yatmadan önce öğün

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve LethaL~ tarafından 16 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Birisini antrenmandan sonra kesinlikle alıyorum
    Diğerini nezaman alayım karar veremedim

2. the admiral

the admiral Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    diğerinide antrenmandan 2-3 saat önce al sana gereken enerji ve besin değerlerini verecektir

3. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Eyvallah çok saol kardeşim

the admiral bunu beğendi.
  4. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Gece yatmadan bir saat önce 200 ml yarım yağlı süt ve 100 gr loru karıştırıp içiyorum sabah kalktığımda yine aynı 200 ml süt ve 100 gr Lor bir kaşık pekmez ve dut kurusu karıştırıp ıciyorum yanında Lor ve yulaftan yaptığım kekten 2 tane yiyorum

Telsiz cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    lanet olasıca kaslar.. o kadar uğraşıyoruz ama vücudumuzda emaneten duruyorlar.. her fırsatta yıkıma uğruyorlar.. diye düşündürüyor bazı yorumlar beni.. ama öyle değil o iş.. anlık olarak görüntünüze bakıp genel yorum yapmak doğru değildir.. yatmadan önce bir şeyler yemek zorunda değilsiniz.. yediğiniz şeyi sindirmeniz zaten 3-4 saat sürecek.. sonrasında da vücutta bu işlemler belli aşamalardan geçecek elbet.. ara sıra antrenman yapmadığınız günler yatmadan bir süre önce 'proteini yüksek yağ oranı düşük light beyaz peynir' yemek mantıksız değil.. ama sürekli yemek zorunda değilsiniz.. hatta almanız gereken protein miktarını gün içerisinde sağlam kaynaklardan aldıysanız yememek daha iyidir.. hem extra yağlanmaya gerek yok.. hem uyku kalitenizi bozmaya gerek yok.. bırakın gün içinde coşturduğumuz sindirim sistemi dinlensin biraz.. ha tabi sizin 140gr protein almanız gerekiyordur ve 20gr açığınız vardır 100 gr yağsız beyaz peynir yersiniz yatmadan bir süre önce hesabı tamamlarsınız onun yeri ayrı.. ama en önemli 3 şey hepimizin de bildiği gibi iyi bir antrenman, iyi bir beslenme ve iyi bir dinlenme.. gün içinde iyi beslendiysek dinlenme kısmınında hakkını vermek gerek.. uyurken sadece gözlerimizi değil vücudumuzun heryerini dinlendiriyoruz.. gereken protein miktarı = kg x 2 olarak hesap ediyorsanız gerekirse 10-20 gr eksik protein alın ama uykunuzun; hayat kaliteniz, antrenman kaliteniz için ve büyümek için o 20 gr proteinden daha değerli olduğunu unutmayın.. bu casein işini neden antrenman yapmadığınız günler için önerdim.. onu da söyleyeyim soru işareti kalmasın =) genel olarak büyük bir çoğunluğumuzda antrenman günleri yaradana sığınıp karbo+ protein+yağ dengesini coşturuyoruz.. ve vücudu çok yoruyoruz antrenmanda.. diğer günlerde ise karbo ve protein miktarı biraz daha az oluyor çoğu zaman.. ve bir çoğumuz antrenmanlarımızı akşam yapıyoruz çalışanlar yada okulu olanlar olarak.. geç vakitte son öğünü yedikten sonra hemen casein derdine düşmekte anlamsız oluyor..

the admiral bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş