Yardımlarınıza İhtiyacım Var : Göğüs/Karın Problemi Ve Profesyonel Tavsiyesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve LuciferioN tarafından 14 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır zira 3 gündür buraya başlık açabilmek için sabırsızlanıyorum :) Neyse konuya gireyim...

Ben 4 yıl önce sadece kilo vermek maksadıyla bodybuilding e başladım,zira boyum 1.85 kilom 100 dü.İlk 2 ayda 10 kilo verdim yememden de kısarak sonrasında aralıklarla çalışmaya devam ederek kilomu 82 de sabitledim.Ve son 2 yılda da düzensiz olarak spora devam ettim,düzensiz diyorum çünkü lise son da öss yüzünden spora vakit ayıramadım ve bu sene üniversitede spora başlayabilme fırsatım oldu... Şuanda da hafif hafif kardiyo hareketleriyle eski kondisyonuma dönmeye çalışıyorum fakat bazı problemlerim var...

1)Tam olarak verimli çalışma tekniğini bilmiyorum sanırım,çalıştığım bütün bölgelerde değişiklikler görmeme ramen karın ve göğüs bölgesinde gözle görünür bir değişiklik göremedim.Özellikle göğüslerim biraz büyük vücuduma göre bir türlü düzeltemedim.Herhangi bir şekilde hormon kesinlikle kullanmadım ve kullanmayı düşünmüyorum ama jinekomasti den şüpheleniyorum.Aşırı bir büyüklük söz konusu değil ama benim istediğim şekle bir türlü ulaşmadı.

2)Üniversitemdeki spor salonu görevlilleri pek ilgilenmiyor bodybuilding ile,istanbulda forumdan danışabileceğim antrenör arkadaşlar var mı acaba? Gelsem ziyaret etsem ve sorunlarımı anlatsam.Çünkü bir profesyonelin tavsiyelerine ihtiyacım var,boşuna efor sarfetmek istemiyorum ,yaptığım işi bilinçli yapmak istiyorum.Ben yeditepe üniversitesinde yurtta kalıyorum ,eğer anadoludan yakın arkadaşlar varsa kolaylıkla ziyaret edebilirim.Tabi farklı yerde olması da sorun değil yeterki birilerine danışayım.

3)Şuanda kardiyo yaptığımdan bahsetmiştim kardiyo yaparken ayrıca universal fatburner yada weider in L-carnitine in den kullanmak istiyorum.Bunların kullanımı ve etkileri hakkında biriklerine danışmak istiyorum.

Dediğim gibi bir profesyonelin yardımına ihtiyacım var ben istanbula aydından geldim ve ordaki salonda da istediğim soruların yanıtını bulamadım.Artık bu işi ciddi bir biçimde yapmak istiyorum ve işe bir ucundan başlamak için birilerinin yardımına ihtiyacım var.Özellikle göğüs ve karın probleminden uzun süredir muzdaribim kafa_ ona kesin bir çözüm istiyorum ,yardımlarınızı bekliyorum... Özellikle konuşabileceğim bir arkadaş çıkarsa gerçekten çok büyük sevaba girecek... :D

İyi Çalışmalar....

2. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Örneğin bu sıralar uyguladığım programda önce 15 dk tempolu koşuyorum.Sonrasında ise Omuz-Göğüs-Kanat-Ön Kol-Arka Kol sırasıyla temel hareketleri yapıyorum... Yağlardan kurtulana kadar böyle bir program izlemek istiyorum.. Sizce nasıl?

3. eternalsun

eternalsun Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    su anki programina bence devam etmelisin yaglar gidene kadar az kilo cok tekrar olayina devam et derim once kol bacak gogus omuz sirttaki yaglar gidecek ki mideye sira gelsin zira bolgesel zayiflama olmadigi gibi gunde 5 bin tane mekikte karindaki yaglarin tumunu eritmeyecektir kardiyo olarak 20 dakika tempolu kosu 10 dakika twist 10 dakika yanlara egilme ardindan 150 duz mekik ve 150 tanede ust karin sIkIstIRma yani crunch yapmani oneririm mekikleri setlere diledigin gibi bolebilirsin bu kardiyo programi bittikten sonra az kilo cok tekrar yapacagin temel hareketlere gecebilirsin unutma mutlaka kardiyo sart zayiflamak icin destek olarakta l carnitin alirsan faydasini gorursun ben 2.5 ay boyle calisarak 16 kilo verdim bilgine saygilar

LuciferioN bunu beğendi.
  4. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    sayın arkadasım foruma hosgeldın

1.jınekomastıden nasıl suphelenıyorsun .bır sertlık varmı .gogus uclarında sızlama acıma varmı .jınekomastı olacaggını tahmın etmıyorum .kılo verdıgın ıcın sarkmıstır.genetık boyledır belkı .

2.l karnıtın kullanabılırsın,bır zararı yoktur.

3.profesyonel yardım ıstıyorsun.bosuna yorulmak ıstemıyorum dıyorsun .forumu dıkkatlıce oku istedıgının fazlası var.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar_n-t204.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g_g_s-t61.html

bunların harıcınde forumu dıkkatlı oku kardıo bolumlerını.

saygılar

LuciferioN bunu beğendi.
  5. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yapı olarak babamın da böyle ama dediğiniz gibi ben kilo verince biraz sarkma da oldu.Çalıştığım zamanlar kendime göre yüksek bir ağırlık olan 60 kilo ile 3x8 yapabiliyordum.Ama pek bir değişme olmadı yine de...

Aşırı bir sarkma,yada direk dikkat çeken bir büyüme yok ama arkadaşlarla karşılaştırınca baya fark oluyor.Şişman olmamama ve çok yağlı bir yapım olmamasına ramen fazla büyük olduğunu düşünüyorum ben.Jinekomastiden şüphelenmemin 2 sebebi var 4-5 sene öncesinde arada sırada (yaklaşık 3-4 günde bir) göğsümde bir ağrı oluyordu,daha çok acı gibi... Önce kalp falan daha ciddi bir sorun var mı diye araştırdık fakat herşey gayet sağlıklıydı.. Sonra ergenlikten biraz biraz çıkmaya başlayınca bu ağrılar geçti ve 6-7 ayda bir belki olmaya başladı...

İkinci sebebim ise göğüs uçlarının boş olması,ne kadar göğüsü farklı pozisyonlarda ve aletlerde çalıştırsam da sıcak haliyle bile göğüs uçlarında bir boşluk oluyor ve orası bir türlü çalışmıyor... Daha doğrusu orada bi kas kütlesi yok,bağ doku gibi... Bir süre sıkı bir diyet (her türlü fast food ve abur cuburdan uzak pilav,makarna,ekmek yemeden) ve kardiyo programı sonucunda bir daha inceleyeceğim,umarım bu yollarla kurtulabilirim bu fazlalıklardan...

Sayfayı Paylaş