1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

YARDIM EDİN ŞU OBEZE

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve FAT.JOE tarafından 21 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. FAT.JOE

FAT.JOE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Bu konuda yardim istemek icin dogru yerde degilim belki ama vücud gelistirmecilerin tavsiyesini almak istedim.
    2005yili boyunca, sinava hazirlandigim icin surekli evde, hareketsiz, YE-IC-YAT konumdaydim.2006da ogrencilik basladi McDonalds senin,Tatlises benim..Aksamlari bira patates partileri...velhasıl vücudum öyle bi degistiki, her yer vıcık vıcık yağ bağladı, yastık gibi döşek gibi bişe oldum.önümde göbek denen bi partikül oluştu.zayıf biri değildim zaten ama 1senedir böyle bir faloş vücuda sahibim.

üzerimde kıyafet varken pek sorun olmuyor ama bu yaz denize girerken çok utandım. kızlarla bişe yapacak olduğumda,soyunma aşamasında ışığı söndürmek için ne taklalar atıyorum :)

MOLDOVA'YA GİTMEK İÇİN 2 AY SÜREM VAR. yapabileceklerim yüzme havuzuna gitmek, spor salonuna gitmek, evde çalışmak. tavsiyelerinizi bekliyorum.Simdiden Tesekkurler

Yas: 19 Boy: 180cm Kilo: 87

(yeni fotograf cekemedim,bu yazdan kalma birkac fotograf var, onlari koydum.)

2. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Dedigin gibi, aslinda bu biraz conceptin dısında...
    ama sana soyle bi yardımım olsun.. madem Moldova'ya gideceksin, Türk'ün yüzü kara cıkmamalı. ;)

günde 1-2 saat (tempo ve siddeti arttırarak) cardio yapacaksın.. bisiklet , hızlı tempo yürüyüs ve cross...
    Seker ve yagı tamamen keseceksin
    carbonhidratı azaltıp protein miktarını arttıracaksın.. bu terimlere asina deilsden bu forumdan yardım alabilirsin...
    bunları yaparsan, daha fit birr goruntun olur, döndükten sonra da, git bi gym e yazıl.. hayata bakıs acın nasıl degisiyor her konuda goreceksin...

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
  4. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    allah kolaylık versin arkadasım ama moldava bizim hakımızda pek iyi dusunmeyecek belli 2 ay cok kısa bır sure dıyet yaparsın ne fazlalık atarsan kardır

5. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bana kişisel mesaj atmak yerine diyet yap bence 3 leşim var diye mesaj atmıs allahım ya yani su forumun seviyesini yuksek tutalım diyoruz yazılanlara bak allahtan ciddiye almıyorum seni cunku ciddiye alınacak biri degilsin

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.063
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Birak arkadas biraz havaya girmis, kendi haline birak..

7. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dogru söze ne denir admin ya sivalı oldugun nasıl belli oluyor :D

8. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada myginada kişisel mesaj atmıs doping kullanımı hakkında kendisine cok tsk ederim inanın tam zamanında atmıs bu mesajı okudum bazı yeni fikirlerim olustu kendisine gostermıs oldugu ılgıden dolayı tsk ederim aksam resimlerimi atacam allah kısmet ederse yorumunuda ayrıca beklerım baktım ama senın resımlerın yok sanırım yoksa oraya yazacaktım

9. FAT.JOE

FAT.JOE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sana yazdiklarimi ozelde degilde forum icinda yazsaydim o zaman belki forumun kalitesini dusurmus olurdum. ozel yazma sebebim bu.ayrica neden havaya girdigimi dusundunuz anlamadim. ben yanlis birsey yaptigimi dusunmuyorum. son yazdiginiz yazininda bu baslikla bir alakasi yok sanirim. ben eğer yazilarim ve yorumlarimla bu forumun kalitesini dusuruyorsam, bu forum sen varsin diye zaten kalitesini kaybetmis o zaman!

10. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tabi arkadasım haklısın sen senin gibi buyuk sporcuların bu forumum ıhtıyacı var allah gonlune gore versın dostum tartısmaya gırmeyecegım sana basarılar

11. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.239
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Uzatmayın artık :x

12. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    @FatJoe,

2 ayda bir şey yapamazsın. her zaman diyorum şimdide diyeceğim. Vucudun ritm kazanması yani bir nevi yaptığın işi inşaata benzetirsek sende müteahhit ol, inşaatın temelini atman 6 ay sürecektir. 6 aydan sonra vucut kazandığı ritm ile ve iyi&dengeli beslenme ile yol alacaktır. Yani katları çıkan için öncelikle temel atman lazım ve bu 6 aylık bir çalışma gerektirir. Sağlam çalışmazsan 1 yılda sürebilir. Vucut yapına göre çok sıkı çalışma ile bu temel atma süresini belki bir ay kısaltırsın ancak 2 ay çalışarak kalıcı bir şey elde etmen zor.

Benim bu konuda ki en az sürem 6 aydır. İyi bir gelişim ve sonuç için ise en az bırakmadan 2 yıl bu sporu yapmak gerekir.

13. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Profesyonellerin diyetleri 3 ay sürüyor. Vücut yağını %4 lere düşürüyorlar. 2 ayda tabiki ketogonic diyet yada anabolik diyet tarzı bişeyle forma girilebilir. Arkadaş zaten vücut yapmak istediğini belirtmemiş. Yağ oranını 2 ayda optimum ölçüde azaltsa kendisi için yeter. Ki 2 ayda vereceği 8-10 kilo kendisi için büyük ölçüde yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Enazından şimdiye nazaran...

Ayaz'ın dediği gibi; Şeker, yağ alımını bırakıp karbonhidratı düşüreceksin. Tercihen aç karnına günde 40-50 dk cardiyo çalışması bence yeterli olacaktır.

14. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    L-carnitine almanı tavsıye ederım bıde cardıo yaparsan 2 ayda rahat 8 10 kılo werırsın ama tabı sabır lazım..

15. biglord

biglord Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  16. FAT.JOE

FAT.JOE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    GyMania, söylediklerin mantıklı ve doğru şeyler. Ama mudkicker'in dediği gibi benim vücut yapma niyetim yok. Sadece göbeğim gitsin, yağ oranım düşsün yeter. Dediklerini ileriki süreçde aklımda tutacağım.Sağol.

Maalesef, hedeflediğim kadar kilo yakamadım. Bir ayda ancak 2 kilo düşebildim. Bunda araya kurban bayramının girmesinin olumsuz etkisi var biraz :) İkinci ayda, koşunun yanı sıra yüzmeye de ağırlık vereceğim. Gelişmelerden haberdar ederim.
    Herkese çok teşekkürler.

17. FREEMAN1986

FREEMAN1986 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    TURİZM
    Yer:
    ANKARA
    Baya bi süre geçmiş umarım durumun daha iyidir.Yağlı ve şekerli beslenmeden vazgeçmeli günde yavaş yavaş başlayarak mekik sayısını 50-80-150-225 gibi değerlere çıkarmalısın o zmn göbek fln kalmaz.Bi de sadece göbek zor iş komple düşünmen lazım ve inan dumbelleri kaldırıp indirmenin bile göbekteki yağ yakımına faydası olur.başarılar!!!!

Sayfayı Paylaş