Yardımcı Olursanız cok Sevinirim!!!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Natural tarafından 22 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Natural

Natural Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve benim için çok yararlı bilgiler buldum ancak herkesin yapısı farklı olduğu için sizlerden yardım istemeyi uygun gördüm daha önce bunun gibi yüz tane konu açılmış yinede açma gereği buldum kusurum varsa şimdiden affola oncelikle vücut ölçülerimi vereyim

- omuz : 103cm
    - kol : 24cm
    - bel :77cm
    - boy :1.80
    - kilo : 54

arkadaşlar malesef biraz minyon yapıya sahibim gerçi bu benim yemek yeme isteksizliğim ve sigaradan kaynaklandığını düşünüyorum bana vereceğiniz tavsiyeler çok önemli ancak ;

- malesef sigarayı bırakamıyorum
    - işimden dolayı biraz düzensız yaşamım var (sabah 12 de kalkıyorum gece 2 gibi yatıyorum)
    - tatlı görünce içim geçiyor yanına bile yaklaşamıyorum
    - yemek benim için malesef zevkten cok bir sorun
    - sabah kalktığımda kahvaltı edesim gelmıyor
    - çalıştığım için malesef spor salonuna gidemem
    - malesef garnier gibi ürünleri alabılecek durumum yok

benim kilomu toparlamam için ve düzgün bir vücuda sahip olabilmem için ne yapmam gerekiyor ? yanlış anlamayın ben bu durumumdan gerçekten bıktım ve artık biraz kilo almak istıyorum bunun için yapmam gerekenleri bana anlatırsanız çok sevinirim ve en önemlisi ne yaparsam evde yapmak zorundayım!!!

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim!

2. 97531

97531 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çüş oha. 180 boy, 54 kilo. ilginç.

valla sigarayı bırak. bol et, süt yumurta ye. bol bol ekmek, pirinç pilavı, bulgur pilavı, patates falan. meyve, sebze..

3. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    birsürü bilgi var üst konularda bir bak cok yararı dokunur kilo almak için herşeyi yazmışlar üşenme oku cok faydalı bilgiler var kahvaltı muhakkak yapmalısın öğle yemeği akşam yemeği öğünleri artır düzenli beslen yani ama sen kilo almak istiyorsun aslında cok kolay gibi geliyor ama o yazıları okursan istediğin şeyleri kolayca yaparsın spor salonuna gitmeye pek gerek yok ama sigarayıda bırak cünkü iştah kapatıyorbide 180 boy 54 kilo gercekten cok zayıfsın 190 boy 110 kiloyum ben

4. Natural

Natural Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tepkin biraz ilginç ama yinede sağol alışığım gerçi bu tepkılere:)

5. Natural

Natural Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

dediğim gibi hepsını inceledim ancak kendıme uygun birşey bulamadım çünkü tatlıdan nefret ediyorum yinede teşekkür ederim

6. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    tepkin abartılı ve saygısızca. konuyu açan uyemiz çok efendıymış ki, başka bırı olsa sana bukadar yumuşak başlı cevaplar vermezdi.

7. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    kendine uygun birşey arama uydurcak bişeyler ara biyerden başlamalısın sen kendine göre uygun birşey arıyorsan spor salonuna gitcen ama diosunki spor salonuna zamanım yok senin için en kolay yol bu

8. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Her şeyden önce tavsiye edeceğim ilk şey anoreksik bir durum olup olmadığından emin olmak için doktora gözükmen, ikinci tavsiye edeceğim şey ise sigarayı bırakman. Çünkü sigara en iştahı açık insanlarda bile yeme bozukluklarına yol açıyor, 12 sene günde 2 paket içip bırakmış bir insan olarak tacrübeyle sabittir. Ben bırakabildiysem şimdiye kadar bırakan yüzbinlerce insan gibi sen de bırakabilirsin.

Diğer bir tavsiye günlük ihtiyacın olan kalori miktarını öğrenip her gün bu miktarı azar azar arttırarak kilo alabilirsin. Nette "BMR, Calories needed per day, gain weight" vb.. benzeri kelimelerle arama yaparak metabolizma hızını, günlük kalori ihtiyacını öğrenebilirsin.

Günlük aldığın kaloriyi, proteini, yağı, karbonhidratı takip edebileceğin siteler var. örn: fitday.com bu konudaki iyi sitelerden biri, her gün yediğin besinleri ve miktarları buradan seçip kaydedip günde o gün ne kadar kalori aldığını, ne kadar eksik kaldığını vs.. görebilirsin.

Son düzenleme: 23 Ekim 2009
  9. Natural

Natural Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim yardımlarınız için en azından deneyeceğim

10. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    biraz araştırmacı olun ya...bak orda sabit başlık var göbek yapmadan kilo almak diye !

11. Natural

Natural Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    selam,, öncelikle sorununuz biyolojiden çok piskolojik olduğunu zaten konunzda kabul etmişsiniz. öncelikle bu çözümün yolarını arayıp neden yemek yemek istemediğinizi bulmanız gerekir. bir piskolokla konuşmanız iyi gelecektir. şu anda sigara içtiğinizi üstüne basarak yazmanızda sanırım sigaranın kendinize zarar verdiğini düşündüğüden. buda güzel bişey.. birde şu anda belkide sigara içiyor olmanız sizin yaraınıza olablir şöyleki : biliniyorki sigara brakıldığı zaman iştah açılır :) ;) yani siarayı brakmam gibi bir avantajı kulanabilirsiniz

birde şu var eğer düzenli olarak az yerseniz. zamanla sindirim sisteminz buna alışıyor miğdeyi küçültüyor ve boş yere size açlık sinyali göndermiyor . ama tabi bunun yanında fiziki olarak yapınız harcınız tuğlanız eksik kalmış oluyor. sizin bi şeklde siteyerek yada sitemeyerek bolca yemek yemeye başalmanız gerek kanımca bir süre sonra hem miğdeniz biraz daha genişleyecek hemde açlık hissiniz artacaktır..

Hee birde işin piskolojik boyutuna tekrar dönersek yoğun STRES var yani eğer hayatınız çok stresliyse içinize kapanıksanız bunlarda faktörler. ama dediğim gibi bir piskoğa danışmanız sizi rahatlatacaktır kanımca

Natural bunu beğendi.
  13. Natural

Natural Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim yorumunuz için dikkate alacağım

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000