1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

yavuz

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve yako3331 tarafından 5 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. yako3331

yako3331 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,
    Ben yavuz, geçen nisanda 30 yaşıma bastım...2002 agustostan bu yana evimizin yakınındaki bir spor salonunda "içgüdüsel" olarak çalışıyorum.. yani program falan yok, o gün canım hangi bölgeyi çalışmak isterse o bölgeyi çalışıyorum....tabi o gün canım çalışmak istiyor mu o da var ... ama bu uğraşı çok sevdiğim için hafta en az 4 kez salona uğradığımı belirteyim.. her çalışmam en az 1 - 1,5 saat sürer... hafif günlerde toplam ağırlık 7-8 ton; ağır günlerde 13-15 ton'u buluyor...benchte en fazla 70 - 80 kilo basarım... ama her bir setin sayıları 15'ten aşağı olmuyor...hafif ağırlık çok tekrar...en sevdiğim hareket side lateral ve behind neck press ....
    sevmediğim hareketleri yapmam... onun yerine alternatif hareketler bulmaya çalışırıım..
    günde en az 7 öğün proteinli gıdalarla beslenirim.. artı olarak yüksek değerli vitamin Ve mineral hapları kullanıyorum.. özellikle demir tabletleri, vitamin multi B,C,E vazgeçilmezler...
    hayat şartları beslenmemde 1 kutu whey almak yerine 70 YTL lik yumurta veya et al ye prensibini dustur edinmeme yol açtı :)
    örnek aldığım vücutcu mr univese "Serge Nubret"... bb.'in mesleğimin gerçekten çok olmasını isterdim... ama malesef kader, özel bir kurumda memurluğa devam...
    aşağıda yıllara göre birkaç fotoğraf ekledim..
    sporcuya yakışır beslenmeli ve dinlenmeli günler :)

2006 temmuz - 88 kg
    *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
    2004 ocak - 99 kg

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

2003 ağustos
    84 kg

2. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Sen six-pack olayını aşmışsın ...Seninki biraz eight-pack olmuş.

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Tebrikler çok güzel bir gelişim. Özellikle karın kaslarının duruşu ve belinin inceliği takdire şayan. Boyunu yazmamışsın ama 88 kilo bile vücuda gayet iyi dağılmış. Yine de bence karnından biraz şekil yitirme uğruna 10-15 kilo daha taşır bu vücut ve hiç de kötü durmaz. Sadece karnındaki şekil azalır. Tabi ki senin bileceğin iş ama ben senin yerinde olsam kollarıma, omuzlarıma vs. hacim katmak ve daha iri durmak amacıyla kilo alırdım.

4. 2fast2furıous

2fast2furıous Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mide kasların iyi gelişmiş bence vücudu en belli eden bölgelerden biride mide kasıdır başarılar yavuz

5. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kafana göre çalıştığın belli oluyor gibi ön omuz çıkmamış üst gögüs tamamen dümdüz ve gögüslerinle karın kasların aynı izada gibi karın kası gögüsün altında kalsa daha iyi durur ve fotoğraflarda karın kasını ön plana çıkarır şekilde çekilmiş
    bence disipli bu spordaki en önemli 2-3 şeyden biridir

6. vahsi

vahsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    keşke bende kafama gore calışsamda boyle olsam.demek birinci onemlı olan program değil beslenme.pekı calıştığın hareketler kaç ay devam ettın.yoksa sureklı değiştirdinmi.ben hep programa onem verırdım demekki once beslenme.guzel vucut tebrık ederım

7. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Çok yanlış düşünüyorsun karın kasının dışında vasat bir görünüş bence program çok önemlidir karın kası yerine birazda bacaklara dikkat ettinmi ya gögüs omuz

Karın kası sadece gösteriş yapmaya yarar çok yağlı kahveci göbeği olmadıkça karın kasına gerek yok ayrıca karın kasının kilo almak ve beslenmek gibi konularda bizleri yavaşlattığınıda düşünmeliyiz ölçü güç demektir karın kası yapayım derken kol omuz gögüs ölçüsüne darbe vurmak mantıksız ve arkadaşın kolları kaç cm acaba merak ettim

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Inanılmaz belirgin ve güzel bi mide kasın war.. ama diger arkadaslarında soyledigi gibi, omuz ve kollar cok yetersiz, gogus ise vasatın altında... bu denli guzel bi mide genetigine sahipsin ki, 100 kilo yarı bulk bi halin olsa bile cok sekilli bi vucudun olur...
    Ayrıca mide kasının fiziksel olarak vucudu ne kdaar guzel gosterdiginin bir ornegisin, cok vasat kalan diger bolgelere ragmen, ilk bakısta bile wowww dedirtir bu vücut sahilde..
    Senin yerinde olsam, mide dısında diger bolgelerde kafana gore claısmayı bırakıp biraz bu forumu inceleyerek güzel bi program ile büyürüm...
    basarılar

9. vahsi

vahsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karın kası hakkında duşuncelerım değişti extensor.aklım karışık bır turlu ne yapsam dıye duşunuyodum.soyledıklerınden sonra ne yapmam gerektığını buldum.teşekurler

10. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ewet arkadaşım doğru yolu bulmuşsun bence dikkat ediyorum bu vücuda güzel diyenler hep karın kasından bahsetmişler ve ben iddaa ediyorum bu vücudu beğenen arkadaşlarında bu sporu yapma amacı gösteriş karın kası dumpbell veya halterle yapılmayan tek bölgedir çünkü karın kası sayesinde adam falan dövemezsiniz sıkıştırarak daraltarak haliyle küçülterek oluşturursunuz karın kası bir bodyciye asla güç sağlamaz dünyanın en güçlü insanları ve güreşçilerin çok geniş belleri vardır bu geniş bel onların sağa sola savrulmasını engeller bu yönleriyle karın kası bana toyota reklamındaki kadın kılığına girmiş yaratığı anımsatıyor :D (nasıl tabir ama)
    tabi bunlar benim düşüncelerim herkeze saygılıyım

11. yako3331

yako3331 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vücut geliştirme

vücut geliştirmenin "ayna sporu" yani show tarafı ağır basan bir spor olduğunu düşünüyorum... 44 cm ama definisyonlu liflif olmuş kaya gibi kas kütlesini 50 cm lik bulk ve damarlatı belli olmayan bir kütleye tercih ederim.. tercih meselesi ama gerçekten yağdan nefret ediyorum arkadaşlar... geçen sene shawn ray'le konuşma fırsatı buldum verdiği bir seminer arasında "quality muscle mass" yani "kaliteli kas kütlesi "diyordu, ölçüden önemlidir..
    boy 1.83 .... 1 kilo yağ kütlesi bir futbol topu kadarken bir kilo kas kütlesi bir beyzbol topu kadar geliyor.. bu arada max performansla işlerinizin mükemmel yaver gittiği bir çalışma sezonunda bile 2-3 ayda kolunuzda birkaç milimetreden fazla saf kas kütlesi büyümesi görmeniz pek zordur ... zor spor body building...
    bu arada ağır çalıştığım sezonlarda 2 sayım itiş 5 saniye indirmeyle şimdiye kadar en fazla bastığım kilonun 500 kiloyla leg press hareketi olduğunu hatırlıyorum... zaten yılın çok kısa bir sezonu dışında çok ağır çalışmam çünkü biliyoruz ki bizim içimiz halterci olmak veya ağırlıkçılık değil, 1. amaç şekildir diye düşünürüm...

Sevgiyle kalın
    üçgen vücut için üçlü öneriler 1akıl 2beden 3ruh ahengi + 1beslenme 2dinlenme 3 antreman....yavuz

12. yako3331

yako3331 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada yorum ve önerileriniz için teşekkür etmeyi unutmuşum.. İlginize tekrar teşekkürler

Bu arada Vahsi; Vücut geliştirme... hakkında bu kadar çok çeşitli, birbirinden ilginç şeyden bahsedilen başka bir spor yoktur sanırım ...Bu sporla ilgili o kadar çok çeşitli ve ilginç şeyler duydum ki bazen benim de kafam o kadar çok karıştı ki....
    deneme yanılmanın en iyi yol olduğunu gördüm..çunku
    kimsenin beden - akıl - ruh üçgeni (body-mind-spirit ) birbirininkini tutmuyor.. herkes tek ve herkes farklı... kendimize yolculuk yapıp kendi gerçeğimizin farkına varmamız kaçınılmaz olarak karşımıza çıkıyor.. (frank zane bu konularda yıllarca yazmış çizmiştir...)ancak bazı gerçekler var ki her ne kadar birbirimizden farklı olsak da hepimiziçin geçerli mutlak doğrular diyoruz.. en birincisi ve en temeli bir kere bu sporu çok ama çok sevecek, bunun için aklınıza gelmeyecek pek çok fedakarlıktan kaçınmayacaksınız... bundan sonra sabır sonra da bildiğimiz antreman, dinlenme, beslenme ... üçgeni
    dikkatinizi çekti mi bilmiyorum üçgen vücut istiyoruz ve kurallar da hep üçlü :)

bodybuildingin 1. kuralının "bu sporu çok ama çok sevmek.. birçok seyden fedakarlık edecek kadar sevmek" olduğunu düşünüyorum.. zaten sevmeden yapıyorsanız ya birkaç ay sonra yarım bırakıyorsunuz ya da sakatlanıyor veya overtraining oluyorsunuz... hatta öyle ki sevmediğiniz gıdayla besleniyorsanız "vücut gerekli ve yeterli sindirim enzimi salgılamıyor ve sen misin bana zorla bunu yediren" dercesine size mAx. faydayı vermiyor bile... bu yüzden bu sporun başı sevmek olduğu için yapmaktan keyif alacağımız egzersizleri seçmek bir tercih meselesi haline geliyor... çunku tecrube ettim bunu..

salonda 2 aylık çocuğa kustura kustura barbell rowing yaptıran hocayı gördükçe şaşırıp kalıyorum.. eninde sonunda çocuklar gelip sorarlar ya abi o kadar para veriyorum özel trainer tuttum neden olmuyor diye ? ben karışmıyorum o ayrı mesele...
    beni her sabah istediğim saatte dakikasına kadar otomatik olarak uyandıran beden ve aklımın ( ki her sabah hayret ederim gözümü açtığımda uykudan önce kaçta kalkmak istediğimi düşünüyorsam o dakikada gözlerimi açıp uyanıyorum ? ) benim için neyin en iyisi olduğunu bildiğini düşünüyorum.. yeterki bedenimize kulak verelim..

Herşeyin bir felsefesi olduğu gibi bodybuildingin de kendine göre bir felsefesi vardır.. benim bildiğim bodybuilding in felsefesi de şudur : Kıyafetli dahi olsa vücutçu kendini duruşuyla ve kendine has yürüyüşüyle kendini belli eder... Bu duruş
    "Ben bedenime de aklıma da ruhuma da hakimim ve mutlak bir disiplin sahibiyim ve iradem süper, yani beni öldürseler de gün gelir çoğu sıradan insanın can attığı kızarmış patatesi, tatlıyı, böreği, alkolü, sigarayı, uykuyu, rehaveti elimin tersiyle itebilirim arkadaş !" geçen sene bir seminerde Shawn Ray'i izlemiştim.. adamın duruşunda öyle bir kendine güven vardı ki hani şu dünyayı yerinde oynat desen sanki denemeye kalkmak için bir saniye bile beklemez... Zaten profesyonellerde sırada n insansa olmayan biraz da doğuştan gelen, yukarıda saydığım tümü birden en üst düzeyde mevcuttur.
    Herkesin bir hikayesi vardır... Kimi bunu çkıkar sazını çalarak gösterir, kimi kalkar mükemmel bir dans gösterisi yapar kimi de F1 yarışlarında kendini gösterir... Naim Süleymanoğlu bunu kırdığı olimpiyat rekorlarıyla göstermişti ... Vücutçu da gün gelecek bir ortamda kolunu sıvadığında gömlek kolunu yırtarcasına patlayan bicepsini gösterdiğinde aldığın olumlu tepkilerle k veya bir ortamda tişörtünü çıkardığında vay be abi kıyafetli hiç belli olmuyor çok iyisin ya ben de başlamalıyımı duyarak yıllarca bitmek bilmeyen salon-ev gitgellerini, diyetlerini kan ter içinde kaldığı günlerde verdiği emeğini hatırlarsın ... Birçok salon gezdim ve adı sanı duyulmamış yokluklar içinde bu spora gönlünü vermiş -adı sanı duyulmamış- çok vücutcu abilerimizle konuştum ve çok biraz bişey öğrenebildim. bunları hatırlıyor ve motivasyonumu arttırıyorum... zaten bu sporu yapan adamın hayatla ilgili bir sıkıntısı olmalı ki kendini salonda deşarj etsin... salonda acı çekerken kendi hayatla ilgili acılarını unutsun...
    40 kiloluk barı sallayarak biseps yapmak bir yorgunluk veriyor ama adamı çıldırtmıyor....ben bunun yerine 20 kiloluk barla sindire sindire curl çalışıp sabırla 3 - 4 ayda 1,5-2 kilo artmasını bekliyorum... sezon dışı dönemde alacağınız her fazladan yağ kütlesi hem büyüme hormonumuzu ve hem de doğal testo oranımızı olumsuz etkiler... nasıl sabırla yavaş yavaş ağırlığı indirip kaldırmadan kası yana yana çalıştıramıyorsak, büyümeyi de sabırla yavaş yavaş bekliyoruz.. zaten prof olmadığımız için bir iddiamız da olmuyor bu durumda da acelesiz yavaş yavaş bekliyoruz :) artık 70 yaşımda 50 cm kol :)

13. vahsi

vahsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkezın kendıne gore bir fikri var tabi.kımı yağsız vucut ıster kımı bulk olmak ıster.ıstedığın vucuda sahıpsen mutlu olan sensın bız değil.goruşlerınde kesınlıle haksızsın dıyemeyız.sabırla spora devam inş o zaman.

14. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Deneyimlerini bizimle de paylaştığın için teşekkürler, işin zihinsel boyutu gerçekten önemli.

Sayfayı Paylaş