yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve noble_man tarafından 9 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dün sonunda sizinde forumdaki yazdıklarınızdan faydalanarak;eve beanch sehpamı ve 50kg döküm ağırlıklarımı,dumbellerımı,barlarımı aldım.şimdi geriye kalan,3 ay süreyle en fazla nasıl yağ yakabilirim?arkadaşlar boyum 173 cm,kilom 74kg.aslında kilomdan memnunum fakat vücudumda yağ oranı çok fazla.supplement olarak olrak şu an elimde az miktarda hardline amino 2000,harline likit l-carnitin var.sizce ben 3 ay içinde max. yağ yakmak ve kas yapmak için bunların yanında hangi ürünleri kullanmalıyım?beslenmemde nasıl bir yol izlemeliyim?saygılar...

2. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yardımcı olacak,öneride bulunacak kimse yokmu :( lütfen yardımlarınızı bekliyorum,yanlış şeyler yaparak zaman kaybetmek istemiyorum,önerilerinizi bekliyorum...

3. tolquito

tolquito Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumda arama yaparak bulabileceğin çok güzel diyetler var,tavsiye ederim ve tabiki cardio..
    supplement olarak ben protein tozları dışında kimyasallardan kaçınma taraftarıyım..
    Kolay gelsin..

4. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    noble_man: Evdeki antremanların definasyon için yeterli olamaz.Yağ yakımı için diyet+cardio+antreman şarttır.Senin bu ortamı evde yakalaman biraz zordur.Fazla şeyler beklememek lazımdır.

Yağ yakımı için yüksek protein alımlı,düşük karbonhidrat ve yağ alımı olan bir diyet planı hazırlamalı ve uygulamalısın.Saf karbonhidratlar ve kaliteli yağlar almalısın.Cips,çikolata gibi abur cuburlardan uzak durmalısın.Şekeri,tuzu azaltmalısın.Beslenmeni 3 ana ve 3 ara öğün olarak şekillendirmelisin.Ana öğünlerde yağsız et ve yağsız pirinç-makarna alarak protein ve kaliteli karbonhidratları almalısın.Ayrıca kalorisi düşük olmasından dolayı çorba içebilirsin.Ama ekmeksiz.Ara öğünlerde meyva yiyebilirsin.Kahvaltıda yumurta beyazı,lor,yulaf yiyebilirsin.

Haftada 3-4 kez 30-45 dk. cardio yapmalısın.Ve karın egzersizlerini de yapmalısın.Antremanlarında çok tekrarlı setler uygulamalısın.3*15-12 gibi mesela.

Supplement olarak carnitin kullanılabilir.Ama kilon fazla ise(90-100kg gibi) günlük 1500-2000mg l-carnitin alman gerekir.Ama 75-80 gibiysen 1000mg kullanılabilir.Yanında ilaveten coffein alarak su atımını sağlayabilirsin.Coffein için sabah ve antremanlardan 40-50dk. önce 2-3 bardak şekersiz koyu kahve içmen yeterli olucaktır.Diyet esnasında kasları korumak için bol bol amino asit almalısın.Kasları korumak,büyümeyi sağlamak için l-glutamin almalısın.

Sayfayı Paylaş