yardıma ihtiyacım var :)

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve yayo12 tarafından 16 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yayo12

yayo12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    herkese merhaba...aylardır günde max 2 öğün ve arada kaçamaklar olarak besleniyorum. aslında beslenmem düzgün(yulaf ezmesi, meyveler, baklagiller vs) ama metobolizmamı mahvettim sanırım gereksiz yere çok aç kalarak. toplamda 15 kilo verdim yaklaşık olarak 1 yıl gibi bir sürede. benim içiin çok sıkıntılı geçti başka problemlerim yüzünden hep yemeğe başvurdum çünkü... başvurdğumda da hep kustum.. her neyse
    ben hiç spor yapmadım, e haliyle çok da fit değilim. skinny fat oldum. boyum 165 kilom 54 ve 45-46 olmak istiyorum. lütfen kendi seçimlerime karışmayın. spora başlamak stiyorum ama şöyle bir problem var. enerjim yok halim yok gerçekten. ne yapabilirim ve ne tür sporlar yapmalıyım? zayıf ama fit olmak istiyorum. sanırım önce kilo verip öyle şekillenmeye çalışmam lazım ama siz benden daha iyi bilirsiniz :) valla oturuyorum göbeğim çıkıyo ya da bacaklarımı kalın buluyorum rahatsız oluyorum. bünyem yüksek karbonhidrata (yulaf meyve pirinç patates vs) alışık öyle de devam edebilirm intermittent fasting de yapabilirim. canımsınız şimdiden teşekkürler

burakua17 bunu beğendi.
  2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bana göre hatalı giriş ve yanlış bakış açısı ancak bunun için birşey yazmayacağım şimdilik. "Enerjim ve halim yok" demişsin ancak, sporun amacı budur, aslında spor yaptığın sürece enerjin artacaktır, bu dert edeceğin son şey olmalı bana kalırsa. Gerisine bir şey demek istemiyorum.

derin_aker ve Zizxy bunu beğendi.
  3. yayo12

yayo12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    söylemek istediklerini esirgeme lütfen ama merdivenlerden bile çıkamıyorum gözlerim kararıyo. enerjim olmadan nasıl başlayacağım bir takviye falan mı almalıyım?

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdi şöyle eğer ki düşük kalori alımına devam ediyorsan, göz kararması daha ileri boyutlara gidecek onu bilmelisin. Kaloriyi normal seviyelere çekip, evde veya salonda temel hareketler üzerine başlamalısın. Çook uzun zaman alıcak, tahmin edebiliyorum nasıl fizik hayal ettiğinizi. Kaslanmak irileşmek korkacağınız en son şey olmalı.

yayo12 ve Hakan4961 bunu beğendi.
  5. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yazdıklarında kendimi gördüm , bende böyle hatalı bir dönemden geçmiştim , enerjim hiç yoktu , spor salonuna gidip ağırlıkları kaldırmak işkence gibi geliyodu , ve tabi ki göz kararması fazlasıyla oluyodu , yani oturduğum yerden kalkınca direk başım dönüp , gözlerim kararıyodu bunun nedeni ise tabi ki berbat beslenme , beslenme düzenini gözden geçir , bence kilon boyuna göre normal , şöyle 1700-1800 kalorilik beslenme hazırla , çabuk toparlanırsın , sporu asla ihmal etme , hem zamanla vücudun sıkılaşır istediğin görüntüyü elde edersin .

yayo12 bunu beğendi.
  6. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    vegan olmayı dene ve yoga ya taiçi ye başla. sana birbirine uymayan iki sistemi birleştirme tavsiyesi veremem. Yemiyosan fitnes olmaz. bu tavsiyelerim düşük sikleti koruyarak aktif kalmak zorunda olan sporcuların yöntemleridir. uydurma değildir.

7. batuhanaltay

batuhanaltay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bence pilates yapmalısın

8. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları: