Yardımcı Olabilecek Bir Mübarek Varmı :)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve heawenhunter tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. heawenhunter

heawenhunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Acil Cevap Lazım Bende Max 15Kg Bir Dambıl AMA SADECE 1 DAMBILIM VAR Kol Kası İçin Nasıl Bir Program Uygulamalıyım , Kaç Kilo Ağırlıkla Başlıyayım , Nasıl Bir Sistemde Çalışmalıyım ? Ayrıca Ön kol ve Karın Kasıda İstemiyor Değilim :) oNUDA iÇİne alırsa İyi Olur..

Konuyu Kapatmayın Lütfen Program Hazırlayamıyorum Bir Yanlış Yaparım Diye Endişeleniyorum Kriterlerime Uygun Olarak Bir Program Rica Ediyorum (Forumu Biraz Aradım Ama Kriterlerime Göre Yok) Sadece Olmadı Egzersiz Hareketleride Olabilir.

Yaş = 15

Boy = 176

Kilo = 64-66

Kemik Tipi = Ne Çok İnce Ne Çok Kalın

Fazla Yağ Durumu = Neredeyse Hiç Yok Karın Bölgemde Çok Hafif Var Kasların Görünmesini Engelliyor

Bu Kadar Bana Basit Bir Program Hazırlar Mısınız..Bana Programı Hazırlayan Kişi Çok Dua ve Sevap Alacaktır Emin Olsun :)

2. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    1.si 15 yaşındasın bu yaşta bence ağırlık işine girme kendi vücut ağırlığınla çalış ağırlıklarla çalışırsan kemik gelişimin durur

2.kas durumunu bilmiyorum ama yaşına göre sanki 15 kilogram biraz fazla değilmi

3. sadece kol geliştirmek istiyorum dambıllada çalışacam dersen al sana program

1. gün hammer curl 3X10
    biceps curl 3x10
    bu 2siyle bi süre devam et 1 ay kadar sonra programına başka biceps hareketleride ekleyebilirsin forumdan araştırıp hareketliri bulabilirsin
    2. gün dinlen

3.dün tekrar biceps ve hammer curl çalış böyle devam et ilk 1 ay
    ayrıca kolu kalın gösteren biceps değil tricepstir tiricepsde çalışmanı tavsie ederim karın içinde

2 gün arayla crunch 3X20 leg raise veya plank hareketlerini yapablirsin

3. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    1. yanlış,kemik gelişimi falan durmaz element uydurmayın biyerinizden.

2. yanlış, adam max 15 kilo diyor ayarlanabiliyor demekki.

3. doğru.

4. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Ülkemizdeki yanlış inanışlardan birisi, erken yaşlarda ağırlık çalışması yapmanın fiziksel gelişimi olumsuz etkileyeceğidir. Halbuki güçlenme egzersizleri, güvenli ve doğru bir şekilde uygulandığında, her yaşta çok faydalıdır. Ağırlık çalışmaları, hem kas miktarının artmasında, hem yağ yakımında, hem de kemiklerin güçlenmesinde önemli rol oynar. Düzenli olarak yapıldığında fiziksel dayanıklılığı artırır ve ileride yaşanabilecek sağlık problemlerini azaltır.

Tabiki dikkat edilmesi gereken noktalar da var. En önemlisi hareketleri doğru formda yapmaktır. Kemikler ve eklemler gelişmeye devam ettiğinden aşırı ağırlıklar ile zorlamamak gerekir. Herhangi bir acı ya da rahatsızlık hissedildiğinde hemen durmakta ve iyileşene kadar o bölgeyi çalıştırmamakta fayda vardır. Bizim önerimiz (ve favorimiz) vücut ağırlığı kullanılan egzersizlerdir. Bu sayede hem güvenli olarak çalışılabilir, hem de çok iyi sonuçlar alınabilir. Bu egzersizlere örnek olarak şınav, barfiks, squat, lunge, dips ve çeşitli karın egzersizlerini verebiliriz.

demek istediğim fazla ağırlıkla çalışırsa olumsuz yönde etkilenecektir ayrıca eleştirilere açığım ama üsluba biraz dikkat edelim arkadaşım

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  6. Benan

Benan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Tek dambılla zor olur dostum 1 çift yaparsan daha güzel sistemli bir program önerebiliriz.

7. heawenhunter

heawenhunter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    devilemre,coke,shaq teşekkürler

15 Kg Derken Ayarlanabilir Demek İstemiştim Yani 2-4-6-8-10-12-14 Gibi

Dün Bir şey Farkettim 4 Kg İle Başlayayım Dedim 35 Tane Kaldırmalı İndirmeli :) Hareket Yaptım Bunu 3 Set Yaptım
    Ve Farkettimki Kaslarım Şişmiş Öncekinin 2 Katı Olmuştu Sonra Tekrar Eski Haline Döndü Kaslar Demekki Fayda Veriyor..
    Yorum Atan Herkese Teşekkür Ederim

Devilemre Verdiğiniz Programdan Ötürü Teşekküler Acaba Kaç Ağırlıkla Başlasam Uygun Olur Ben 4 Kg Diye Düşünüyorum

8. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba,

1. kemik gelisimi 21 yasına kadar devam eder ama eklem ve kıkırdaklar daha kuvvetli olmadıgından kalıcı sakatlık olabilir. Sorun kemgiin kırdıgında ortaya cıkar yoksa kemik gelisiminde gerileme oldugu veya olmadıgı hala tartısılıyor. genc yasta buyuk agırlık onerilmez.

2. kaldırabileceigin ve se seti tamamlayabilcegin maksimum agırlıkla yapabilirisin. Air Squat yapabilirsin ama agırlıkla yapmamalısın.

3. antreamn konsunda iyi degilim yanlıs yonlendirmek istemem.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aslında dumbell ve forum ile ilgili bir araştırma yapsaydın bulurdun.Flexor hoca uygulanabilecek ''Sadece dumbell ile yapılan'' bir program yaptı.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-ile-calisma-programi-yapilis-sekli-8554.html
    Body yapıcaksan , sadece kol ve karın çalışarak olmaz.Hepsini bir yapmalısın yoksa ilerleyen zamanlarda vücudun görünümü problem olur.Elindeki ağırlıkla 2 ay boyunca bu programı götürebilirsin.Yanı sıra vücut egzersizleri eklenebilir.
    Ve karın için başlangıçta
    8 min abs
    1 ayda karın kasları - YouTube programıyla başlayabilirsin.

Sayfayı Paylaş