Yardimlarinizi Bekliyorum ..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve talhaarslan0 tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. talhaarslan0

talhaarslan0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar merhaba. Daha onceden bi kac ay spor yapmisligim var. Fakat spor yaparken adam akilli bi diyet uygulamadim. Sadece yemeklerden kistim. Pilav ekmek makarna pasta borek gibi seyler yemedim. Simdi ise uzun bi aradan sonra spora geri donuyorum fakat bu sefer diyet uyguluyacagim. Ve is yerime yemegimi kendim goturucegim.

Fakat benim nasil bi yemek duzeni yapma hakkinda net bi bilgim yok. Gunlerdir karistiriyorum yazilari ama tatmin edici bi yanit bulamadim o yuzden araniza katildim.

Oncelikle boyum 1.81 kilom 97 98.

Kendim gecen gun bi alisveris yaptim bunlardan hangilerini yemeliyim hangilerini yememeliyim yardimci olun lutfen. Yada siz bana en uygun diyeti soyleyin.

Sabahlari yemek icin eti'nin kahvaltilik yulafi var onu aldim sutle karistirip iki yumurta beyazini ve bir sarisini, yarim yagli peynirle birlikte bir dilim cavdar ekmegini yiyecegim.

Oglen ise evde hazirlamis oldugum yarim kilo tavuk ve pirinc lapasini yiyecegim.

Daha sonra oglenden biraktigim tavuk ve pilavimi saat 4 gibi yiyip 1 saat sonra yag yakicimi icip saat 5 bucuk gibi sporuma basliyacagim.

zayiflamak istiyorum ve ayni zamanda kas yapmakta. Bunun icin benim yaptigim program uygun mudur. Benim anlamadigim nokta; Yani tavuk agirlikli mi beslenmem gerekiyo. Bu bende kilo yapmaz mi ? Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ayrica bir sorum daha var is yerimdeki fitness salonunda calisacagim fakat ordaki aletler biraz eski ve bisiklet yok. Oturmali bisikletlerden var ve eliptic var. Bunlar kosu bandina destekleyici kardiyo saglar mi bana ?

2. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    protein agirlikli beslen karbonhidrat ihtiyacina yakin al fazlasindan kac yagli yeme kolestrol iceren seyleri yeme sekeri kes bence sadece diyetle bile 1-2 ayda toparliyabilirsin.Kolay gelsin beslenme bolumde paylasilan diyetlerden sana uygun olani secebilirsin

3. talhaarslan0

talhaarslan0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Simdi benim boy kiloma karsilik gunde iki ogun olmak kosuluyla 500 gr tavuk yemem normal mi zayiflayip kas yapmam icin .. ?

4. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Kas insa etmek icin vucuy gelistiren bi insanin kilosunun 1.5-2 kati protein almasi gerekli tavuga saplanma sadece yediklerine dikkat et cok yeme 5-6 ogun yrmeye calis sutu yagsiz ic kepekli ekmek ye beyazdan uzak dur (un,seker) Yediklerinin besin degerini kontrol et karbon hidrat almalisin ama abartma bildiklerim
    Budur benim dusuncelerim kolay gelsin
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2013 ---
    Peyniri yagsiz ye kepekli ekmek arasi lor peynirli sandwich hazirlayip ogun aralarinda 1-2 tane atistirmalik hazirla . Azimliysen bu ise basladiysan artik dikkat etmelisin 2 gunde 1 1 tam tavuk haşla didik didik et buzdolabina koy evden cikarken lor peynirli be tavuklu sandwicler hazir la kendi kendine mantigini kurup saglikli beslenebilecegine inaniyorum meyvenide eksik birakma

5. talhaarslan0

talhaarslan0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki sunu sorucam.

Benim kilomda bir insanan gunluk yemesi gereken tavuk miltari nedir?

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link :
    Beslenme İle İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Kilo Almak Isteyenlere... | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayıp Kilo Almak İsteyenler | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş