Yardımcı olursanız çok sevinirim(Karın,Biceps)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HaLo^^ tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. HaLo^^

HaLo^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba yaşım 16-17 boy 1.76 kilo 64 vücut tipim mezomorf olarak gözüküyor.Salona gitmek gibi bir durumum maalesef ki yok.Bu yüzden evde gelişmem lazım.Evime dumbell seti alacağım.Şuan karın antrenmanları yapıyorum.(https://www.youtube.com/watch?v=BsaD-BadB9M)(inşAllah link koymak yasak değildir:)Bunun haricinde bana önerebileceğiniz karın egzersizleri varmı?Yemek listeme gelince şöyle :
    Sabah: Yulaf ezmesi(200 gram)süt(1 bardak)+lor peyniri+kepekli ekmek+2 yumurta beyazı ve sarısı
    Ara öğün:Kuruyemişler(Fındık,badem,fıstık)+kuru üzüm+kuru kayısı
    Öğlen:Elma + Salata
    Akşam:Salata+Bulgur+Et ya da tavuk
    Alacağım dumbellar 8 kg lik olacaklar.Spor geçmişim var.4 yıl basketbol oynadım ve hareketlere alışığım diyebilirim.Lütfen dalga geçmeden cevaplarınızı bekliyorum.Telefonumun usb kablosunu bulursam suanki durumumuda atarım buraya.He bu arada vücut yağ oranım %11.Cevaplarınızı bekliyorum.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Tavsiyem hacimli bir vücut istemiyorsan , dumbell almak yerine barfiks barı al ve popüler bir street workout grubunun karın antremanını yapıyorsun onlar gibi barlar ile çalışmayı bir düşün ve araştır derim.Ayrıca dumbell alırsanda güzel programlar ile ilerleyebilirsin ama ağırlık olayı artırabilme potansiyeli yüksek olmadan zor oda büyük maliyete gelicektir o yüzden tavsiyem barfiks ve istediğin vücududa verip yanında , vücut güç artışı verebilir.
    Karın için en az 2 ayda bir program değiştir en fazlada 1 ayda 1 , karın için tavsiye edebileceğim programlar '' 5 Intense Workout Routines! - Bar Brothers - YouTube '' https://www.youtube.com/v/26hHgaTE_uA&feature=youtube_gdata_player&autoplay=0&rel=0&fs=0&hd=1 '' https://www.youtube.com/v/5n3mbzcRHj8&feature=youtube_gdata_player&autoplay=0&rel=0&fs=0&hd=1 '' P90X’i Türkçe izle Türkiye’de ilk kez! | P90X Türkiye '' bunlar hepsi karın programıdır ilk 3 atılan link 8 setlidir.Diğeri sürede uygulama potansiyeline göredir.Ayrıca ilk üçünde barda uygulanan karın hareketleride bulunur.
    Yağ oranın güzel aslında 11den onu 8-9 çekersen cardio ile çok mükemmel olur. beslenme öğlene karbonhidrat + protein koy derim elma salatayıda elmayı bir ara öğüne koyup salatalığı öğlen ye.

3. HaLo^^

HaLo^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi maalesef ki para olmasına rağmen Allah'a şükür :) Ailem bu tür şeylere para vermez sanırım dumbell seti 45 lira gibi bir civar barfikside açıkcası denediğimde en fazla 6-7 çekebiliyorum.Ben p90x falan araştırmıştım onları ancak ben uzun süren programlar değilde 4-5 dk lik videolarla çalışmak istedigimden uygulamaya geçirmedim p90x i.Ab ripper denilen olayda yağ yakıp hacimlendirmek değil mi ? 15-30 dk arasıydı hatırladıgım kadarıyla.Bunu da diğer karın antrenmanı gibi 1 gün yapıp 1 gün dinlenerek mi yapmalıyım ?.

4. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Öğlen 'Elma+Salata' yerine protein içerikli tavuk,ton balığı v.b ile zenginleştirebilirsin.Ara öğünlerde light yoğurt tüketebilirsin.Kepekli ekmek yerine de tam tahıllı buğday ekmeği tüketirsen daha iyi karbonhidrat alırsın.

HaLo^^ bunu beğendi.
  5. HaLo^^

HaLo^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam dediklerini çıkartıp dediklerini eklerim teşekkür ederim :)

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    1 gün yapıp 1 gün dinlenmelisin evet.Ab ripper karın kaslarını geliştirme , güçlendirme için yapılmış , pek bi yağ yakmaya avantajı olmaz 17dklıktır video.P90x 90 gün uygulanabilir 45 gün uygulanabilir 180 günde uygulanabilir bu kişiye kalmıştır.Ailen neye para verir malesef bilemiyorum ama dumbell alırsan bir yerden sonra bara ağarlık yetmicek bir sürü sorunu olabilir biraz masrafı fazla olabilir , barfiks için takılabilecek bir yer varsa iyi olabilir.Sen bilirsin 6-7 çekmek değil olay , olay çalışıp gelişmek istiyorsan yararlıdır.4-5 dklık antreman olmaz dostum.Antreman minimum 30dk maximum 1saat 30 dk olmalıdır.Tabi bb için geçerli ama diğer sporlar için 1:30 saat biraz artabilir.

7. HaLo^^

HaLo^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın aslında antrenman değil egzersiz demeliydim :) Barfiks demiri aldım diyelim evdeki kapılar tahta giriş kapısı hariç o yüzden sıkıntı olabilir.Ancak balkona bir şeyler kurabilirim diye düşünüyorum.Matkapla duvarı deldirip birşeyler yaptırtabilirim aslında.Bir de benim karnımdaki kasları hissedebiliyorum.Ancak az bir yağ oldugu için karnımda tam olarak gözükmüyor.Okul açıldıgında çok aktifleşiyorum halısahalar olsun basketbol maçları olsun vs vs.Yağ oranımı bu sayede 8-9 a çekmem mümkün mü ?

8. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bir de beslenmene dikkat edersen neden olmasın.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dediğin gibi aktifleştiğinde düzenli cardio gibi düzenli olmasda haftada bazı zamanlar o sporlarla ilgili çalışmalar yapıyorsan yararı olur tabi ama beslenmende önemli aşırıya kaçmamalısın 8-9 çekmen için yağ oranı indirmekte kolay değildir.Koridor barfiksi var - kapı barfiksi koridoru tavsiye ederim.Ben ikisindende aldım.Yağ tabakası karındaki kaslarının üstünü kapatıyor o yüzden göremiyorsun hacı ve karın antremanlarına devam edip üstüne o basket - futboll olayına başlarsan görürsün six packi bence.

10. HaLo^^

HaLo^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok soru soruyorum kusura bakma ama ben cok aktif olabiliyorum okul zamanı.Yemek listeme nasıl şeyler eklemem gerekir cok yoruldugum vs antrenman(basketbol) yaptıgım zamanlar ?

11. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    Bende basket oynuyordum :) Enerji verecek yiyecekler yiyebilirsin daha atak olmanı sağlar . Muz yiyebilirsin c vitaminli şeyler yiyip içebilirsin :) Bunlar hem yağ yakımına hemde dinç olmana yardım ediyor :)

12. HaLo^^

HaLo^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamdır ab ripper yapmaya başlayalım bakalım bu sabah neler olacak 1 aya kadar :)

13. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    Ab ripper yapacaksan 1 gün kesinlikle dinlen dostum ve dinlendiğin gün cardio çalışması olursa daha iyi sonuç alırsın :)

14. HaLo^^

HaLo^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cardiodan kastın anca koşabilirim.Spor salonu gibi bir olanağım yok evdede bisiklet falan yok maalesef.Anca koşu veya 1-2 saat basketbol ya da ipsiz atlama olabilir mi ?

15. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    P90x programı varsa ondaki cardio egzersizlerini yapabilirsin :) Koşu işe yarar özellikle sprint koşu :)

16. HaLo^^

HaLo^^ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Maalesef yok sadece yukarıda arkadaşın attıgı ab ripper x videosu var karın olarak onu yaparım dinlenme günüde sprint koşu yapıp basketbol oynayabilirim sonuç olarak basketboldada zıplıyorsun ip atlama yerine geçer en azından :D

Sayfayı Paylaş