Yazın ne yapıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hallil tarafından 30 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 15 yaşındayım boyum 1.70 civarı 55 kiloyum.Tiyatroyla uğraşıyorum.Okullar bitince tiyatroya ağırlık vericem.Ve bunun yanında fiziksel gelişim için bi spor düşünüyorum.Sizce yüzmemi vucut geliştirmemi boksa mı gitmeliyim.Vucudumu şekillendirmek istiyorum.fit bi vucut olsun yeter.bodyciler gibi kas şişirmek istemiyorum.Kavga konusundada gelişmek istiyorum.Sizce hangisine gidiyim?

2. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşın itibariyle ve yaz olması sebebiyle yüzmeyi tavsiye ederim.Aynı zamanda Aikidoya başlıyabilirsin.

3. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Yüzmeye gitmeni tavsiye ederim. Böylelikle omuz ve kolların şekil alacaktır. Bunun yanında çok hafifte kilo al yeterli olur.

4. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar başka önerileri olan?

5. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yüzme.En güzeli.ben body e gittim 6-7 ay tam vücudum oturuyordu ama bi zaman sonra sıkılıyorsun.Çünkü vücud yerine geldikce yediklerine dikkat etmen gerek.yoksa bi zaman sonra gelişim çok yavaş oluyor ve moralin azalıyor. Ama yüzmede öle bi imkanın yok.Hiç yoktan su yani zevkli.Bende havuza gitmeye başlıcam. Omuz ve kol harbiden belirgin olur. Karnında gelişir çünkü ayakların hareketi sayesinde mideye etki ediyor.Ama düzenli gitmen gerek haftada 3-4 gün 2-3 saat civarı.

6. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben boks düşünüyorum.En azından doğru yumruk atmayı falan öğrenirim.Kum torbasına vurdukçada güçlenir kollarım zaten.Body sıkıcı olucakmış gibi geliyor ve boyumun uzamasına negatif etki etmesinden korkuyorum.Yüzmede eğlenceli ama eğlence olarak tiyatroya gidiyorum zaten.Amacım görünümden çok güçlenmek.Bana göre sanırım en yararlısı boks.

7. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Boks yapan yapmayan ip atlamanın boksun ayrılmaz antremanı olduğunu bilir.Doktorların söylediğine göre ip atlama boy uzamasına en yardımcı harekettir.

8. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    boks'u o kadar eğlenceli zannetme, nasıl bir kişiliğin var bilemem ama, çok kişi gördüm merakla hevesle boks'a başlayıp 2 hafta sonra sıkılıp bırakan kişileri.. Boks güzel spordur.. Ama fiziğini güzelleştirmek için düşünüyorsan, öyle 2 aylık yaz tatilinde yaptığın boksla bir yere varabiliceğini zannetmiyorum.. Zaten öncelikle seni 1-2 hafta bacak çalıştırıcaklar, ayna karşısında yürüyeceksin, guard pozisyonunu alıcak o şekilde sadece ileri geri sağ sol yapıcaksın.. Benim önerim yüzme...

asaletli bunu beğendi.
  9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    En iyi spor yüzme tüm vücüt çalışıyor yüzmede ve omuzlar mükemmel oluyor yüzücülerin resimlerine bakarsan vücütları V şeklinde bodyci gibi aikido ya gide bilirsen oda savunma açısından güzel olur kimse dövemez seni iyi öğrenirsen :)

Boksa gidesen butnun kırılır ve burnunun şekli bozuk gezersin buna katlanırım dersen git benim arkadaşda gidicek boxsa sordum kırılıyormus aikido en iyisi araştır görürsün

10. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Muay Thai'ye gidebilirsin.Yada aikidoya,teakwando'yada gidebilirsin ama bu tarz savunma amaçlı sporlar 2-3 ayda öğrenilecek cinsten değil.Yani yaz tatilinde prof. olacağın sporlar değil.

Kavga konusunda kendini geliştirmek ve vücudunu hafif şekillendirmek istiyorsan Muay Thai'ye gidebilirsin.Ha 3 ayda prof. olamazsın ama en azından dışarda kendini koruyabilirsin ve vücudunu şekle sokabilirsin.

Aslında BodyBuilding zevkli spordur ama sıkı bir disiplin özelliklede yeme disiplini ister...

11. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar yüzme sadece kalori yakımına yardımcı olur, kas yapımına yardımcı olmaz. Şöyle omuzlar ve kollar gelişebilir; Eğer 5-6 yaşından beri sürekli yüzüyorsanız, yani profosyonel anlamda işte o zaman omuz kol olabilir ki bu da body yapanlar kadar olamaz. Sadece geniş olur. Ama kardiyo ve bel için faydalıdır.

Zayıf_Çocuk bunu beğendi.
  12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    polemık veya yanlıs anlasılmak ıstemem ama bu konu tartısılır bence yuzmeyle omuz yapılır cunku omuz kası fazla gerılım ısteyen kas yanı yuzerken sureklı ellerınled suyu ıtmen omuzu cok guzel calıstırır ayrıca gogusude calıstırır ben 30 dk aralıksız yuzerım ne tur olursa olsun omuzlarım 30 dk boyunca gerılıyor yanıyor zaten ertesı gun tum vucut agrı ıcınde kalıyor

13. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Yapma kardeşim ya.Alacam artık önünüzden klavyenizi :) Boyuna yanlış bilgiler yazılıp duruluyor burada da.

Neyse gelelim sorunun cevabına;

Gelişme çağındaki arkadaşlar BB den ziyade basketbol,yüzme,tenis gibi sporlarla uğraşsınlar.Bu hem kondüsyon,hem boy uzama (kas herzaman yaparsın ama boy sonradan uzamaz) , hemde sağlıklı bir iskelet yapısı için gereklidir.

İlerde temeli iyi atılmış bir sporcu vücuduna BB ile görsellik katarsın.

Bak boyunda 170 miş.Uzun sayılmaz.Bu sporlar sana boy da katar.

Yumruk atacak falan demişsin de ; niye yumruk atmaya hevesin var.Atmayıver yumruk.3-5 ay boksa gidip vurduğunu indirecğini mi sanıyorsun ki?

14. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y-zme-t1778.html?t=1778&highlight=y%FCzme

Bu konu daha önce tartışıldı. Yeni üyeleri yanıltma durduk yere...

Evet çalıştırıyor doğru ben de yüzmeyi yazın kardiyo amaçlı sıkça yapıyorum ama body çalışır gibi zorlama bir harekete tabi değildir yüzme. Suyun basıncına karşı sadece kaslarınız çalışır, gelişme gözle görülebilir olabilmesi için yüzmeye 5-6 yaşlarında başlamanız lazımdır.

Son düzenleme: 7 Haziran 2010
  15. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    neyse ben kararımı verdim kickboksa gidicem.

16. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    O yaşlarda bende de tepik atsam,alttan dalsam,kavga etsem hevesleri vardı.Sanırım hepimizde bu yollardan geçtik.

Eğer uzun vadeli uğraşacaksan savunma sanatı tabi öğren.Disiplin olur,vücudun gelişir.Ama 3 ay gidip bırakacaksan sana tavsiye etmem.Bir şey öğrenemezsin 3 ayda.Sokaktada işe yaramaz ki günümüzde yumruk tekme sokakta işede yaramıyor.Sallamalar,bıçaklar ile girişiyorlar günümüzde :)

17. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    yüzme hemen hemen tüm kasları çalıştırır düzenli yüz bence ve hafif kilolarla da kol ve göğüs çalışırsan fit bi vücuda sahip olursun abdominalleri de unutma ben de düzenli olarak yüzüyorum çok faydası oluyo boyun da uzar

18. Hallil

Hallil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yok bırakmayı düşünmüyorum.ama okullar başladığında sık gidemiycem.ama eve bi boks torbası alırım büyük ihtimal okullar başlayınca

19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    boksa burnunu kırarlar burnun yassı gezersin arkadasım boksa gıdıcekmıs ondan ögrendım bunuda dusun boks yerıne yuzme öneriyor herkez vucudun orantılı şekılde gelısır bir anlık hevesle gıtme

20. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Boksu ne zannediyorsun :) salona her yeni üyeye yumruk atmayı öğretmeden önce burun kırma operasyonuna sokulduğunu falan mı :)
    Evet boksda burun kırılır, ama bu kasıtlı yapılmaz. Ringe çıkıcak kadar ustalaştığın zaman, Çıktığın müsabakalarda yada turnuvalarda kaskın sadece kulakları kapatmasından dolayı burnuna sert darbeler alırsan, kırılıcaktır elbet... ama öyle 3-4 aylık boksörü de bu tür maçlara çıkarıcaklarını sanmıyorum..

Kötü Çocuq bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş