yazın nasıl çalışmalıyız

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gagkoo89 tarafından 10 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar maluz yaz geldi hav sıcak ve inanın bu performansımı çok etkiliyor şimdi nasıl bir çalışma sistemi izlemeliyiz haftada kaçgün çalışmalıyız en fazla kaç bölge girmeliyiz ağırlıklarda kiloları artırmalımıyız yoksa sabit mi kalmalıyız kısacası nasıl çalışmalıyız

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    ben günde tek bölge çalışıyorum. ağırlıklar yine hipertrofi için maksimumda. yaklaşık 40-45 dakikaya idman bitiyor. kısa ve sert şiddetli idmanlar. iki bölge cidden hiç çekilmiyor.

henüz uyguladığım programı tavsiye edebilmem için gerekli zaman geçmedi tabii fakat en azından deneyebilirsin.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  3. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen.Olabildiğince hızlı çıkmaya çalışıyorum salondan.Özellikle hacim yapmaya çalışanların fazla kalmaması lazım bence.Tek bölge,ağır,hızlı antrenman kısaca.

4. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum havalar sıcak denize gidicen havuza gidicen definisyona gir hatlarını belli olsun.

Sıcak havalarda ağır çalışmak kalbine zararlı ne gerek var zorlamaya.

Böyle düşün sen yazın uzun kollu giyebilir misin ?

İnş anlamışsındır iyi sporlar.

5. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Bence en önemli konulardan biri, yazın bol bol su tüketmek, zaten spor harici sıcaklardan sıvı kaybı yaşanıyor, hem egzersiz yapılmayan zamanda, hemde egzersiz esnasında ve sonrasında dehidrasyona maruz kalmamak için, bol sıvı lazım, kafeinli ve alkollü içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmak lazım.
    Kardioları da çok uzun tutmamakta fayda var bence (cardio yaparken suyunuz yanınızda olsun).

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tamamen kişiye kalmış bir şey. Ben definasyonu seçerim sen bulku seçersin. Tabi ki yazın kütle kazanımı kışa oranla daha zordur ama imkansızda değildir. Kişi kendi amaçları doğrultusunda kendisi karar vermeli buna. İlla definasyon yapacaksın yada şu kadar gün gideceksin diye bir kaide yok.

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yaz geldi diye degisiklik yapmaya yada hafif calismaya gerek yok

sadece bol su icin yeter

GencGrafiker ve Azi bunu beğendi.
  8. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Benim antrenman yaptığım yer çok ama çok sıcak oluyor. Zaten akşam 7-8 den sonra girilebilir oluyor. Klima yok ve hava gün içerisinde 40°C'nin üzerinde oluyor. Nefes alamıyorum ki ağırlığı fazla tutabileyim. Haftada 3 antrenman her kasa haftada 1 kez giriyorum şimdilik. Kaliteli ve güzel bir salon olursa dediğiniz gibi değişiklik yapmanın anlamı yok...

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    tamam ne fark eder :) yanı sıcak senı naısl etkılıyor

yanına al bır soguk su bıde havlu toksınlerını atarak yap sporunu ve agır gır her zamna kı gıbı

dorıan yates de nemlı sıcak ter ıcınde antrenman yaptı

yada mesela guc sporculaırndna coguda ole nemlı sıcak resmen nefes alınmayan yerler antrenman yapar

yada ronnıe coleman :)

cok etkılemıse benzemıyor :D

yanı aslında bu bıraz psıkolojık bır durum saglık ıcın bır zararı yok nemlı olsun sıcak olsun :)

voltaj bunu beğendi.
  10. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Burada konuşunca açıkçası benim de kulağıma hoş geliyor. Sanırım gün içerisinde hep klima altında bulunmanın ve aşırı sıcağın halsizliğini yaşıyorum akşama doğru. Anlayamadığım bir isteksizlik oluyor bunu atmanın yollarını arıyorum günlerdir.

Sabah 07:30 da kahvaltı yapıp 08:30 gibi antrenmana başlamayı deneyeceğim. Yulaf-yumurta ağırlıklı bir kahvaltının ardından antrenman çıkarabileceğimi düşünüyorum ama denemek gerek nasıl olucak o zaman görücez. Olmadı akşam antrenmanlarına daha dinç girmenin yollarını arayacağım...

Danny Boy bunu beğendi.
  11. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Bu sporu disiplinli ve azimli yapanlar için yaz olmuş kış olmuş önemli yoktur.

voltaj bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş