1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

yardımlarınızı bekliyorum..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve firstsolider tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. firstsolider

firstsolider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    yaş; 21
    boy; 179
    kilo; 69
    ölçülerimi moralim bozulmasın diye hesaplamadım ;)

Bu sporla 2 hafta önce ilgilenmeye başladım,ne yapmam gerektiğini bilmeden başladım maalesef. Çok güzel,geniş ve bol aletli bir salona gidiyorum fakat eğitmen yok kendi kafamdan çalışıyorum. Fotoğraflarımı ekledim ki bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yardım etsin nelere öncelik vermem gerektiğini söylesin. Biliyorum çok kötü vücudum ama seneye azmin zaferini görüceksiniz (umarım :eek:) Tabi doğru bi şekilde vakit kaybetmeden yapmak istiyorum bunu.
    Bugüne kadar futbol dahi hiç bir sporla ilgilenemedim ve nerdeyse doğduğumdan beri fast-food tarzı besleniyorum. Bu yüzden vücudum kötü,genlerde de pek umut olduğunu düşünmüyorum. duh

Öncelikle çalışmamı anlatayım; bir gün dinlenip diğer gün gidiyorum,dediğim gibi 2 haftadır gidiyorum. Önce toplam 20dk cardiyo yapiyorum.(düz bisiklet+eliptik bisiklet+yürüme bandı) daha sonra 40-50 dk boyunca gördüğüm bütün aletleri 3x10 setleri şeklinde yapıyorum. Şınav hiç bir şekilde çekmiyorum (çok zor geliyo çalışmadan sonra güçsüz düşüyorum) ve dumbellar ile pek çalışamıyorum (oda pek hareket bilmediğimden)
    Beslenmem: gördüğüm bütün protein ağırlıklı besinleri alıyorum alışverişte, yağsız peynir,süt,yumurta,tavuk göğsü,ton balığı,yeşil çay vs. Ekmek çok az tüketiyorum,tuz-şeker-un-margarin vs. ise hiç bir şekilde tüketmiyorum.
    Protein hapı,kreatin gibi maddeleri araştırdım ama sağlık konusunda herkes farklı birşey söylüyor bende cesaret edip almadım. Ayrıca çoğu yerdeki yazılardan çıkardığım sonuç;benim için daha çok erken olduğu. Ama daha az zamanda daha iyi sonuçlar alıcaksam lütfen önerin,yorumlarınız benim için çok önemli. :confused:

Eğer zaman ayırıpta bu uzuuun yazıyı okuduysanız benim için iyi olacağını düşündüğünüz yada şuanda yapmakta olduğum bilinçsiz programdaki ve beslenmedeki eksiklikleri yazarsanız çok sevinirim. Gördüğünüz gibi bu işi baya kafaya koydum ve disiplinli bir şekilde yapacağım.
    Hedefimde öyle çok büyük değil; fit ve yağsız bir vücuda kavuşmak thums: Ayrıca gördüğünüz gibi vücudumda bel inceliğinden bel simidi yağlanmasına,hafif büyük popo ve büyük göğüse kadar göze pek hoş gözükmeyen kusurlar var,bunlardan kurtulmak.Bunlar içinde önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

Son olarak gittiğim salonun üst katında havuz var,çalışmadan önce/sonra yüzmenin bi yararı olurmu sizce??? :confused:

Umarım yorum ve tavsiye alırım..Bunlar için şimdiden teşekkürler...

Ekli Dosyalar:

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Hayatın boyunca spor yapmadan yediğin fast food lardan korkmadın, onlardan mı korkuyorsun :).

Eğer BB. işne girmek isitiyorsan öncelikle hocandan program almalısın ve onun dışına cıkmamalısın. Burdakiler pek bir şey diyemez cünki nasıl bir dirence, kuvvete, enerjiye vs. sahip olduklarını bilemezler. Ama hocan yaptıklarını canlı gördüğü için yardımcı olabilir. Gördüğün aletleri kafana göre yapman hiç bir işe yaramaz. Kas gurublarını sırasıyla çalıştırman lazım. Örneğin göğüs çalışırken kollar ve özellikle arka kola cok yük biniyor. Bundan sonra gidip arka koldan tam bir güç patlaması bekleyemezsin. Öncelikle bu yanlışı hocanın yardımıyla düzeltmen lazım. Sonra disiplinini bozmaman, fast food u unutman, yağlılardan olabildiğice uzakdurman, hocanın dedikleri dışında sana bişiler diyenleri takmaman, sadece hocanın dediklerini yapman gerek. Hareketleride yapamıyormussun. Azimle "Yapabilirm, yaparım" vs. diyip hareketleri tam yapman lazım.

firstsolider bunu beğendi.
  3. firstsolider

firstsolider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yorumun için teşekkürler tuna ama dediğim gibi hoca yok ve bulamamda :(
    Bundan önce bir salonu denemiştim,1gün, orda hoca vardı ama pek bi etkisi olduğunu söleyemicem, "-hadi 20 dk koş,naptın koştun mu? tamam bittiyse şimdi 30 mekik çek bari" tarzında birisiydi. Vücut yapımdan veya yapabilceklerimden haberdar olduğunu sanmıyorum. Pek yararlı olmıycaktı bence oda. O konuda biraz şanssızım sanırım yaşadığım yerde salon sayısının azlığından ve bilinçli hoca yokluğundan.
    Hareketleri yapamıyormuşsun demişsin ama sadece şınav çekemiyorum demiştim,oda yapmak istemediğimden,biraz keyfi yani.. Yoksa diğer tüm aletlerin hakkını vererek çalışıyorum,onda bi sıkıntı yok weightlifter

4. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Dumbell kaldırmak zor filan yazmıştında. Hocaya "Bana adam akıllı bir program ver yoksa bu salanu bırakıp başka salonla gideceğim" tarzı diyebilirsin. Olmadı başka salon mu yok thums:. Yeni salona gidersende önceden hocayla konuşup böyle böyle benle ilgilenecekmisinz adam gibi vs. sorup başlarsan daha iyi olur.

5. firstsolider

firstsolider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    hiç yardım edicek üye yokmuuuu???? :/

6. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    yardım edelim etmesine ama arkadaşların da dediği gibi hoca ilgilenmiyorsa en iyisi salonu değiştirmen olacak . gördüğün bütün aletlerde 3*10 çalışman sana birşey kazandırmaz . bölgesel çalışmalısın ama bunu ben ya da buradki arkadaşlar değil gittiğin salondaki hocnın uygulamalı olarak göstermesi gerekir.

düzenli olarak çalıştığında bir kaç ay içinde vucudundaki değişimi zaten göreceksin ve moralin daha da yerine gelecek.ama önce ya salonu değiştir ya da gittiğin salondaki arkadaşlardan yardım iste . ( tabi onların da her biri ayrı birşey söyleyecek . ) sen en iyisi yaşadığın yeri yaz buraya da forumdaki arkadaşlar sana salon konusunda yardımcı olsun .

bu arada vucut bana göre kolay şekil alabilecek bir vucuda benziyor . beslenmeye dikkat şart tabiki.

Son düzenleme: 19 Ağustos 2010
  7. ibr_

ibr_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. cumpas

cumpas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    xxxxxx bak o salonu derhal bırakk dunya kadar alet olsa sana ne faydası var hoca olmadan .spor salonu tercıh ederken hocanın ılgılenmesı sana gaz vermesı eksıklerını söylemesı cok onemlı .ilk salonunu değiştirmekle başla işe sonra güzel bir program çıkart kendine bu siteden genel olarak senin vücudunu alışkanlıklarını vs.. birçok şeyini bilmeden düzlemeye program istemen yanlış olur.. vücut yapmak istiyorsan şu 3 şeye dikkat etmelisin ÇALIŞMA - BESLENME- DİNLENME (uyku) bunların hepsinide sağlam yapmalısın çalışma kısmına sana hocan yardım cı olacak beslenme kısmında düzenli ve 3-4 öğün iyi bir beslenme vede istiyorsan spordan önce veya sonra ek olarak whey protein i kalınlaşma kısmında sonrasındada likid amino asit almanı tavsiye ederım ama unutmaki bunlarsız yaptığın vücud daha kalıcı olur ve son olarakda dinlenme kısmı

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Eylül 2010

Sayfayı Paylaş