Yardımcı olabilirmisiniz?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bymmt tarafından 6 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bymmt

bymmt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar yaklaşık 1 ay 10 gündür spor a gidiyorum ve kafamda bir program yok bi düzen tutturdum şu şekilde gidiyorum

Yag yakımı üzerine cardio üzerine yogunluklu calışıyorum. Kafaya taktım fazla kiloları vericem kolay olmucak bunun farkındayım boyum 1.86 Kilom 115 120 arası yaş 24

5 Gün spor a gidiyorum 1 gün dinleniyorum.

Yedigime içtigime dikkat etmeye çalıyorum tatlı yemiyorum ekmegi kestim günde maximum 2 dilim kepekli ekmek genellikle spordan sonra protein agırlıklı besleniyorum.

Ek Takviye Olarak :
    NOWSPORTS CLA EXTREME
    DYMATİZE L-CARNİTİNE 1100 ML LİQUİD Kullanıyorum Yaklaşık 1 Aydır kullanıyorum ne bileyim her hangi bişey hissetmiyorum.

Çalışma Programım ise şöyle kafamda kurdugum:
    1: 40 DK Koşu bandı ( Aşırı derecede hızlanamıyorum hız 5 ile 6 arası yükseklik 5 ile 7 arası ayarlıyorum nabız 170 lere kadar cıkıyor ama 150 160 arası sabitlemeye çalışıyorum )
    2: 20 30 DK arası bi agırlık çalışıyorum şu şekilde onu mesela arka kol ve gogus calısıyorsam o gun oyle bitiriyorum ertesi gun farklı bi kas calısmaya calısıyorum.

Sizden İstedigim Acaba mümkünse bir program önerebilirmisiniz ?

Spor u bırakmayı hic düşünmüyorum çünkü bırakırsam kendimi biliyorum birdaha kilo veremicem askerde sıkıntı cekicem bu benim calıştıgım salonda hoca falan yok yurt dışında okuyorum malum bireysel çalışıyorsun herşeyi kendin hazırlıyorsun programını vs vs ...

2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Diyete girmen lazım şekeri ve ekmeği hayatından atmalısın kilo vermek istiyorsan . L-carnitin cla destekli alıyorsun dietle desteklemezsen hiçbir işe yaramaz . Bence ağırlık girme . Ayak inceltme hareketleri yap derim . En az 10-15 dk arası ip atla - Çubuktan vazgeçme bel için - Koşu bandı - Kondisyon bisikleti vs vs .. İmzam daki gibi -- Antreman - Beslenme - Sabır - Azim ..

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle beslenme konusunda bilgilenmeye bak makaleler oku , forumu oku.
    Sonra spora gelelim.1ay 10 gün olmuş.Haftada 4 gün ağırlık gir , 3 veya 4 günde cardio gir.Ağırlık programında çift bölge kullan araştır.
    Örneğin :
    Pazartesi - Göğüs&Biceps (antremanı sabah mı yaptın diyelim ağırlığı sabah 10da yaptın , üzerinden 8 saat sonrada o gün cardionu yap)
    Salı - Sırt & Triceps (aynı şey geçerli)
    Çarşamba - off
    Perşembe - Omuz & Bacak ( cardio gene aynı )
    Cuma - Biceps & Triceps ( cardio gene aynı)
    İster cardioları ağırlıkla aynı gün ama aynı zamanda girmiyorsun bak yazdığım gibi ağırlık antremanıyla cardioyu aynı anda yapma.Aralarında 8 saat olsun.
    Daha yenisin bicepste max 3 hareket tricepste 3 hareket göğüs 4 sırt 4 bacak 4 omuz 4 hareket gir.set sayında 3 olsun.
    Doğru beslenme yanında supplement desteği güzel etki getirir tabi antreman yapıyorsan :)
    Ağırlık kesinlikle girmelisin üstteki arkadaş önermemiş.Ben öneriyorum. 1 Ağırlık antremanındada yağ yakılır , 2 ağırlık antremanı kas kütleni artırır sen fazla yüklenmiyeceksin zaten haftada 4 gün.Tekrar sayılarınıda 12-15 yaparsın.Düzgün bir antreman ve beslenme rutini ayarladınmı 1,5 ay sürdür.Sonunda değişikliği vücudunda görüceksin ve sonra bir 1,5 aydaha farklı bir antreman gerekicek ozaman...

4. Sithari

Sithari Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Kesinlikle ağırlık hareketlerine gir hemen kilo vermezsin ama sağlıklı şekilde verirsin sarkma vs olmaz.Tabi ağırlığın yanında kardiyoda şart.Herşeyden önemlisi şekeri ve unu hayatından çıkar

5. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim ne ağırlıgından bahsediyorsunuz . 1.86 BOY - 115-120 arası kilo diyor ağrılığa girmesi uygunmu sizce ? İlk olarak kardio ile kiloyu 100 altına düşürmesi lazım ara ara ağırlık girebilir ama 1 ayda 10 kilo vermeye çalışma mesela ayda 4-5 kilo idealdir . Şimdi ağrılığa girerse ilerde sorun yaratabilir . Nereden baksan bodyfat % 25 + Bence ilk kardio vücudun toparlanması için sonradan ağırlık .. Vücuduna zaman tanı kardio ile metebolizmanı hızlandır . Kardiodan sonrada ağırlık antremanında hareketleri düzgün bir şekilde nefes kontrolü vs vs öğren . Mesela 90 kg veya 95 kg olsaydı ağırlık ile fazlalarından kurtulabilirdi . Ağırlık gir kardio yanında az birşeyde olsa var olan kasların gitmesin .

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sen neyden bahsediyorsun ya?Neye göre söyliyorsun bu spora başlıyanların ağırlığa girmeden cardioyla ilerliyeceğini savunanlardansan 120kg diye birde yazmışsın 5kg vererek 120 5 kg vere vere ayda 5 ay cardio mu yapsın ? saçmalığın daniskası yazdığın.Kim diyo nefes kontrolü , hareket formlarını yanlış yap çocuğa öğrenicek antreman hareketlerini zaten.Valla bu forumda bazen insanlar çok saçmalıyor.

7. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    konu iyice sacmalanmıs :D
    harbiden neyin kilosu bu adam 120 yim dio öbürü 90 95 olsaydın dio şöle yapardın adam 200 kg da olsa yapacağı belli zaten yeni baslamıs baslangıc programları bosuna yok ki zaten kardiyo ağılıklıdır yapması gereken ne eksik ne fazla verilen programa dikkat edicek dietine dikkat edicek kas kaybıydı yok hacimdi yok bilmem neydi bunlar çok daha sonra düşünlmesi gereken şeyler

unknown00 bunu beğendi.
  8. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş