Yazık..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bukatto tarafından 8 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    http://www23.netrition.com/optimum_whey_page.html -- arkadaşlar bu link te optimum nutrition un 2.352 gr. lık ürünü var.

-- bu link te ise Türkiyem deki fiyatını göreceksiniz.

neredeyse 4 katı fiyatına satıyorlar birde indirimden bahsediyorlar ya. komik duruma düşürüyorlar kendilerini. biraz insaf demekten başka bir şey gelmiyor dilimin ucuna. bakın sizde görün.

2. aminoasit

aminoasit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BODY BUİLDİNG
    haklısın dostum.bunların istanbulda mağazaları warmı?

3. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    keşke olsa. ama bildiğim kadarıyla yok. insan bu fiyatları görünce bu ürünleri alırken içi acır ya

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    o urunler sadece bahsettıgınız sıtede bu yuksek fıyata satılmıyor arkadaslar.çamur atmadan önce ithalatçı firmanın satış fiyatına göz atsaydınız buradaki indirimin farkına varırdınız.taraftar tartışmasına dondurmeyin işi.iki sitede aynı spor dalı uzerınden ınsanları bilgilendirmeyı amaçlıyor.ayrımcılık yapmak için bu turden bır konu seçilmesini dogru bulmuyorum.sureklı bu iki siteye sataşan başka sıteler hakkında yorum yapalım (eğer yapılacaksa)

5. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    selam guardbody;

kimseye çamur atmak gibi bir niyetim yok. sadece bir tüketiciyim. bu fiyatın sorumlusu her kim ise (ister ithalatçı, ister satıcı) ona isyan ediyorum. hak verirsinki bu parayı verecek olan bu indirime bakarak almaz.
    bu ürünün adını google de yazdığım zaman karşıma çıkan ilk sitede bu fiyat yazıyordu. işte tam bu noktada ithalatçı da satıcı da beni hiç bağlamaz. ben bir müşteriyim ve sunulan fiyata bakarım. son olarak siteyle ilgili bir ver yansın durumu yok. bende bir kaç sefer ürün aldım bu siteden. belki site yöneticilerinin yapacağı bir şey yoktur, ama fiyatlar kıyaslandığı zaman yapılan indirim gülünç duruma düşürüyor. bunlar benim düşüncelerim tabii :)

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Selamlar bukatto;
    site yönetimi bu konuda toptancılardan yapılan alımlar sonucunda elınden gelen ındırımı yapıyor,buna inanabilirsin.özellıkle diğer siteler ile kıyasladıgında ısopure vb proteın tozlarında gercekten buyuk ındırımler var.bahsi geçen protein tozunda diğer siteler dahada yuksek kar marjları güdüyor ve bu durum piyasayı dahada allka bullak ediyor.sonuçta dışarıdan ürün getirtmek herkesin şansına kalmış.garanti olsun diye ülkemizden alanlarda bilmeden rastgele aldıklarında ya sahte urun(veya son kullanma tarıhı geçmiş) yada piyasa fıyatının uzerınde bir ücretle karşılaşıyor.yurtdışı ile karşılaştırma yapacak olursak hayat sadece besın ozlerınden ibaret değil.giydiğimiz kot pantolondan yediğimiz ekmeğe kadar kalite ve fiyat yonunden aşağılanıyoruz.bunun en buyuk nedenide tuketıcı bır toplum olmamız yanında devletın teşvik politikalarının yetersız kalmasıdır.bir örnek vereyim.ulkemızde oakadar elektrık-elektronik uzmanları ve bırcok bilim adamı var.neden içtiğimiz ilaçlardan evimize koyduğumuz beyaz eşyalara kadar tüm ihtiyaçlarımızı olusturan malzemeler çinden gelip burada montajlanıyor.bu en küçük örnek ama son cumlelerimde zaten neden fazla fiyat ödediğimizi açıkladım sanırım.ürün portfoyunun bu aralar artması ve rekabet ortamının bıraz olsun kızışması bir nebze olsun bizler için olumlu sanırım.buda benim tesellim.Saygılar ;)

7. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

aynı şekilde katılıyorum sana guardbody :)
    dediğin sürekli aşağılanma durumu saymakla bitecek gibi değil gerçektende. hatta bu konu hakkında ayrıca başlık altında tartışmak geldi aklıma. genel anlamda bir üretim sıkıntısı içinde maalesef Türkiyem. daha önceki bir yazımda da belirttiğim gibi, insanlar (ekseriyetle Türk insanları) için pahalı=kaliteli dir.
    ama gerçekler bu şekilde değil. mesela ben bu ürünün Türkiye deki fiyatını görünce olağanüstü bir şey zannettim. sanki içini açınca sihirli bir değnek çıkacak diye beklerken, fiyat anlamındaki gerçekler beni şok etti. birazda yediremiyorum galiba milletçe mecburen (!) kazıklanmayı. yani bu ürünü avrupa ve amerika daki insanlar bakkaldan sakız alır gibi alabiliyorken, bizim için neden bu ürünleri almak çok büyük bir olay oluyor?
    bu arada bir başlıkta weider ürünlerinin "yalnız 10$" olduğunu görünce ayrıca dumur oldum :)
    hakkımızda hayırlısı. bendende saygılar

8. madman

madman Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Evet maalesef tr de pahali.Almanyada o senin verdigin sitedeki kadar olmasada iyi fiyati ben posta ücreti dahil 44 euro ya almistim.Amerikadan birhayli pahali yani burdada ama kalitesi tartisilmaz tabiki güzel bir ürün..

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    dikkat edecek olursanız piyasaya ilk defa giren ve zamanında yerli mal muamelesi görüp şimdilerde tutulan markalar bile fiyat olarak oldukça yukselmiş vaziyette.asıl bizlere bir imkan sunmuş gibi görünüp piyasayı tekeline almaya çalışan bu firmaların yardımcı olması gerekli.1 sene bu urunlere yapılan zam oranı benim maaşıma yapılmadı.bence ders vermek için asıl bu firmaların ürünlerine karşı kendi içimizde ambargo kurmalıyız.

10. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

guardbody doğru söylüyorsunda, zam gelmesine rağmen yinede ithal ürünlerden biraz daha ekonomik olmuyor mu bu markalar? ben bir sporcu olarak ve bu takviyeleri kullanan biri olarak ve de yakın bir tarihte evlenmeye hazırlanan :) biri olarak, biraz daha ekonomik bakmam gerekiyor. en azından belimi doğrultana kadar bu şekilde olmalı. çünkü bu ürünlere para harcayan insanların bir çoğu bu sporla uğraşıyor ve spor salonuna, etine, sütüne..vs. ayrıca para veriyor. benim aylık masrafım bir ev kirası olabiliyor bazen ve bundan da maalesef hiç memnun değilim :?
    ama bu gidişle ithal markalardan hiç bir farkı kalmayacak bu marka veya markaların.
    işte o zaman, zaten istesekte istemesekte ambargo uygulamak zorunda kalacağız.

11. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    teşekkürler guardbody. ufak çapta bir evlilik hediyesi gibi olur bu :)
    özelden mesaj attım sana. olursa ne güzel, olmazsa da yüreğine sağlık. böyle düşünmen bile mutlu etti beni ;)

Sayfayı Paylaş