Yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve thrall tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. thrall

thrall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kilo: 110
    Boy: 1,83cm

Zayıflamaya ihtiyacım var. Spor salonuna yazıldım. Bir haftada yaklaşık 2 kilo kadar verdim ama bana verilen program konusunda sizlere danışmak varsa önerilerinizi dinlemek ve doğru bir şekilde bu sporu yapmak istiyorum. Bana verilen programı gün gün buraya yazıyorum ne şekilde beslendiğimide ilave ediyorum tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Sadece pazar günleri spor salonuna gitmiyorum. Pazar günü hariç hergün kardiyo var.

Kardiyo : 4*15 mekik ( büyük bir göbeğe sahip olduğum için makinada yapabiliyorum sadece )
    15 dakika kadar koşu
    10 dakika kadar bisiklet

İki günde bir ağırlık çalışmamı söylediler. Ağırlık çalıştığım günlerde de kardiyo yapıyorum. Ağırlık çalışması bitince kardiyoyu yapıyorum. Ağırlık programımda düşük kilo çalışmam gerektiği ve tekrar sayısını yüksek tutmam gerektiği belirtildi. Ağırlık çalışmasını yaptığım sıra ile yazıyorum

Bench press ( sehpada göğüsten yukarı kaldırma )
    4*15
    Butterfly-polaris mach ( kelebek )
    4*15
    Barbell rear military press ( bar ile omuz çalışma )
    4*15
    Standing lat raise ( yanlara dumbell açma )
    4*15
    Standing bar curl ( ayakta bar ile pazu )
    4*15
    Concentration curl ( konsantrasyon pazu )
    4*15
    Triceps push down (aşağı doğru çekme )
    4*15
    Cable Triceps push down
    4*15
    Seated cable rowing ( oturarak kürek çekiş )
    4*15
    Pulldown behind neck (otururak barı sırta çekiş )
    4*15
    Leg extension 4*15
    Leg curl machine exercise 4*15

Şekerli gıdalardan uzak duruyorum, tuzu çok azalttım, asitli içeceklerden uzak durmaya çalışıyorum , oturarak çalışılan bir işe sahibim masa başı çalışıyorum ve çok kısıtlı hareket kabilitine sahibim.
    Sabah kahvaltısını bir kaç dilim ekmek, kaşar, bal , süt , yumurta ile yapmaya çalışıyorum. Öğlen yemeğinde çok az pilav ya da hiç pilav yemiyorum. Akşam idmandan iki saat kadar önce iki dilim ekmek arası kaşar ya da normal peynir yiyorum. Akşam yemeğini cacık veya karpuzla geçiştiriyorum.
    Çerez yemeyi bıraktım ki çok yerdim. Pek meyve ile aram yok sadece ara sıra elma ve muz yerim.

Bu yazdıklarım yanlışta olabilir bilinçsizde yapıyor olabilirim sizlerden ricam yazdıklarımı inceleyip beni yönlendirmeniz.

2. 0sm4n

0sm4n Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    İletişim,Saatci
    Yer:
    İzmir / Menderes
    abi mrb, öncelikle ben çok tecrübeli biri değilim ama forumda bi hayli zaman geçirdim beslenme konusuna biraz önem ver istersen.

mesela öğünlerde salata olması iyi olur , peynir de lor(yağsız) tavsiye ediliyo , birde günlük yeşil çay ekle istersen , inşallah istediğin hedefe ulaşırsın başarılar abi.

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiştir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş