak alabilirsin,kahvaltiyla öglen arasi bir meyveye hayir demem misal,yada antremandan 1 Saat önceki bir elmaya hayir demem,ara ögüne alternatif cok ney eksikse onlari tamamla.

nicolevis bunu beğendi.
  10. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    @Bekci
    hocam ben 4 ana öğün tüketiyorum ve antremanımı 3.öğünden sonra yapıyorum, 4.öğün de benim antrenman sonrası öğünüm oluyor ondan sonra da uyuyorum. eğer saatleri biraz öne çekebilirsem son öğünümü fındık bademden oluşan bir öğün olarak yaparım çekemessem gün içerisinde ara öğün olarak yaparım ama kesin yaparım yani :D kaliteli yağ vücudumuz için önemli.

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş