Yaz sezonu için ( kardiyo ve diyet ) hakkında öneri ve yardım ..(fotograflı )

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Serdarmcmv tarafından 2 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Serdarmcmv

Serdarmcmv Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Herkese merhabalar, yaklaşık 3,5 ayı aşkın süredir vg yapıyorum,suan hacim ve kas artısı olarak güzel bir hacim yakaladıgımı düşünüyorum ve bu gelişimi durdurmamak için ( kendimce ) cok fazla karın ve kardiyo ( bisiklet,kosu bandı ) calısmıyorum.
    Sizlerden öneri beklediğim konu ise , suan çalıstıgım program ve beslenme sekline devam edersem ,yaz sezonuna kadar , bundan kastım ( temmuz ve agustos ) karın kaslarımda diğer bölgeler gibi biraz daha belirginleşir mi.
    yoksa acilen bisiklete binme yada kosu zamanım gelmişmidir ?
    Fullbody çalıstıgım için , cogu harekette karın kaslarımıda calıstırdıgımı düşünerek ( overhead press , romen deadlift , leg press ) o yüzden fazla crunch olaylarına girmedim acıkcası .
    Karın kaslarından kastımda, öyle six pack falan değil arkadaslar ,biraz daha belirginleşmesini üst vucudu biraz daha toplu göstermesini istiyorum sadece , karın kası yapıcam diye kardiyo vs girip suan gelişimi duraklatmaktanda korkuyorum acıkcası bir kaç fotografta atıyorum önerilerinizi bekliyorum :cool:
    karın1.jpg karın2.jpg karın3.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mart 2015 ---
    Sevgili @doxux ve @mtbowded2 sizlerinde fikirlerini alırsam cok sevinirim gerçekten ,sizlerin önerisi benim için önemli :)

Son düzenleme: 2 Mart 2015
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Selam. Bu biraz da genetiğe bağlı. Bazı insanlar sadece squat ve deadlift yaparak yeterli karın kası elde ederler, bazıları ise direkt çalıştırmak zorunda kalırlar. Yerinde olsam sadece garanti olması açısından haftada 1 defa da olsa ağırlıkla karın çalışırdım ve bulka devam ederdim. Şu hareketten bahsediyorum:

Şu anda kötü değilsin ama biraz daha kütlen olursa daha iyi olur. Mayıs'a kadar veya mayıs da dahil bulka devam edip sonra 3 ay yağ yakarak istediğin dönemde daha iyi olursun. Kardiyo da yapabilirsin istersen, kardiyo sadece yağ yakarken yapılacak bir şey değildir. Kanıtlanmamış olsa da bazıları kardiyo sayesinde vücudun daha az yağ daha çok kas yaptığını düşünür. Sadece artan kalori ihtiyacı için daha fazla yemen yeterli.

Serdarmcmv bunu beğendi.
  3. Serdarmcmv

Serdarmcmv Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    O zaman, beslenme düzeninde bir kısıtlamaya gitmeden, devam ediyorum,haftada bir yada iki antremanimada bu göstermiş oldugun karın egzersizini ekliyorum.

Sayfayı Paylaş